Budowa piramidy w dżungli

na 25m3? Dla takiego detalu? Tyle to mu pozbierają na okolicznych polach :wink:

2 Likes

Hej. Projektowałem kilkadziesiat fundasow pod wieże telekom w Afryce w krajach okolo rownikowych. Mysle, ze cos moge doradzic.

  1. Trza by sprawdzic co tam w ziemi siedzi i czy w okolicy cos juz stoi. Jesli chodzi o to co tam siedzi to mam na mysli rodzaj (niespoiste piaski zwiry albo spoiste -gliny) oraz stan (miekkie albo twarde). Pozornie gliny zdaja sie stabilne, ale sprawiaja problemy z peczneniem i skurczem, trza glebiej posadowic i odwodnic dobrze. Zwlaszcza jak jest roślinność (drzewa) w poblizu.
  2. Poziom wody gruntowej i jego wachania też dobrze znac. Ale to do wykonastwa i uzytkowania. Na statyke nie bedzie mieć wplywu.
  3. Beton w afryce to byl drogi szpas. Kruszywo i cement na garbie muieli ludziska znosic i mieszac to recznie na budowie. Tutaj warto sprawdzic jak z dostepem jest, bo moze to rzutowac na technologie wykonania.
  4. Pale to chyba odpadaja z powodow jak wyzej chyba ze miejscowi maja jakas wiertniczke do studni… Albo sa chetni wbijac drewniane paliki.
    Generalnie jak to mowia mamy XXI w. duzo da sie zrobic kwestia kosztow.
5 Likes

@impeer : jakie będzie użytkowanie tego obiektu ? Będą po nim turyści człapać albo do środka wchodzić ?
Bo przeważnie piramidy stawia się żeby widzom kopary spadały - łażenie po nich ani ich zwiedzanie od środka raczej nie należy do programu standardowej wizyty.

1 Like

Może to będzie ładowarka do aury, sesje jak w solarium :wink:

1 Like

W obiekcie o kształcie piramidy, w odległości 1/3 wysokości mierzonej od wierzchołka do podstawy, dochodzi do szeregu bardzo ciekawych, tzw. niewytłumaczalnych zjawisk - pozytywnych z punktu widzenia człowieka.

Patrzę na zamieszczony powyżej rysunek i myślę, że już impeer dobrze wie, co robi…

2 Likes

Taa… w kuźni też dochodzi do niewytłumaczalnych zjawisk przy hartowaniu. Wszystko długie wychodzi z hartowania krzywe, chyba że ktoś wymyśli żeby to rzucać po długości względem biegunów magnetycznych.
Same niewytłumaczalne zjawiska nieodróżnialne od magii.

7 Likes

Życie jest magią. Jest nie tyle wytłumaczone, co co najwyżej opisane.
Będzie piramida, to będziemy “tłumaczyli” niewytłumaczalne.
Póki co czytam rozważania i gdybania.

BTW
czy to nie niejakiego Bell’a usiłowano wsadzić, nie tak całkiem dawno, do pierdla za próbę wyłudzenia kredytu na budowę instalacji umożliwiającej przesyłanie ludzkiego głosu drutem…?

3 Likes

Jak twierdzą nekromanci?^^

Ciężko wytłumaczyć przed zdefiniowaniem^^

Karol Ponzi dość dobrze wyjaśnił piramidę. Płacą inni i później są zdziwieni^^

Słusznie go chcieli wsadzić. Wszak to nie głos był przesyłany.

6 Likes

Czy to ważne ? W świecie zwykłych kretynów trzeba doceniać szaleństwo z rozmachem…

3 Likes

Nieswoje chciał zainwestować. Jak się swoje inwestuje to nie trzeba się tłumaczyć.

Na początku ludziska zaglądali za skrzynki wiszące na ścianach więc ściema działa.

a to się jeszcze okaże. Wpisanie się do księgi rekordów Guinessa wymaga inwencji bo standardowe rekordy są wyśrubowane.

2 Likes

Ustosunkuje się do wszystkiego w czwartek, ostatnio drukuje ważne dokumenty pełną parą, dzisiaj to nawet składam deklaracje słowa honoru (!!) u notariusza, w Ekwadorze będę za tydzień to wtedy rozwiniemy temat

Ale zdradzę, że sklaniam się ku uczynieniu piramidy obiektem sakralno-mieszkalnym ^^ ale kibel poza piramida

5 Likes

Kamieniołomy i fabryka betonu są kilometr od miejscówki. Jest droga. Problemu nie będzie.

Ja muszę najpierw matkę ziemie zgwałcić coby było za co posypać panom od żelbetu do miski, chyba nie będę wybrzydzał. Jak wiadomo kto wybrzydza te nie …

Nie cytuje calego postu dla higieny ale dziekuje bardzo, to konstruktywne, tak lubimy

sakralno-mieszkalno-grobowcowe ale z wodospadem przed wejsciem ^^ no i zapewne, znając mnie, zmienne

i to pytanie - po co ktoś to zbudowal ^^

płatne na godziny!

Tam się na pewno będą działy rzeczy niewytłumaczalne, przypominam, że w ogrodzie rośnie czakruna, ayahuasca i (ekhem ekhem, nie do spozycia, odgania tylko zle duchy) bieluń

Tak tak, ja zawsze bardzo dobrze wiem co robie ^^

That’s my business.

Chwilę to zajmie ale jak to było, tu na razie jest ściernisko ale będzie san cyganisko

<3

No niestety tym razem to będzie swoje :frowning:

5 Likes