Co sądzicie o szczepionce?

Żeby to jeszcze tak dobrze trafić do takiego.

Większość tych co znam to przedstawiciele farmaceutyczni i tableteczki na wszystko.

Niech pan żre pod korek dalej, ta tabletka pana wybawi…

3 Likes

w Czechach na zlocie byli tacy. To jest ten rodzaj lekarza który lubi leczyć ludzi.
I mają cholera rację - fajnie byłoby żyć normalnie. Tylko jak żyć normalnie w nienormalnym otoczeniu ?

6 Likes

Dokładnie tak, chociaż nie nazwałbym tego strusią taktyką. Nie w sensie, że to źle. Unikanie tematu, jeśli realnie nie doskwiera, ma o tyle głęboki sens, że jeśli schorzenie jest bezobjawowe to po co sobie zaprzątać głowę i dawać się wciągać w nieznane obszary własnych strachów o egzystencję/zdrowie. Samo myślenie o własnej chorobie może mieć realny wpływ na stan fizjologii organizmu (placebo/nocebo/hipnozy i inne alt-medy).

Stąd właśnie tak gigantyczna społeczna presja na tzw. profilaktykę i badania przesiewowe, która jest z grubsza szukaniem frajerów do strzyżenia w nadziei, że jeśli podczas jakiegokolwiek badania jakikolwiek parametr wykroczy poza normę - będzie można zarzucić mentalną przynętę na delikwenta i jego psychika już sama zajmie się napędzeniem fizjologii do stanu wymagającego interwencji. Wykorzystywany jest tu mechanizm podatności psychiki na relatywnie delikatne wzbudzenie (coś nie tak w badaniu), które potencjalnie ciągnie za sobą prawdziwą lawinę najczarniejszych scenariuszy (rak z przerzutami). Jeden z kumotrów być może ma tutaj świeżą eksperiencję jak sprawa wygląda z wewnętrznej strony czaszki :wink:

Wiem, że brzmi to trochę spiskowo, ale rzut oka na blok reklamowy jakichkolwiek medykamentów raczej potwierdza tę tezę - reklamy lekarstw to sprzedaż strachu. Jeśli taki strach znajdzie żyzny grunt (a u kobiet statystycznie znajduje dużo podatniejszy z racji biologii) interes się kręci. Boosterem strachu jest oczywiście zasianie w kobiecie obawy o potomstwo, rodziców, etc…

Z facetami jest trudniej, bo niektórzy wciąż jeszcze potrafią sobie wycinać pasożyty mentalne brzytwą Ockhama (pie…lę to!). Chociaż po zjeździe możemy przypuszczać, że w Norwegii niekoniecznie.

Nastąpił masowy outsourcing odpowiedzialności za własne zdrowie na lekarzy i przemysł farmaceutyczny. Osobiście myślałem, że teatrzyk z kaszelkiem przyniesie otrzeźwienie ludziom i spojrzą choć trochę trzeźwiej na sytuację w medycynie, ale mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej.

Statystycznie nieistotne zjawisko. Tym bardziej warto ich znać. Chciałbym wierzyć, że jest takich Medyków dużo więcej i tylko się dobrze maskują, ale nic na to nie wskazuje.

4 Likes

Tak, choć akurat imho jeszcze większe strzyżenie owiec to jest alt-med, w który chyba mężczyźni i kobiety wierzą po równo.

3 Likes

Jeśli strzyżeniem nazwiemy dojenie finansowe to jednak alt-med przegrywa. Jeśli brać pod uwagę zaangażowanie ogólne uwagi, czasu itp. - rzeczywiście wejście w te tematy może być bardzo pochłaniające, co jednocześnie wyjaśnia czemu w tym tylu mężczyzn. IMO - węszą tu możliwość znalezienia skrótu / hacka na trudne pytania, kobiety, jak napisałeś - raczej wierzą^^

2 Likes

Środkiem przenoszenia, samobieżnym.

Jak nie umiesz trafić to bierzesz sześciostrzałowca - wolumen pokrywa braki kwalifikacji.

Co wynika z prostej obserwacji - nigdy jeszcze nie poległem co widzę.
I nie należy moich wątpliwości rozwiewać^^
Ktoś inny może zginąć - to się zdarza, to widziałem. To że ja zginę jest mało prawdopodobne, bo jeszcze tego nie widziałem.

To w końcu jak?

Co i tak nie wpływa na nieśmiertelność więc po co się przejmować?

No też właśnie.
I po co dawać żyć innym? Też im dokręcać śrubę.

Widzowie horrorów to głównie…

3 Likes

Lekarze odróżniają dreptanie pomiędzy wyginarką a tokarką od dreptania ścieżką pomiędzy łąką a lasem.
Jedno według nich jest aktywnym wypoczynkiem a drugie to robota.

Jak łazisz i nie zarabiasz to wypoczywasz, to chyba o to chodzi.

A jak na łażeniu po hali tracisz to zapewne cofa Ci się zegar biologiczny - tego nie wiem, będę musiał dopytać czy tak to według lekarzy działa.

4 Likes

To mam ustawić wyginarkę na łące przy lesie, a tokarkę w lesie przy łące czy odwrotnie?

Powinni mi płacić za wycieczki do lodówki, no ale rozumiem, że to wypoczynkowo tam łażę.

Po robocie ani mi się śni za frajer łazić!

Rozpropagujemy że tak jest i będę kasował za tyranie w łagrze.
Będziesz ciałem opiniotwórczym.

Siłownie to nie było ostatnie słowo wyzyskiwalizmu!

2 Likes

Jednak z moich obserwacji to kobiety są bardziej wierzące. Od Trójcy przez czarnego kota do biorezonansu. Jedną znam co wierzy nawet mnie (chyba), a ja sam mam z tym kłopoty.
W otoczeniu podobno są takie lody kręcone na pastylkach na wszystko. Dostawa z Azji . Bez kwitu od biurwy, bargeld tylko, struktura piramidy, furczy jak w latach 90 tych. Wejscie 8-10 kPLN. Nie brakuje strzałów po 100k. Az miło z daleka popatrzec i powspominać.

6 Likes

Czy może zagrozić silnikowi lanie oleju napędowego do pojemnika niedoczyszczonego z innego oleju?

Nastąpiła bifurkacja. Kto miał spojrzeć, spojrzał, reszta popłynęła z nurtem jeszcze dalej.

3 Likes

W kierunku wodospadu.

2 Likes

Silnikowi nie.
Atrapie silnika montowanej w wózkach na zakupy - niby trochę może zapchać eko zbędności.

1 Like

?
Pytam bo nie ogladam.

1 Like

https://www.youtube.com/watch?v=e4pC671LovY

tak mi się jakoś skojarzyło

4 Likes

Otwartym tekstem i z humorem Piotr Witt:

1 Like

Samiec jesteś.

horrory to tak wg różnych źródeł 50:50. Do proporcji widownii komedii romantycznych (komedii romantycznych o wampirach :)) to dużo brakuje. Najlepsze źródło izdp & riserch ziemkiewiczowski

1 Like

Warto zdefiniować pojęcie alt-med. W dzisiejszym, cywilizowanym świecie w tę kategorię powoli wpada suplementacja witamin, a lekarz zalecający wypoczynek i ciepłe płyny na grypę może być ciągany przed oblicze Sanchedrynu Jedynego Prawdziwego Medu.

Jakkolwiek by jednak nie było, to porównywanie ochłapów za ziółka, nawet te od celebrytów, do zarobków oligarchów z big pharma to jednak pudło o kilka rzędów wielkości. Można się spierać, że to efekt skali, jednak ja podejrzewam, że raczej chodzi o bezpośrednie podłączenie pod rurociąg ze śmietaną.

Edit:

Niektórzy z nich kończą później właśnie j.w.

2 Likes

Wszak ropa doskonale czyści nagary i filmy olejowe, jeśli to jakikolwiek olej mineralny w postaci filmu na ściankach, to nie zawracałbym sobie głowy. Kiedyś dla testu dolewałem olej mineralny 2T w ilości sporej do taniego diesla i pędziłem tym Common-Rail na wtryskiwaczach Boscha - upierdliwych, serio wozidło to Bawarska Myśl Wnietechniczna. Nie było problemu - poprawy też nie, wbrew pewnym publikacjom. Same wtryskiwacze siadły po 470kkm, o dziwo, bo to coś ujeżdżałem bez litości. BTW → samej marki szczególnie nie polecam.

2 Likes

Po 2,5 latach uczestnictwa w loterii, w końcu “wygrana”. Dziś ok 11ej dostałem bólu głowy, a krótko po tym dziwne odczucia wzdłuż kręgosłupa.
Zrobiłem sobie test na coronę i wyszedł pozytywany. Szefa poinformowałem, a on wysłał prawie cały team na 5dniową kwarantannę. U lekarza jakoś koło 16ej kolejny test i potwierdzenie…
Od 17ej leżałem już na chacie jak zwłoki z potężnym bólem głowy… do jakoś pół godziny temu…
Ciekawe czy byłoby dużo gorzej, jak bym nie był zaszczypany :thinking:
Na szczęście lepsza połówka oraz dzieciaki negatywne wyniki testów mieli… więc mam okazję wypocząć ^^ w domowej kwarantannie.

2 Likes