680.000 CHF odszkodowania oferuje mi biurwa

Gratulacje i powodzenia w dalszej walce.

A teraz do rzeczy - wygląda na to, że zarobiłeś se, w ten czy inny sposób. No to może skusiłbyś się na opisanie historii w paru wpisach? Portal Bloga już mamy. Nie trzeba od razu książki pisać. ; )

2 Likes

Coś tam wiemy. Bardzo pomaga na dobry sen, gdy się przemknęło przez ciemność na stanowisko zapasowe z nabojem w komorze, czekając, że to już za rogiem - ale nikt za rogiem nie czekał, bo jednak efektory niskiego szczebla nie chcą ginąć za “wszyscy tak twierdzą” i nadmiernie się nie wysilają w poszukiwaniach. Skuteczne wywinięcie spod widelca zaraz po to większa ulga niż końcowe umorzenie.

Samemu przechodzić, to tam mniejsza. Najgorsza jest wątpliwość, co opowiedzą przepuszczeni przez taki reżim normalni ludzie o niezerowej wiedzy.

1 Like

jaki reżim?

Ten reżim istnieje dzięki jego szeregowym funkcjonariuszom i biurwie, a jego moc to efekt lęków i wyobrażeń tychże pioneczkow.

Panu prokuratorowi się wydawało i myślał ze. Myślał i zastosował środki zapobiegawcze. 3 lata temu na podstawie emocji i przekonań, ze muszę być winny z automatu walnięto zakaz wykonywania zawodu lekarza.

Wyobraźmy sobie automatyka/mechanika/robotyka/elektryka gdzie prokuratorowi cos sie wydaje i wali zakazem.

Smieszniejsze jest co innego. Masz otwarta sprawe karna, mozgi lokalnego NKWD szukaja dowodow na to zes wrog ludu, szkodnik, wreditiel. Nie znajduja ale daja kolegom Twopim formalnym wszystkie akta sprawy i pytaja - jak tu sprawic by moc go ugotowac. W moim przypadku bylo 9 ekspertyz, nie mowimy o in dubio pro reo. 9 razy probowano znalezc jelenia ktory napisze, winien.

Bo wtedy ugryzc ich byloby jeszcze ciezej. My niewinni -nam powiedzieli lekarze zes winien i mysmy tylko nasza wredna robote robili.

Na koszt mojej sprawy wybral sie jeden Pan Profesor z Bazylei do USA samolotem z dwoma sekretarkami, klasa biznes. Potrzebowal tam dwoch niun aby jedna z ekspertyz napisac. Wszyscy dobrze z panstwowego cyca biurwowego zyja.

Pojawily sie tylko delikatne komplikacje. Jak zaczely biurwy medyczne mnozyc koszty i faktury to sie delikatnie motywacja prokuratury zmienila. Bo w CH mozesz w drodze calkiem legalnej dostac potem wszystkie koszty postepowania na siebie, nie sa mitycznego Skarbu Panstwa.

W sensie logicznym masz jeszcze bardziej przejechane, bo od pewnego momewntu aparat biurwokratyczno-represyjny ma istotna motywacje, aby przybic wyrokiem bo winny placi. Gdzie tutaj prawa czlowieka/prola do obiektywnego i bezstronnego procesu.

Ja na etapie przygotowawczym postepowania nie dostalem wgladu do akt. Jak mnie zawineli na weekend do miejsca kontemplacji i medytacji to nawet nie wolno mi bylo zadzwonic do prawnika. Prawnik moj napisal skarge na to do sadu. Olano cieplym strumieniem moczu. Odwolal sie i rownie olano. Malo tego - odwolal sie do Sadu w Lozannie a ten stwierdzil ze nie ma nieprawidlowosci. Wszystko gra.

Przybijano wszystko co mozliwe. Trafilem na mlody sklad sedziowski i sprawa trwala tylko 3 godziny. Argumentacje prokuratury Sad zmiazdzyl. Nie wierzylem wlasnym uszm i czekalem na apelacje prokuratury. Ostatnio pisemnie w skrzynce list od prawnika a tam kopia papierow ze sie uprawomocnilo, ze jest rechtskräftig, ze sie nie odwolali. Pisemko o propozycji zawezwania do pozasadowej ugody na owa sume w zalaczeniu.

Trwalo to latami, ja nie chce miec z nimi nic do czynienia, bo tu konkretny prokurator stawia zarzuty, skarzyc jednak musisz instytucje. A instytucje z definicji sa malo omylne. Z mojego doswiaczenia trzeba brac co daja bo inaczej - z uwagi na wazny interes spoleczny sprawy - kierujemy ja do ponownego rozpattrzenia. A tam moze juz byc calkiem inaczej.

2 Likes

w sumie chyba masz rację - trzeba brać co dają i… napisałbym że spieprzać z tego ich raju ale znamy uwarunkowania dotyczące Małżonki i wiemy, że to piekielnie trudne namówić ją by oddychała innym powietrzem niż alpejskie

  • a przecież Sudety ciągle jeszcze stoją a niemieckich emerytów gotowych rozruszać i wymasować stare kości w dawnym Schliessen też by się znalazło…

za odszkodowanie kup starą wille w jakim ładnym miejscu i zrób “medyczne spa” dla Niemców - byle w dobrym miejscu z łatwym dojazdem z ddr-owa

2 Likes

A tego to nie rozumiem. Trudno mi sobie wyobrazić kobietę, która po takim potraktowaniu swojego mężczyzny, miała jakiekolwiek obiekcje, gdyby ten zechciał.

2 Likes

Rysio.
Musisz zaczac jezdzic po Swiecie.
Niemieccy Emeryci ktorych przy obecnej drozyzniei braku infrastrukturalnym Sudetow stac byloby sa w Pattaya Beach i tam efekty terapii mloda Tajka albo Ladyboy sa widoczne.
Sudety to zadupie. Bez potencjalu. A od lat banieczka w PL i kto nie kupil ten przegral zycie…

Zobacz sobie to: https://www.youtube.com/watch?v=7nW73qP6HcU

Ceny gastronomii okolo 80% tego co we Wroclawiu. (20% nizej)

a teraz popatrz na ceny Villi https://www.green-acres.fr/immobilien/carcassonne

i jak idziesz bez posrednika to od reki masz bez wielkiej dyskusji 40% mniej.

https://www.green-acres.fr/de/properties/29832a-660302584.htm to ogladalem i powiedzialem ze moge za 350.000 Euro kupic ale wiecej nie dam i moglem to kupic.

a ten zamek na Pflegeheim w Langwedocji realnie jest dostepny za 1 milion Euro plus koszty notarialne i podatek. To ze cena jest tutaj inna to prawda ekranu.

https://www.green-acres.fr/de/properties/1638a-1201218826.htm

Jakie masz koszty w Sudetach gdzie zimno a jakie tam?

Jesli mialbym cokolwiek tobic to tylko poludniowa Francja, niech sobie dziadek stary co mial ojca w sztafetach ochronnych przypomni jak strzelal do odynca a ze to nie bylo w Pirenejach pod Vichy…

We Francji nawet koszty personalne jak gadalem z ludzmi masz mniejsze. Oni tam wprawdzie pracuja 35 godzin tygodniowo, ale jak pracuja.

1 Like

@Ryszard

Jak w takiej Langwedocji chcialbym przyjsc i zajac sie robieniem Pflegeheimu to Commune mowi - bierzemy i rozmawiamy o pomocy publicznej bo Pan zrobisz tu 30 miejsc pracy.

W jednym z obszarow znajomy Niemiec dostal Zamek, gaje oliwne i 180 hektarow winnic za 100.000 Euro. Zobowiazal sie prowadzic to przez 15 lat, polowe kosztow personelu oplaca mu biurwa bo to biurwie zalezy aby byly miejsca pracy.

Ten zgnily socjalistyczny zachod to inna mentalnosc troche. Biurwa chce czasami pod stolem bakszyszu, ze da sie pod stolem nieruchomosc, chce atencji…

Wyobraz sobie ze ten sam inwestor przyjezdza w Sudety - laboga Panoczku zagraniczniak przyjechal dorabial sie na naszej krzywdzie bedzie choooj pindolony. Bez kozery powim pincet za metr kwadratowy. Stac go przeciez.

no i zobacz jakie sa realia rynkowe. https://www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-dom-trzebnicki-trzebnica-3600m2-mzn2031716705
jakies poltora miliona Euro i polska biurwa od ochrony zabytkow w bonusie a to tylko 6,5 hektara i ani gajow oliwnych ani Pireneje ani winnic.

Jakie masz koszty wejscia i jak biurwa z PIP, ZUS, Geodezji w PL patrzy?

2 Likes

niechże będzie i Francja :slight_smile: jeśli tylko biznesowo to by się spinało

i masz rację celnie zauważając, że biznes można zrobić na Pfelgenheimie przy starzejących się społeczeństwa…

1 Like

to bedzie sieciowka nicuzym Aldi. Konsolidacje.
myslisz ze na rynku szpitali w DE zostanie wiecej niz 4 graczy?
tu nie bedzie miejsca dla malych. Male znaczy syna burmistrza plus biurwa miejska, takich bedzie mniejszosc.

Ten biznes to przeciez powolanie, mus i tak dalej. Tu nie bedzie pieniedzy.

O zarabianiu na Pflegeheimach to mam takie samo zdanie jak zarabianiu na pensjonatach na Krupowkach jakie ma @3r3

To nie ma sensu. To juz lepiej brac 90 Euro brutto/h w lazarecie i udawac ze sie pracuje

2 Likes

@rpis nic nie zarobilem.

Ugotowano mnie w jednym kraju i z laski rzucono ochlap. Innymi slowy -zarzuty kryminalne ciezkiego kalibru.

To tak jakby Tobie Sad w 2016 zakazal wykonywania zawodu informatyka i prowadzenia dzialalnosci godspodarczej na wniosek prokuratury a w roku 2019 po zebraniu dowodow zeznan i tak dalej okazalo by sie ze ale nam sie tylko zdawalo, zbrodni nie ma, niewinny choc tak sie staralismy…

no i z laski by powiedzieli dajemy brutto na koszty plus zwrot sredniej pensji za okres blokady a jak chcesz wiecej to idz do nas, tzn. do Sadu.

2 Likes

Sądy tylko wydaje wyrok - o winie orzekają biegli^^

Wynika to z prostego faktu, że prawnicy na urzędach to wyłącznie gamonie i nieuki, które nie mają pojęcia o czymkolwiek, a wykonują jedynie administracyjną funkcję przybijania pieczątki do opinii, której nawet nie rozumieją. Po zarobkach widać że to durnie.
Nie spotkałem jeszcze urzędasa, który zdałby u mnie test touringa - poziom dyskusji z tosterem. Doskonale rozumiem Włochów, którzy do swoich durniów w togach przykładają stresory.

Jak wszystkie urojenia - zabłąkane w neocortex, leczy się je trepanacją potylicy nad dołem z wapnem.

Czyli weź tę kasę i przekaż część do alternatywnego aparata opresji w celu represjonowania zamieszanych?
No bo sam rozumiesz - wróżda, a to tereny Chorątan.

Bardzo ciężko byłoby to wyegzekwować.

1 Like

tu mozemy lewnika zapytac czym sie rozni wyrok sadu a orzeczenie a i w paremie uderzyć.

Wiem ze ciężko. Ale Wy nie pracujecie w branzy zmonopoliuzowanej przez durni.

1 Like

rpis, na swoim blogu gdzie pisze opisałem jeden z przypadkow.

a drugiego nie mogę opisywać, gra się toczy o Amtsgeheimnisverletzung i grube sprawy, bo to IMHO prokuratura wypuściła akta do prasy, nawet jeszcze w lipcu mój obecny szef dostał fakemaila z kopia akt sprawy i mailem ze ja w CH mam problemy…

Oni nagle we wrześniu odpuścili, teraz niedawno się uprawomocniło…

1 Like

Jak nie odpuścisz to zamiotą pod dywan. A jak odpuścisz to może się sytuacja powtórzyć. Ciężko dawać Ci w tej sytuacji rady.

1 Like