Charakterystyki przedsiębiorstw (1)

Link do artykułu: https://zarobmy.se/charakterystyki-przedsiebiorstw-1/

Poplątana plątanina rur, rurek i rureczek Rodzimy się w jakiejś rzeczywistości zastanej, resetu w postaci załamania cywilizacji i śmierci 99% populacji raczej bym się nie spodziewał. Nie zbudujemy więc nic od nowa. Rodzimy się bez jakiejkolwiek wiedzy o świecie, pozostaje się w istniejące struktury wpiąć. Nie musimy budować nowych, a stare są skonstruowane tak aby dało się je przejąć. Bądź zniszczyć. Te niszczejące są łatwiejsze do przejęcia od tych co właśnie rosną, które są łatwiejsze do pokierowania – każdy sobie znajdzie coś smakowitego na spędzenie dekad życia, jakie mu przypadły na tym nienajlepszym z serwerów. Postaram się wskazać, jak wyglądają oba kierunki łańcucha (rozrachunkowy i nakazowy) oraz struktura materialna, organizacyjna i polityczna (kapitałowa) w przemyśle krajów uprzemysłowionych (gdyż inne nie są godne ujęcia inaczej jak peryferia). Wspominałem o pierwszej fazie wpinania w hierarchię – straszenie starszym bratem albo tatą. Każdy ma kogoś do straszenia, kiedy jeszcze sam nie stwarza dość straszliwego wrażenia. Dzieci są nieomylnie świadome wszelkich aspektów siły: w tym politycznej, ekonomicznej, formalnej i pozaprawnej (w każdej macierzy połączeń). Z punktu widzenia dziecka wpinającego się w hierarchię (aby zostać dorosłym) instynktowne jest podążanie za źródłem siły i jego naśladowanie. Ponieważ jest ono źródłem zasobów, a zasoby służą kontroli w samorzutnie tworzonych przez chłopców hierarchiach. Punkty za pochodzenie “bo mój tata” w tym za zewnętrzne oznaki wpływów są bardzo istotne w zdobyciu pozycji wśród dzieci. Dzięki temu wsparciu (punktom za pochodzenie) dziecko ma szansę sprawdzić i rozwinąć swoje talenty organizacyjne i przywódcze. A nawet dowiedzieć się, że ich wcale nie…

1 Like

Podoba mi się stopień tłumaczenia procesów. Podoba mi się określenie pewnych zjawisk. Pisze Ci to bo nic tak nie wzbudza jak podziw. A chce Cię wzbudzić byś pisał lub chociaż publikował. Ten tekst zachęca mnie do rozpoznania kierunku na niewolnictwo w większym niż dotychczas stopniu.

2 Likes

Dziękuję, opisuję je na tyle na ile rozumiem z punktu w którym żeruję, ale wiem też że Ci co jedzą więcej ode mnie widzą to też nieco inaczej choć są tam luki wykonawcze. Oni wiedzą o swoich, ja wiem o moich, a hierarchia je uzupełnia.

Jakby mnie w dyby zakuli nie zapomnij podpisać listy z petycją żeby mi sprzęt do pisania dali - nawet Adolf miał maszynę do pisania w lochu.

2 Likes

Roztropny człowiek dodałby maszynę do 1933 i wyciągnął by z tego wnioski. Także sądzę że nawet nie będziesz musiał petycji pisać. Myślę że zabraknie roztropnych w procesie zakuwania ^^

2 Likes