Czy SOWA uderzy jesienią?

Zrobią z nich kolonialna elitę od pilnowania reszty w zamian za perkal i paciorki- to będą tacy Tutsi, a my Hutu. Może tę analogię trzeba będzie dociągnąć do lat 90.?
Najpierw zainstalujemy nadajnik radiowy na Bornholmie :wink:

Echh…ja naprawdę dziś zmęczony jestem!

Nu da, kak wsiegda. Wsjewo lisz adin Gospod Boh znajet szto budiet.

2 Likes

Trzeba się wpisać na folsklistę by zostać askarysem^^

-Panie doktorze, ja chce się wykastrować!
-Ależ proszę Pana, to bardzo poważna decyzja, czy Pan się dobrze zastanowił?
-Tak, zdecydowanie, decyzja jest ostateczna. Proszę mnie wykastrować.
Po operacji.
-No to teraz proszę mi tak prywatnie powiedzieć, co skłoniło Pana do tak drastycznej decyzji?
-No wie Pan… moja żona jest Żydówką…
-To może chciał się Pan obrzezać?
-A ja co powiedziałem?!

1 Like

Oczywiście, większość tu nie zawraca sobie głowy wyborami ale mimo wszystko wewnętrzny głos nakazuje mi skomentować wybory slowami sławnego grubego tw dziejów współczesnych :
" to jest dramat ku***"

2 Likes

Bank centralny przegrał wybory? Kuria? Sztab?
Nawet nie znam wyników - niby mają one na cokolwiek wpływ?

1 Like

nowe klamstwa w miejsce starych? Nie, nie sadze, lemmingi maja demencje, nie trzeba.

1 Like

Jeszcze za słabo swędzą.

@3r3
Tu nawet nie chodzi o wpływ na cokolwiek.
To jest po prostu takie badanie stanu umysłu sporej części populacji.
No i to badanie wyszło jak wyszło, nic się nie zmienia, sztandaru z powrotem wprowadzać nie ma po co.

2 Likes

Napastnik jest człowiekiem, którego coś trapi i który z tego powodu chce nam zrobić coś złego. Nie znaczy to jednak, że mamy się do niego upodabniać - pokona sam siebie własną siłą i jeszcze poklepiemy go po plecach by nabrał większego rozpędu. Mnie się podoba każdy obowiązek sprawozdawczy - mogę nakreślić dowolną ilość kwiatków i dinozaurów na dowolnej liczbie formularzy.

1 Like

Co w sytuacji konfliktu tych dwóch powyższych?

2 Likes

Naród walczy z państwem o lepsze jutro^^

1 Like

Bezapelacyjnie i do samego końca. Narodu lub Państwa … jak Franz Mauer przysięgał

1 Like

Stać niezłomnie na straży będą, aż do emerytury. O aktywności mowy nie ma.

3 Likes

o ludzie małej wiary… :wink: otaczacie się inżynierami, kierownikami… a przecież w średnim nadzorze technicznym też kryją się prawdziwe talenty :wink:
jeśli PISowi odbije i “sprzeda” naród to jesienią naród zaśpiewa:

Gdy naród do boju wystąpił z orężem ,
panowie o czynszach radzili.
Gdy naród zawołał: „umrzem lub zwyciężym!”,
panowie w stolicy bawili.

O, cześć wam panowie, magnaci,
za naszą niewolę, kajdany,
o, cześć wam książęta, hrabiowie, prałaci,
za kraj nasz krwią bratnią zbryzgany.

Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara
rękami czarnymi od pługa,
panowie w stolicach kurzyli cygara,
radzili o braciach zza Buga.

O, cześć wam panowie, magnaci…

Wszak waszym był synem ów niecny kunktator,
co wzbudzał przed wrogiem obawę,
i wódz ten naczelny, pobożny dyktator,
i zdrajca, co sprzedał Warszawę.

O, cześć wam panowie, magnaci…

Lecz kiedy wybije godzina powstania,
magnatom lud ucztę zgotuje,
muzykę piekielną zaprosi do grania,
a szlachta niech wtedy tańcuje.

O, cześć wam panowie, magnaci…

Powstańcy nie znają wiedeńskich traktatów,
nie wchodzą w układy z carami,
lecz biją Moskali, wieszają magnatów
i mścić się umieją stryczkami.

O, cześć wam panowie, magnaci…

1 Like

nikt nikomu nie będzie śpiewał. Magnaci w spokoju zjedzą homary i ostrygi poza strefa stresogenna. Poleca tam swoimi prywatnymi samolotami.
Rysio, wiesz, na zachodzie krąży taki dowcip o kryzysie gospodarczym w Europie w 2007 roku - wiesz czemu PL nie miała kryzysu i była zielona wyspa?

Aby mieć kryzys gospodarczy należy posiadać gospodarkę. Zasadniczo kryzys gospodarczy bez gospodarki nie występuje.

W te śpiewy tzw. narodu wierze tak bardzo jak @3r3 w produkcje PGZ oraz podwodne lotniskowce ze stoczni MW w Radomiu.

1 Like

Względnie popłyną jachtami. Na samoloty czyhają błędy pilota.

Też myślałem żeby to @Ryszard 'owi objaśnić, ale ograniczę się do wypalenia cygara dla pokoju.

1 Like

Polin, jesień 2019:

Soviet i Rzesza będą robili prowokacje w przemyśle na jesieni?

a jeszcze Chińczycy wzmacniają obsadę i sypią groszem… pełen wachlarz: stronnictwo pruskie, stronnictwo ruskie, stronnictwo amerykańsko-żydowskie i teraz jeszcze będzie stronnictwo chińskie (jak powiedział dziś Gadowski" “płacą lepiej niż Rosjanie” i wzmacniają swoją grupę operacyjną nazywaną Czarna Woda, wzmocnienie przed jesiennymi wyborami…),

wszyscy w tym polskim kotle mieszają

skończy się na tym, że co niektórzy z biurka pod dziadku Cyrankiewiczu warkoczyk będą wyciągać

a Grześ powiedział przewrotnie: zamiast Fortu Trump - Fort Xi…

Kto wie, może w tym “szaleństwie” jest metoda???

1 Like

Którem sypia kitaje? Bo to jedyny kierunek wart rozważenia

1 Like

nie jeden tęgi umysł nad tym pracuje

ale gdyby tak pospekulować to by wypadło na… Konfederację (?)
i wcale nie o agenturalnej działalności tu mowa ale o wsparciu, które pozwoliłoby osiągnąć wpływ na bieg spraw

Kurs na niepodległość od wypływów niemieckich, ruskich, żydowskich, amerykańskich.

Nowe otwarcie poprzez sięgnięcie po metale ziem rzadkich.

PRL słało paczki żywnościowe w czasie wielkiego głodu w CHRL i są tam jeszcze domy, gdzie “ołtarzyk” jest z opakowań po tej żywności zrobiony. z niejednego takiego domu wyszedł znaczny towarzysz, boć to już lat kilkadziesiąt minęło ale dzieciństwo swoje pamięta.

Także ja stawiam na Chińczyków… - w sensie że z możliwych potęg tego świata oni moga być, paradoksalnie, najmniej upierdliwi i najbardziej perpektywiczni jako hegemon światowy in spe…

1 Like