Co sądzicie o szczepionce?

bo pewnie biurwie nie posmarowali w Bitcoinach ile trzeba.
ponadto Szwajcaria to cos lepszego i nie bedzie robic jak inni. A w domach czekaja na wolne miejsce w lazaretach ale cenzura robi swoje.

4 Likes

W ośrodkach zdrowia, które obsługuję (wiejskich oczywiście… :grinning:) pielęgniarki przepytują pacjentów w sprawie zaszczepienia na COVID.
Statystyka np. za wczoraj - przyjętych pacjentów 104 (ok. 70% w wieku 50+), chęć zaszczepienia wyraziły 2 osoby (słownie dwie).
Także narodowy cel wyszczepienia narodu może spalić na panewce…

4 Likes

Nie spali tak łatwo tylko dlatego, że ludzie nie chcą. Najpierw będzie marchewka (tańsze bilety, whatever), potem będzie kij (brak możliwości wejścia do urzędu, sklepu, brak możliwości zatrudnienia).

2 Likes

Spoko - przecież to nie ja potrzebuję urzędów. To oni zawsze coś chcą ode mnie - no nie mogę przyjść i nic nie załatwię, pasuje mi.

6 Likes

Już w chwili, kiedy pisałem to słowo, spodziewałem się takiej Twojej reakcji. :smiley:

6 Likes

Narodowy cel to ogłoszenie, że naród się wyszczepił i może wracać do pracy.
Jego realizacja nie wymaga, by ktokolwiek się szczepił.

5 Likes

Jak NFZ dało komunikat, że limit szczepień to minimum 180 dawek to moje POZ’ty jak jeden mąż kazały nie rejestrować siebie do wykazu “szczepieniodawców”. Widocznie zrobiły tak wszystkie w Polsce, bo tydzień później nowy komunikat z kilkoma klauzulami “nie dotyczy POZ”.
Teraz zgłosiłem ich akces - większość kierowników podała, że będą robić 10 szczepień na tydzień.

3 Likes

Dlaczego przypomniały mi się minione czasy “czynów społecznych” ?

2 Likes

sadze ze nalezy unikac tej na mRNA. Nowa technologia i jest sie nawet nie betatesterem, ale Testkaninchen. A donosowe sa skuteczniejsze wedle badan.

Pfizer robi ta na mRNA. Idea sluszna, ale… mam pewne foliarskie szurskie pytania.

Powszechnie uzasadnia sie, ze mRNA musi byc, aby zrobic bialko COVID o odpowiedniej aktywnosci antygenowej. Wszystko fajnie.

Tylko tak mi sie przypomina ze… mamy przeciez NovoNordisk i oni robia insuliny ludzkie, rekombinowane w drozdzach Saccharomyces cerevisiae. Najzwyczajniej droga biotechnologii wladowali odpowiednie ilosci mRNA w komorki drozdzy i te drozdze replikuja produkty bialkowe. Dalo sie.

Dlaczego wiec tym razem nie pojsc te sama droga i zmusic drozdze, aby nam robily produkt bialkowy pozadany, skoro mamy go zsekwencjonowanego i …wrzucic mRNA do komorek drozdzy jak wczesniej a potem wyekstrahowac z nich to co chcemy i robic?

Tu mam watpliwosci czemu to moje rybosomy i innych maja sluzyc za maszynke do robienia tego bialka wirusowego a nie komorki drozdzy.

5 Likes

Outsourcing pozwala zmniejszyć koszty u siebie przenosząc je wraz z ryzykiem do usługodawcy. Dobrym porównaniem jest strategia zmniejszania capex w cenie rozdymania opex. Prowadzi ona do zmniejszenia zapotrzebowania na inwestycje kosztem rosnących wydatków bieżących.

Zamiast ponosić koszty planowania, produkcji w reaktorach przemysłu chemicznego i dystrybucji gotowej szczepionki przygotowuje się program wsadowy zakodowany w mRNA (kiedyś używało się do tego kart perforowanych no ale mamy w końcu postęp) i przekazuje się go do wykonania na zdalnej maszynie, na jej ryzyko oraz na jej koszt.

To jest genialne w swej prostocie: to Ty jesteś tą maszyną która ma wykonywać pliki poleceń wsadowych. Albo przeżyjesz albo …

W każdym razie tak jest o wiele taniej. Mamy osiem miliardów maszyn które same potrafią się zatroszczyć o energię potrzebną im do przetwarzania rozkazów centralnie dystrybuowanych strzykawką.

5 Likes

ale mpo pierwsze to wcale nie musi dzialac (tzn, szczepionka)
po drugie wcale nie musi wbudowac sie tam gdzie chcemy by sie wbudowalo
po trzecie to nawet jak sie tam wbuduje to przeciez nie wiadomo ze bedzie robic tak jak zaplanowano…

To tak na krotko. Czyli - na slepo wlewam roztwor zasady potasowej do aluminiowego bloku silnika, wierzac, ze rozpusci tylko nagar i to tam gdzie chce…

Nie kupuje tej bajeczki.

4 Likes

Cypr był prototypem wywłaszczenia ustawą. Prototyp zdał egzamin, dyrektywę BRRD wprowadzono w życie.

Korona jest polem doświadczalnym zdalnego sterowania genotypem ludzkości za pomocą mRNA. To nie musi zadziałać za pierwszym razem - te ‘szczepionki’ mają stworzyć działający system przymusowej aplikacji ‘kart perforowanych’ na przyszłość. Tu chodzi o przymusową akceptację kodu wsadowego bez możliwości jego wcześniejszej analizy.

Jak system zadziała to przeprogramowywanie gatunku rozpocznie się na dobre. Gdzieś na końcu tego procesu skończymy tak jak drony z kolektywu Borga.

Resistance is futile.

6 Likes

[quote=“gruby, post:32, topic:1126”]
Jak system zadziała to przeprogramowywanie gatunku rozpocznie się na dobre
[/quote]

Widzisz widzisz. Oni wierzą w ewolucję że ludzie jej ulegają więc według tej logiki nasz obecny ludzki etap jest gorszy niż następny więc trzeba ten proces wspomagać aby nie zostawić go ślepej naturze dlatego mogą chcieć “poprawić ludzkość” druga podobna koncepcja to idea transhumanizmu, czyli człowieka maszyny, wyjścia umysłu ludzkiego poza bariery biologiczne przeszczepiajac ludzką jaźń np w sieć komputerową, albo ulepszanie człowieka poprzez cyberwszepy mechaniczne. Pamiętam jak dawno dawno temu grałem w cyberpanka rpg fixerem i kupiłem sobie cyberoko co pozwalało mi lepiej widzieć w nocy to automatycznie rzucalem kostką aby policzyć o ile spadł mi poziom człowieczeństwa. To może być przykład tych szczepionek jak chore religie i ideologię(transhumanizmu, ewolucja) wpływają na ludzkość.

2 Likes

To wszystko wygląda na ustawę a te szczepienia to etap po którym są już następne etapy i następne. Pamiętacie jak ktoś tu zanim była korona rzucił tekstem. “i co? Co oni wymyślą? Jak się kryzys ma rozwinąć? Może jakaś epidemia grypy i masowe szczepienia?” był tu taki głos.

2 Likes

Znam się trochę na systemach religijnych. Ci co tak myślą oni nienawidzą ludzkiego ciała, swojego ciała, mają je za słabe, kruche, ulegajace chorobom i pokusom, niedoskonale, starzeje się ijest mniej wydolne ale w nic innego nie wierzą niż w swoje ciało. Nienawidzą go bo nie jest doskonale i jednocześnie dążą do jego modyfikacji aby było lepsze niż im się wydaje i tu przez ewolucję czyli biologiczną poprawę na zasadzie eugeniki lub transhumanistyczną poprzez poprawę parametrów ciała za pomocą techniki aż do całkowitego wyzwolenia od ciała odseparowania psychiki, woli i uwolnieniu np w sieci internetowej niczym nie krepujacej jako namiastki nieśmiertelności. Akurat idee transhumanizmu już dawno narodził się i to gdzie? W carskiej Rosji już byli filozofowie którzy rozwijało ten nurt. Jeśli choć trochę by tak było jak pisze medyk że człowiek dostanie obce mrna i będzie bioreaktorem siejacym wirusem na prawo i lewo zarazająć innych to gdzie my jesteśmy? Ponoć już wiedzą że trzecia fala w marcu. Może trzecia fala będzie po pierwszych szczepieniavh właśnie.

1 Like

Pamiętam kiedy siedząc sobie przy grillu na pewnej farmie wraz z co poniektórymi znajomymi których przy okazji pozdrawiam zastanawialiśmy się nie ‘jak’ walnie tylko ‘kiedy’. Wtedy niektórym wydawało się że system pociągnie starym torem dłużej, inni obstawiali szybszą zwałę co nie oznacza że już wtedy nie szykowaliśmy się do zmian.

A było to kilka lat temu …

4 Likes

He, he, he…
Z innych wymagań do szczepienia (coś ono takie jakby niebezpieczne…)

  • prowadzenie szczepień przez co najmniej 5 dni w tygodniu,
  • prowadzenie szczepień przez zespół wyjazdowy,
  • opcjonalnie prowadzenie szczepień obejmujących organizację transportu z miejsca
    zamieszkania,
  • wykonywanie co najmniej 180 szczepień tygodniowo przez jeden zespół szczepiący w punkcie szczepień,
  • organizacja procesu szczepienia powinna uwzględniać separację osób szczepionych
    od pozostałych pacjentów,
  • wykorzystanie systemu informatycznego,
  • w punkcie szczepień wyznaczona jest osoba koordynująca ich wykonywanie, zapraszająca
    poszczególne osoby do poczekalni i pilnująca zachowania dystansu pomiędzy osobami się w niej znajdującymi;
  • osoba wchodząca do poczekalni dezynfekuje dłonie;
  • między osobami w poczekalni powinna być zapewniona odległość min. 1,5 m;
  • osoba wchodząca do poczekalni oraz gabinetu ma osłonę ust i nosa;
  • poczekalnia i pomieszczenie w którym jest wykonywane szczepienie oraz punkt badań są wietrzone raz na 1h,
  • punkt badań i stanowisko szczepień są na bieżąco dezynfekowane;
2 Likes

Ponieważ jak sam doskonale wiesz to tak nie działa. Insulina jest kopiowana z negatywu do przodu i do tyłu w wielokrotnie kontrolowanym procesie, który dało się wyjąć z jednego urządzenia i wstawić do innego, które w zasadzie robiło coś w ten deseń & dało się nabrać że to cel jego życia.
W przypadku patogenu kopie są niestabilne jak i sam negatyw nie przechodzi kontroli grup metylowych, jest rozpoznawany jako niespecyficznie wadliwy i zamiatany z całą komórką która dała się wkręcić w produkcję. I to zamiatany przy użyciu bardzo morderczych środków jakimi organizm dysponuje, które są odpowiednikiem BMR dla organizmu. Następnie te dopełniacze są zamiatane bo są bardzo destrukcyjne, a organizm rozpoczyna działania przeciwko rozochoconej obronie.
Doskonale wiesz jaki jest bilans energetyczny takiej odpowiedzi. Wzbudzanie tej odpowiedz z paragrafu “na wszelki wypadek” to koncepcja z użyciem BMR w celu zburzenia mostu z przyległym landem, który ktoś mógł mieć w planach wykorzystać.
Coś jak usiłowanie pojedynczego morderstwa nalotem dywanowym w środku miasta.

I czy się w ogóle do tego kwalifikują przy tym poziomie złożoności kontroli wtórnej produktów^^

A serwis zamknęli^^

Jak się urodziłem było pięć z groszami - spokojnie można skasować trzy i nie zauważę różnicy.

A to zawsze można przetestować tylko jakoś nikt jeszcze nigdy nie miał jajec żeby przeprowadzić takie testy. Działanie szczepionek jest poparte jedynie wiarą w domysły i uogólnienia.
Ale żaden problem - wystarczy z wielomilionowej próby zaszczepić losową połowę w ciemno, całość wystawić na patogen i policzyć główki po evencie.

Przypomnę że był to cp20202. Mamy ten rok i jakoś tak to pięknie nie wygląda - wyszły komplikacje ze złożonością.

Zwrócę uwagę, że mamy wspólnego przodka ze wszystkimi eukariontami na planecie. Różnił się tylko dobór “panien” i takie mamy skutki, że jeden z rodziny jest dziś ślimakiem, a drugi lwem.

4 Likes

Moze co do cyberwszczepów to nie wygląda ale ale w cyberpunk 2020 świat wygląda tak że nikt nie ma rodziny, relacje są luźne jedynie wybor klasy NOMADA(ktorzy stanowią margines klas postaci) w opisie postaci daje relacje rodzinne oraz wzmacnia twoją pozycje o profesje twoich krewnych. I tu się wiele niepomylili.

3 Likes

Rodziną korpa jest firma której się oddał i tam ma wpływy jak w rodzinie^^

1 Like