Core meltdown A.D. 2022

Powstanie poprzez unię personalną DU+ZE ?

1 Like

Jeśli zbrojenia.ru wyglądają tak jak podaje propaganda (a w branży wygląda na to, że propaganda stara się nie straszyć foktami) to rządy będą sprawowane spod namiotu. Uchodźczego. Ale shoguna to w kniei znajdziemy, zdaje się był jakiś^^

Stolica w Berlinie nakarmi wrażą propagandę, wyciągną stare plakaty z magazynu.

2 Likes

Poznałem kiedyś jednego, jeździł starą skodą fabią, mieszkał w bloku na osiedlu, pracował w sąsiedniej przychodni jako POZ, a resztę czasu marnotrawił na góry :slight_smile:

4 Likes

ja jestem biedny co najwyzej intelektualnie.
malo mam czasu na czytanie wszystkich ksiazek niemedycznych, ktore chce przeczytac, zanim zdechne na dyzurze
utrzymanie systemu kastowosci sie w CH najzwyczajniej oplaca. System jest tanszy z jego patologiami,

2 Likes

Ty mi powiedz jaki jest sens mieszkac w zachodniopomorskim, 25km od Stargardu, kombinowac z zaswiadczeniami o dochodach by dostac kredyt w CHF aby postawic klocka obok innych na ten kredyt i nie miec na niego wykonczenie a potem male wahniecie stop i …houston, mamy problem, a mialo nbyc tak pieknie?

Ja chyba za dlugo jestem dziadem w CH ze przestalem to rozumiec, Ale uwaga - w PL domy to sobie budowali salowy w szpitalu z kasjerka z Lidla…powiedz to w CH komus…

Domy na prowincji w PL sa osiagalne dla kogos, kto w CH mialby pewnie subwencje socjalna od Gemeinde. No i waadzy zalezy aby to zniszczyc, bo powiedzmy wprost - posiadanie wlasnej nory na zadupiu w Polsce C to jest pewna niezaleznosc.

Subwencjonowanie polski deweloperskiej ma spowodowac banieczke i wtedy na posiadanie domu nawet na zadupiu Polski C nie bedzie stac kazdego kto chce, ceny systematycznie rosna…

czy o to chodzi?

4 Likes

Ktoś chciał wziąć kredyt, ktoś go przyznał. Gdyby dowody osobiste rozdawali tylko przytomnym to nie było by komu wybierać bo ewentualnie o ile na obsadzenie sejmu wystarczająco wielu kandydatów z dowodami osobistymi by się jeszcze znalazło to problem byłby z zapełnieniem urn wyborczych. Inna sprawa że trzeba byłoby ich do tego sejmu siłą zagnać bo przytomnych w parlamencie ze świecą szukać.

Hiszpania to sobie nawet wybudowała podwójną sieć autostrad - płatne i obok bezpłatne. Wszystko za kredyt. Obok linii kolejowej wyprofilowanej na 350 km/h, a co.

chodzi o to żeby trzymać naród pod butem. But może być ukręcony nawet z kredytu, ważne żeby patent działał. A jak kredyt ma zmienną stopę oprocentowania to w nagrodę za antyrządową manifestację waaadza może podnieść oprocentowanie i się skończy fikanie kredytobiorców.

A propos: jak się rolnicy w UE wkrótce nie opamiętają to dojdzie do fali “foreclosures” i z gospodarujących na własnej choć zastawionej ziemi zostaną zdegradowani do parobków robiących za dzienny przydział mleka i ziemniaków.

4 Likes

popatrzmy na moja sytuacje i mojej szwajcarskiej malzonki. My to jestesmy - w zaleznosci od optyki - byc moze w wiekszej dooopie niz ktos kto robil jako salowy, heniek mu pokwitowal ze u niego dorabia na umowie zleceniu i dostal ow kredyt na wlasne ciasne…

bo …mnie na kredyt z zona nie stac, nie mamy jako 2 lekarzy specjalistow zdolnosci, co zatem mamy - ano wynajmujemy i nasz landlord a jest to agencja robiaca dobrze akcjonariuszom da nam 90 dni na wyprowadzke.

Majac dzieci nie mozemy wyprowadzic sie gdziekolwiek, bo sa normy w m2 na osobe w CH. Ja jako freelancer powiedzmy gdybym stracil etacik w lazarecie to nie ejstem wiarygodny. Mieszkan sie szuka a nie mieszkania szuikaja najemcow…

Wszystko zalezy od punktu widzenia. A moja pozycja mnie troche smieszy, jak jestesmy spauperyzowani, 2 lekarzy w PL tyrajacych tyle co my ma wille, porsche i concierge.

3 Likes

Stargard to taka gorsza sypialna Szczecina, który sam jest miastem klasy B. Więc 25km od Stargardu to może ma sens mieszkać jak dom ma dostęp do linii brzegowej jeziora Miedwie. W ogóle Szczecin też jest na trajektorii opadającej (Szczecin Łodzią Berlina) ale jeszcze zrozumiałbym jakby jakiś lekarz mieszkał sobie w willi na Arkońskim albo przy Głębokim. Ma to taki niedyskretny urok burżuazji. Ale tak, prowincja prowincji to jest miejsce gdzie się człowiek ukrywa po popełnieniu czynu karygodnego, a nie gdzieś gdzie inwestuje w beton.

Były do covidu, potem materialy mocno poszły w górę.

Strategiczny trójkąt między Drawnem, Drawskiem a Drezdenkiem to Polska D:) Natomiast to nie tak, ceny prowincjonalne owszem BK2 trochę podbił, razem z uchodźcami z Ukrainy, ale raczej ceny tam się zbiegaja do kosztów odtworzeniowych. Jak ten dom gratis w cenie działki pod Koniniem (nie umiem znaleźć teraz linku, ale legitna oferta. Albo jakies mieszkanie na tip-top 20km od Olsztyna za cenę garażu w Warszawie;) Prowincja się wyludnia i ceny będą zmierzać może nie do zera, ale do kwot osiągalnych dla każdego - dla nieatrakcyjnych nieruchomości. W ogóle w Katowiach buduje się teraz luksusowe apartamentowce 30+ pięter po cenach 10kpln/m2. Jakaś 1/3-1/5 tego co w Big5 za podobny standard (szklana wieża w centrum). Tak więc hiperbola cen jest, ale właśnie w “modnych ośrodkach”. Ci co przeinwestowali w ośrodki klasy B i C (naganianie na kawalerki w Łodzi - ktoś pamięta?) to będą ofiarami “subprime”. Ceny w metropoliach klasy A raczej nadal w górę - wracając do przykładu włoskiego, warto zobaczyć że Neapol leży i kwiczy, Rzym sie trzyma, a Mediolan to the moon.

Te domy pod Stargardem to budowali “na przyszłość” bogaci janusze biznesu czy inna lokalna elita, która jednoczesnie wszystkie latorośle wysłała do Warszawy i tam im kupiła mieszkania. I zero łączenia kropek. W Anglii już od dłuższego czasu wiadomo, że dom na wsi to jest kosztowny zbytek świadczący o statusie, a nie oszczędność. No ale tu krwożerczy kapitalizm nauczył ludzi liczyć jakies 100-200 lat wcześniej.

5 Likes

Po makale

P.S.

3 Likes

Highway to hell…

1 Like
  • produkcja i obróbka metali - stamtąd wyjeżdżają m.in. pojazdy opancerzone że o broni nie wspomnimy.
  • szkło, towary, ceramika - optyka, plastiki i wyroby gumowe dla pagonów pochodzą z tego segmentu produkcji: celowniki optyczne, płetwy, maski, opony, przewody …
  • produkcja wyrobów chemicznych - stamtąd wyjeżdżają transporty amunicji do pojazdów opancerzonych oraz generalnie do broni palnej oraz rakiet, że o paliwie do pojazdów, latadeł i pływaczy maści wszelakiej nie wspomnimy.

Inna sprawa: czy wykres wielkości produkcji energożernej uwzględnia inflację ?
Bo jeśli mówimy o inflacji której na wykresie brakuje to rzeczywisty spadek produkcji nie wynosi 25% tylko 50% jeśli o wolumen i jakość chodzi.

Zastanawiające jest po co Niemcom 100 mld Euro wydrukowanych poza kontrolą parlamentu które wydają właśnie na armię skoro spada im produkcja metalowa, szklana, plastikowa, gumowa i chemiczna. Te 100 mld Euro chyba wydadzą na przedszkola w każdych koszarach czyli na sztandarowy projekt poprzedniej niemieckiej minister obrony narodowej, niejakiej Urszuli von der Leyen.

Co do wzrostów na DAXie na wykresie wyrysowanych od 1975 roku: DAX powstał w lipcu 1988 roku.

3 Likes

wincyj na woke i wincyj na parytety. Przedszkolanek w KiTa Bundeswokewehr

4 Likes

Kyiv calling.

@MedicusHellveticus

“wincyj na woke i wincyj na parytety. Przedszkolanek w KiTa Bundeswokewehr”

Głupota rośnie sama nie trzeba podlewać.

1 Like

Gdybyś był w innym wieku dodanie ujęć w sytuacji…

Mów za siebie. Spisuję księgę zniewag i rozważam sabotaż jako sposób.
Otóż gpt rozwalił biznes mojemu młodemu. Młody kasował w szkole za robienie za wszystkich zadań z matmy i innych takich, gdzie trzeba sapiensić.
No i teraz wszystkim robi to gpt. Za frajer!
No i po co sapiensić?
Ludziom pozostaje ludyzm i walka z gatunkiem mającym przewagi w specjalności definiującej?

A wykonawcy do dołów.

Wychowywałem się tam dekadę, nie obrażaj litery D, to jest w alfabecie na pozycji daleko za “ź”. Przy Bałutach skąd się pochodzi to nawet nie jest prowincja. To jest nieopisywalne zadupie.
Ale przynajmniej udało mi się noktowizor z tanka podsowiecić, rozebrać, złożyć i pilota od tv używać jako latarki. Kacapskie noktowizory tego etapu były wyjątkowo ujowe, ale przemiennik prądu miały wybitny.

Pół roku temu pozbyłem się ostatnich nieruchów w Ł. Kamień z serca.

To już na to są wykresy? Nikt się wcześniej nie połapał?
Co może być energochłonne… pomyślmy… zbrojenia? Spadły? A to znaczy pokój zagraża światu czy tylko na unijnym cmentarzu?

Siedzę w branży więc informuję, że na bieżąco jest jeszcze gorzej.

1 Like

A parafrazując Putka “Gaz i ropa nie zaczęły jeszcze niczego poważnego”.

1 Like

Hmmm… :thinking:

image

https://www.handelsblatt.com/unternehmen/industrie/ruestungsindustrie-rheinmetall-und-co-wollen-die-kapazitaeten-erhoehen/100003884.html

1 Like

Ropa byłaby w beczkach, ale nie ma żelaza.

Mhm… gdyby było poważnie to by nie podawano inkrementu tylko mutipler.
Porównujesz dane pokoju do innych to tam są mnożniki, takie jak w ru. Nagle całe branże stukają kopytkami, a inna produkcja ma rzucane grabki tam gdzie stał grabkowy kiedy padł rozkaz.

1 Like

Jest tak ujowo że Rheinmetall wpuścił na swoje hale produkcyjne kamery wraz z obsługą po raz pierwszy w historii i nawet puścili to w telewizorze, inteligentni inaczej jedni.

Wewnętrzna ochrona firmy zaspała, cenzura nie połączyła kropek i mogłem się przekonać że na pozycji “wynieś, przynieś, pozamiataj” na uruchamianej linii produkcyjnej amunicji p/lot kalibru 35 mm do “Gepardów” zatrudnili na oko takiego jednego który ładuje sobie szósty krzyżyk na kark. Jeśli to jest wiek praktykantów w Rheinmetallu to ja nie mam pytań. Oczywiście że kubraczki były prosto z magazynu bo oczywiście miały jeszcze widoczne zagniecenia od ich magazynowania, amatorzy maskirowki jedni. Do kamery trajkotali że ta amunicja ma 20 mm średnicy po czym pokazali gotowe skrzynki z produktami z serii zerowej na których to napisy twierdziły inaczej. A ponieważ “Gepardów” Niemcy się już pozbyli to wiadomo dokąd ta amunicja pójdzie. Również dlatego że produkujący ją do tej pory Szwajcarzy nie zgodzili się na jej eksport na Ukrainę.

Przed kamerą statyści snuli się po hali produkcyjnej stadami, niczym północnokoreańscy pasażerowie pociągów po dworcach przez które przejeżdża jeden pociąg na dobę, ten z filmującymi wszystko turystami z Chin i do którego miejscowym nie wolno wsiadać.

Ciekawe również jest to że siły lądowe Bundeswehry zlikwidowały oddziały przeciwlotnicze razem z wykopaniem Gepardów z czynnej służby już parę lat temu bo następcy na razie nie ma. Więc wiadomo dokąd pójdzie 100% niemieckiej produkcji amunicji p/lot, o ile ją dziadki przedemerytalne opanują.

Co do Rheinmetallu jeszcze: z obsługi najmłodszy był kapo - nie miał jeszcze piątego krzyżyka na karku ale po sposobie w jaki złapał za obudowę frezarki żeby ją dla kamerzysty odsunąć zgadłem że robi to po raz pierwszy w życiu. Nie wiedział że do rączki trzeba przyłożyć moment siły i złapał za ten uchwyt niczym starą za sutki albo niczym glapa 400 oz “sztabkę złota NBP” to znaczy opuszkami palców.

Większość “reportażu” nakręcili w biurze CEO firmy Rheinmetall i na jej poligonie - na poligonie robili prezentację dla węgierskiego ministra wojny. Minister wojny na poligonie u dostawcy broni to wydawałoby się idealny target żeby pociągnąć go za język jeśli o program zbrojeń Madziarów chodzi więc logicznym jest że “dziennikarze” robiący ten materiał skupili się na kwestiach praw człowieka na Węgrzech.

Możliwe że więcej smaczków w tym “reportażu” było ale oglądałem tę propagandę jednym okiem. Jakieś 15% to były konkrety, resztę czasu dział propagandy zmarnował na uwiecznienie gadających łbów.

Z konkretnych konkretów zdołałem wyłapać że produkcja lufy do Leoparda II trwa pół roku i rozpoczyna się od siedmiotonowego klocka który przychodzi z huty/kuźni. Jedna sztuka lufy na sześć miesięcy …

11 Likes

Jesteś zdziwiony? W branży to norma. Młody poszedł na uboty i był w szoku, że wiek emerytalny to tam dolna granica przy obrabiarce.

Te kubraczki wyciągamy jedynie na wizytacje, i tak każdy ma własne, lepsze.

Tak, czasem się tak robi, żeby udawać fabrykę. Dlatego mnie lubią wysłać na wizytę, abym przejrzał iluzję.

A to będzie jakaś produkcja?

Klient płaci co sześć miesięcy to niby czemu miałyby być częściej? Szkoda w piecu palić jak nie ma za co robić.

2 Likes

Tak po namyśle, przyszła mi myśl, czy w obecnych czasach, w obecnej sytuacji geopolitycznej, nie warto byłoby być taką nieprzewidywalną, ale jednak uzbrojoną małpą, aniżeli nieuzbrojoną… ???
Wariata z nożem każdy się boi, wariata z nożem można łatwo zapakować w kaftan bezpieczeństwa… tak sobie myślę… hmmm… :thinking:

3 Likes