Brenton Woods 1944 - 2019

Cześć,

Czy ktoś może mi wskazać właściwe artykuły badź wytłumaczyć i opisać wstępnie sprawe, żebym mógł dalej sam szukać.

Co takiego wydażyło sie w 2019 roku, co było wskaźnikiem tego, że gospodarka monetarna oparta na Brenton Woods 1944 “dochodzi do końca”.

Z góry dziękuję!

2 Likes

Kryzys REPO 16.09.2019r.

To nie Bretton Woods stały się motorem całego zamieszania lecz postanowienia z Kingston

https://www.imf.org/external/pubs/ft/ar/archive/pdf/ar1976.pdf

Enjoy.

5 Likes

Kontrakty na odkup długu we wrześniu (tradycja) wybiły dziurę w systemie.

4 Likes

REPO BOOM

Wszystko co się wydarzyło i wydarzy będzie okraszane powyższym zaskoczeniem ^^

6 Likes

Kryzys Repo 2019 jest hasłem kluczem którego potrzebowałem, reszte już sobie doczytam,

jeśli chodzio postanowienia z Kingston, to chyba zostanie mi do obejrzenia film, bo 176 stron .pdf, niekoniecznie bede chciał zaraz czytać. A może odpowiadające 2 godziny na skan dokumentu będą lepszą inwestycją?

Tak czy inaczej, prima, dzięki

2 Likes

Proces odpinania waluty od zmagazynowanego w skarbcu złota dokonywał się na raty.

Bretton Woods ostatecznie pogrzebany został 1 stycznia 2000 roku. Tego dnia drukarze z SNB zerwali ostatnią kotwicę w postaci parytetu złota w ilości drukowanego franka szwajcarskiego.

Od tej pory żyjemy w systemie w którym wartość waluty wyznaczana jest centralnie i administracyjnie przez urzędników z banków centralnych a co za tym idzie gospodarka zachodu przeszła na ręczne sterowanie. Mamy ponownie gospodarkę planową.

Kryzysu repo z września 2019 nie oceniam jakoś szczególnie - w przeciwieństwie do niedawnej decyzji Rosji o zerwaniu połączenia dolara FED z ropą naftową i gazem. W porównaniu do znaczenia decyzji Rosji o przejściu na rozliczenia w rublu inwazja Ukrainy jawi mi się jako ustawka, działanie odwracające uwagę od prawdziwej naparzanki odbywającej się pod stołem.

To starcie rozstrzygną Chińczycy - na razie udają że pozostają neutralni.

1 Like

3 Likes

Czasami tak bywa, że się Brenton-a wywoła do tablicy ^^ btw., to ten skrajnie prawicowy terrorysta.

1 Like

Ja widzę oczami wyobraźni Crudona Ojla jak czytam Brenton

1 Like

Gdybam jak zawsze.

Jest propozycja na kontakt B2B z firmą z polską jurysdykcją.

Zaproponują na pewno PLN/h.
Chciałbym AU/h.

Czy jest sens cisnąć na stawkę Euro/h?

Czy to jest jeden pies?

1 Like

Zaproponuj żeby kupili u Kłamteusza.
A u Ciebie jest gotówką w zocie.