3x3 to sprawił ;-)?

103 tysiące ton to naprawdę dużo złomu. Właśnie tyle waży USS Ronald Reagan. Jeden z najnowszych lotniskowców US Navy, zwodowany w 2001 r. po budowie, która pochłonęła 6 mld dolarów. W zaledwie cztery lata później duma amerykańskiej marynarki została posłana na dno przez przeciwnika, którego budowa kosztowała 62 razy mniej. Kat Reagana, HSMS Gotland, kosztował mniej więcej tyle, co dwa stacjonujące na lotniskowcu myśliwce F/A 18 Super Hornet.

Czytaj więcej na Autonomiczne okręty podwodne - cicha, ale skuteczna rewolucja - Geekweek w INTERIA.PL

2 Likes

Czyrcz coś tam grzebał przy jakiś śrubach^^ ale czy one pływały koło CVN-76 to tylko on wie^^

2 Likes

Dopisze, ze silnik Stirlinga ma najwiekszą sprawnosc w zamianie energii slonecznej na prąd elektryczny. Tak podają niektorzy ekperci.
Trudno jest to kupić, wszedzie tylko panele i pompy ciepła.

2 Likes

widocznie nie dla psa kiełbasa^^

2 Likes

Przy chłodzeniu do tych stirlingów.
Jak ktoś chce to ta firma od stirlingów robi dużo cywilnych rzeczy i szukają ludzia do inżynierowania przy tym. Gdzieś tam mi ostatnio znowu mignęli w ogłoszeniach.

Łatwo - jest komercyjnie dostępne jako kogeneracja ciepła i odrobiny prądu.
Przecież trzeba było zrobić wolumen żeby to sfinansować.

Ale cena jest od czapy, chyba naście kilo ojro za 5kW. Przynajmniej jak ostatnio ich pytałem kilka lat temu.

Hydraulikę (bloki siłowni) do tego pływadła robią w miasteczku kwadrans piechotę ode mnie z wioski.

4 Likes

a skąd une te Szwedy takie mundre som? takie zdolne i techniczne?

2 Likes

Nie wojujo tylko siedzo po garażach i strugajo. Dzięki temu Putin ich za często nie stresuje, a oni na niego nie pokrzykują.
Więcej garażu - mniej wrzasków.

7 Likes

Aż mnie Waści to zaciekawiło. Któraż to za firma?

1 Like
1 Like