Do zobaczenia na bulwarach..pisano kreda na wagonach

czyli warto włożyć kilka jajek do koszyka City of London bo tam zawierucha nie dotrze?

2 Likes

Zdaje się, mieliśmy taką podobną dyskusję już?

2 Likes

tak czy inaczej za najwłaściwszą uważam ocenę, że budowanie histerii jest motywowane żądzą zysku i zwiększenia ucisku społeczeństw - czyli tak jak zawsze w historii ludzkości

tyle, że środki zagłady są takie, że eskalacja do poziomu broni ABC nie jest nikomu na rękę, bo po prostu nie ma sensu

a tutaj dla Kolegów 10 minutowy materiał jak Ukraińcy piorą pieniążki w Polsce zawyżając rachunki dla polskiej zbrojeniówki i działkując się z kim tam trzeba po polskiej stronie:

https://vod.tvp.pl/informacje-i-publicystyka,205/reporterzy-odcinki,1162990/odcinek-1,S01E01,1162992

w tym jednym materiale jest mowa o 4 miliardach złotych

w publikatora na świecie są szacunki, że 1/3 ze 100 mld pomocy zostałą w podobny sposób zagospodarowana

o willi teściowej prezydenta komika kupionej za 6 mln euro i śmierci egipskiego dziennikarza za ujawnienie tego faktu czy naszyjniku jego żony za 1 mln kupionym w czasie pobytu pary prezydenckiej w NY - nawet nie warto wspominać bo w całym obrazie to są kwoty “na waciki”

wojna na Ukrainie to okazja do wzbogacenia się dla elit ukraińskich, dla zdeprawowanych urzędników i oficerów, którzy organizując transfery środków, pomocy, zakupy broni po zawyżonych cenach

z ich perspektywy woja niech trwa i sto lat podsycana wojenną histerią!

5 Likes

UA twierdzi, że to fake.

Podobne fakesy były już wcześniej…

1 Like

no raczej nie oczekujemy, że gdyby to była prawda to powiedzili by:

ok, wydało się. teściowa kupiła willę w Zatoce Perskiej za pieniądzę jakich nie mogła zarobić przez 900 lat życia.

Obejrzyj ten zalinkowany materiały z tvp i zobaczysz na żywo mechanizm wałków i groźby Ukraińców pod adresem dziennikarzy.

5 Likes

Dwie minuty nienawiści wobec Wschodazji już były znane

@gruby dziennikarze twierdzą że Rus nie ma ani jednego sprawnego njuka więc hajże na Petersburg…

5 Likes

To są ci sami dziennikarze którzy twierdzili że plandemia wybije cały gatunek ?

8 Likes

Bussines as usual.

Ale nie można przegrać, bo wtedy przegrywają wszyscy.

Pyskują na adblocka. Czyli nic interesującego.

Bussines as usual.

Tak, i drugie tyle przez Jankesów.

3 Likes

ja przepraszam, ale czy kolega pojawił sie na tym świecie przedwczoraj?
Bo mnie się zdaje, że takowe zjawisko to nawet za Fenicjan występowało.

Ja tu widze tylko nagonkę na BTC, kurs coś za bardzo wzrósł, więc za chwilę będzie okazja do shortów, ale ktoś musi balona przebić - i temuż właśnie służy ta wrzutka telewizyjna.
Poza ogólnym pierdololo o niczym w programie kilkukrotnie pojawiła sie wrzutka o krypto, w które inwestuja straszni przestępcy, co się ośmielają na wojnie zarabiać (i się chamy nie dzielą!).

Jak TV zaczyna pierdzieć o BTC, to znaczy że zwała blisko.

=========

Właśnie wysłuchałem fragmentu (całości nie dałem rady) wywiadu z Kennedym , co ma podbierać MAGA-głosy Trumpowi.
Kolejny gerontokrata, co ma juz problemy z wymową, ja pier…

4 Likes

A koro już o geriatrii…

Zauważyliście, jaki żwawy był wujek Joe podczas state of the union?
Najpierw się zastanawiałem czy mu czegoś do herbatki nie dosypali, ale teraz myslę, że może to kwestia wzmacniacza wifi pod mównicą- NeuraLink nie traci połączenia

tak czy tak, będzie musiał tydzień odsypiac taki show

5 Likes

bo reklamy się pojawiły. Klient kupuje czas reklamowy więc wymaga.

A z drugiej strony giełdy zaczynają znikać. Znaczy się jest potencjał prywatyzacyjny.

2 Likes

hm… kilka rzeczy się wydarzyło
w US zezwolono na derywaty BTC, więc więksi chłopcy moga się bawić (zmienność btc pomnożona przez 100 to nie w kij dmuchał, rynek dośc płytki, więc można nim kiwać). W EU dla odmiany dokręcają śrubę… Właśnie dostałem maila, że Kraken (jedna z większych giełd) dostał pozwolenie w .ie na rozliczanie fiatów dla europy wschodniej, ciekawostka taka. Wydzielili osobny podmiot do rozliczeń dla Polski i kilku okolicznych krajów, się zastanawiam o co kaman.

Zauważyłem że bitek miewa takie rajdy w okolicach końcówki roku (normalka w spekule) oraz kiedy zbliża się termin rocznych rozliczeń podatkowych. Jesli to zabawa podatkowa, to w kwietniu powinien entuzjazm wygasnąć (zazwyczaj 2-3 tygodnie przed koncem rozliczeń jest już flauta).

Wojna, myślę, ma dość mały wpływ na to wszystko, btc jest zbyt łatwe do śledzenia

3 Likes

Rozliczeń w PL? USA? Może to chodzi że rok fiskalny w UK trwa do ~5 kwietnia, więć akurat wtedy kiedy się rozlicza w PL i USA podatki.

4 Likes

a to nawet nie wiedziałem, całkiem możliwe że to właśnie dlatego (bo przecie te wszystkie wyspiarskie pralnie podpięte pod city musza miec na bitka spory wpływ).

3 Likes

Zbigniew (99+1)Noga wspomniał u siebie na kanale, że jest pewny, że wyjazd Żyrandola i laureata nagrody Karola Wielkiego do USA był z uwagi na to, że jakaś umowa jest na tyle ważna, że wymaga podpisów ich obu.

Acz czy by ich po to samo nie można było “zaprosić” po cichu (i innymi Uberami) na Al. Ujazdowskie 29/31, żeby nie robić całego tego zamieszania?

4 Likes

Raczej odebrali ustne rozkazy które ze względów bezpieczeństwa nie mogą być wydane poza terytorium suwerena. Oprócz warstwy bezpieczeństwa znaczenie ma również warstwa lewna: po ewentualnym przewrocie rozkazy wydający może być ścigany i sądzony z różnistych paragrafów przez nową obsadę prokuratury i sądów, zgodnie z właściwością miejscową względem popełnionych zbrodni.

Kiedy rozkazy wydawane są w Waszyngtonie nie istnieje możliwość żeby z poziomu nadwiślańskiej kolonii oskarżyć rozkazy wydającego. Do tego dochodzi brak zgody USA nad objęciem terenu USA jurysdykcją Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Chain of command kończy się wtedy dla miejscowego sądu na miejscowych kapo miejscowego baraku którzy to kapo co prawda mogą zeznać że coś tam ktoś im za granicą kazał ale rozkazy wydający pozostaje bezpieczny. No chyba że polskie lotnictwo razem z marynarką wojenną wysadzą desant i zdobędą Waszyngton aresztując rozkazy wydających w stylu USA które napadły na Panamę żeby porwać prezydenta Noriegę ale na to na razie się nie zanosi.
A po dobroci Amerykanie swoich nie wydadzą.

W ten sposób rządzi się latyfundiami od zawsze i zarówno Watykan jak i BIS korzystają ze swej eksteryterialności żeby wzywać sierżantów na odprawę i wydawać im polecenia za które włodarze BISu czy inni towarzysze funkcyjni w kurii rzymskiej nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Z tych samych powodów zgoda na wybudowanie muru berlińskiego została przekazana Ulbrichtowi w Moskwie ustnie. Ulbricht wrócił do siebie, wydał rozkaz Honeckerowi i budowa ruszyła. Decyzyjni towarzysze z Kremla pozostali nietykalni dla każdego sądu powszechnego operującego na niemieckiej ziemi.

Gdybym miał wolne tokeny do postawienia w kasynie to postawiłbym je na to że Kraj Przywiślański dostał rozkaz zajęcia niezajętej jeszcze części Ukrainy w momencie w którym front się posypie, wraz z innymi przystawkami z NATO które trenują “marsz wyzwoleńczy” aktualnie podczas manewrów w Polsce.

Zauważ że elementem przeprowadzanych przez NATO manewrów nie jest obrona lecz atak połączony z forsowaniem rzek. Trenowane są rajdy szpic pancernych i zmechanizowanych oraz rozmieszczanie tych kolumn na zajętym terenie.

Oczywiście “godzina W” nie została jeszcze zdefiniowana ale Chyży Rój udaje się w piątek do Berlina. Prawdopodobnie poinformuje pozostałe pachołki o rozkazach które usłyszał w Waszyngtonie. I znowuż: rozkazy nie zostały wydane ani w Paryżu, ani w Berlinie a przekazane zostaną przez posłańca którego się w razie czego poświęci dla dobra sprawy.

A jakby inwazja na Ukrainę nie wypaliła to coś temu posłańcowi się tam ubzdura że coś usłyszał w tym białym domu i wsadzi się go do wariatkowa. Wraz z tym jego fumflem narciarzem któremu też się coś przesłyszało. Pewnie obaj mieli uszy po locie przez Atlantyk zatkane no i dodatkowo Amerykanie nie mówią dobrze po angielsku - kto by ich zrozumiał ?

A jak Radek będzie się upierał że dobrze ten szwargot zrozumiał bo go codziennie słyszy w domu to pechowo pośliźnie się na kafelkach pod prysznicem zanim zdąży coś tam do protokołu zeznać i Commander-In-Chief pozostanie bez skazy.

10 Likes

Obrzydliwa kacapska propaganda…

Gdzieś czytałem że wielki brat chce Niedorzeczanom pożyczyć 2 mld USD na broń. Może Anszej z Donaldem lecieli podpisać papiery.
Link

2 Likes

mnie tez się zdaje że to o forsę chodzi, a nie odbieranie rozkazów. Parlament koreański musiał ustawy zmieniać, aby Bolandzie więcej kredytu udzielić bo legalnie więcej juz sie nie dało. Musi trzeszczeć.

3 Likes

Jedno nie wyklucza drugiego.

3 Likes

Uprzejmie dziękuję za odpowiedź. Ale dlaczego nie można było tego zrobić dyskretniej na ich kawałku podłogi w Niedorzeczu, bo to chyba na jedno by wyszło prawnie.

2 Likes