Dzień dobry

Dzień dobry Szanownym Forumowiczom!

Na blog trafiłem z IT21 i zaglądam czasami w celu zapoznania z konkurencyjnymi do powszechnie panujących poglądami. Obecnie zamieszkuję Warszawę, gdzie zajmuję się na koszt podatnika projektami cyfryzacyjnymi, które to podatnikowi mają służyć. Bliskie mi są z racji wykształcenia również tematy gospodarki leśnej i ochrony przyrody. W studenckich czasach bylem pod wrażeniem działalności prof. Mariana Mazura, o której później na długo zapomniałem. W komentarzach 3r3 do artykułów na IT21 czuć było podobny klimat, co zatrzymało mnie tam na dłużej (Pan Cezary swoją drogą niesamowicie skorzystał na obecności 3r3 i Grubego), a później przywiodło tutaj. Mimo że z racji własnych ograniczeń, w szczególności awersji do ryzyka, daleko mi jest do sposobu życia w większości tu piszących, widzenie świata tu prezentowane jest dla mnie niezwykle ciekawe. I ta ciekawość w kontekście zbliżającego się spotkania w Czechach, na którym chciałbym się zameldować skłoniła mnie do rejestracji. Pozdrawiam!

3 Likes

Na bramce stoi @impeer. Jak wytrzeźwieje to będziesz miał z nim przejścia. W końcu jest niedziela, bardzo wcześnie rano (budzik mi godzinę 13:22 CEST pokazuje).

2 Likes

Ja już dawno po kefirku, jadę na obiad, ino zerknąć to w pociągu mogę dopiero co i jak za parę godzin

1 Like

Czyżby cppc ?

1 Like

Mhm…

Ctrl-a
Delete from wszystkie databasy

To jedyna potrzebna tam funkcja dla podatnika.

2 Likes

a do kompletu pogrom w backupach.

1 Like

Projekty podatnikowi mają służyć ale nie będę przekonywać że był on pytany o zdanie w ich kwestii, tym bardziej nie definiował ich funkcjonalności…

1 Like

Nie, samorząd!

1 Like

Nieistnieniem?

Pisz jak robić ddosa żeby te systemy padły i coś się wymyśli^^

Kleptokraci^^

ddos kosztuje za dużo mocy obliczeniowej. Zamiast tego włamuje się do centrum certyfikacji wystawiającego certyfikaty dla biurwy danego kraju i wystawia sfałszowane certyfikaty. Po wykryciu takich sfałszowanych certyfikatów w obiegu całe centrum certyfikacji uznaje się za skompromitowane i wszystkie wystawione przez nie certyfikaty (drabinką hierarchii idąc od skompromitowanego certyfikatu w dół) są natychmiastowo unieważniane.

Bez ważnego certyfikatu klienta zapomnij o wymianie danych pomiędzy peselem, nipem, gisem, nccertem, puesc i całą resztą biurwiennego it-badziewia. To jest zegarek z którego wystarczy wyjąć jedną zębatkę żeby cała machineria stanęła na tygodnie jeśli nie lepiej. Technologia ta (“PKI”) używana jest również przez SWIFTa, ferajnę z BISu oraz przez pagony.

Dawno, dawno temu w ten sposób właśnie wyłączono internet biurwie Królestwa Holandii. Raport z włamania do firmy DigiNotar czyta się jak dobry kryminał, jego streszczenie dostępne jest w wikipedii: DigiNotar.

2 Likes

Mam na ircu admina z zusu, oni są niereformowalni.

@Adam napisz coś więcej o sobie, pytanie pomocnicze, w jaki sposób chciałbyś sobie zarobić, bo już ustaliliśmy, że jesteś w potrzebnie.

1 Like

Chwiła!
Jeśli mogą prosić o sfałszowany certyfikat to na kiego mi wykrycie i zawieszenie systiema?
To wtedy systiema dobra^^

Celem ataku jest skompromitowanie centrum autoryzacyjnego aby wyłączyć wszystkie certyfikaty przez nie wystawione do tej pory (te dobre przede wszystkim). Identyfikując się wycofanym certyfikatem nie jesteś w stanie samego siebie zidentyfikować.

ZUS przestaje wymieniać informacje z PESELem, PESEL z NBPem, NBP z BISem i tak dalej.
Core meltdown.

tak: bo nie działa. Biurwa nie może się dogadać sama ze sobą.

1 Like

Chciałbym zainwestować, a że jak już ustaliliśmy do zainwestowania mam jedynie swój czas to chciałbym dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu otoczenia. Inwestując w siebie tym samym. Czy przy okazji będzie się dało zarobic.se nie jest tu kluczowe. Póki co dzięki okruchom informacji od Was nie wpakowałem się w kredyt na zmiennej stopie i zakupiłem trochę sreberek.

1 Like

Jak dla mnie biurwa, która łyka mój papier działa zupełnie prawidłowo^^
To czy łyka własne jest problemem z ulubionej kategorii " nie mój problem"^^

Znaczy nic nie masz.
To po co opowiadasz jakieś farmazony? Tutaj to nie przeleci.
Jaki możemy mieć pożytek z wolontariusza? Kogo możesz skorumpować? Co wyłudzić?
No bo skoro nic nie przynosisz to co możesz ukraść?
I dlaczego jeszcze nie nakradłeś?^^
To jest knajpa dla przedsiębiorców, a jak wie każda biurwa przedsiębiorca to przestępca. Przyjmujemy i stosujemy się^^

Bezpieczeństwo to nie moja działka. Coś tam wiem o teledetekcji satelitarnej i próbach wykorzystania danych z satelitów co je UE na orbicie umieściła. Dane z nich dostarcza za darmo, bo na rachunek podatnika oczywiście :slight_smile:

1 Like

… nawet jeśli w efekcie nie dokonuje zwrotów na Twoje konto ?

Bo wicie rozumicie aby zwrócić niesłusznie pobrany podatek (czyli z definicji każdy) dokonując przelewu na Twoje konto biurwa skarbowa musi zalogować się do banku. Przelewy masowe wykonywane są poprzez … no co za niespodzianka … logowanie się z systemu księgowego urzędu skarbowego do interfejsu systemu banku biurwę obsługującego. No i jak wuj certyfikat urzędowi skarbowemu strzeli (certyfikat klienta) to przelewu nie będzie.

Bo pojedyncze przelewy to sobie możesz klikać w przeglądarce - przelewy masowe robisz sprzęgłem które to sprzęgło działa z definicji na PKI. Jedno takie sprzęgło mam zresztą rozłożone w garażu i trzeba byłoby mnie kopertą przekonać żebym je złożył z powrotem. Prototyp po stronie systemu rozliczeniowego działa - robiłem na nim po 10k przelewów na raz zanim odłożyłem na półkę “na później”.

1 Like

Cash accepted^^
Mogą wysłać czek pocztą jak zwykle robią.

1 Like

Wyrocznia knedlikowa orzekła, że nie potrzebujemy już pić wódki z nie-praktykami którzy pojawiają się nagle na ostatnia chwile bez dobrej wymówki.

3 Likes

Witam was wszystkich serdecznie.

Czytam zarobimy.se oraz forum od dawna. Trafiłem tu przez independenttrader dawno dawno temu. Przestałem czytywać u tradera a zaczełem doceniać i czytywać naszego szwedzkiego przemysłowca.

Czuję się tak jakbym na swoim ulubionym forum motoryzacyjnym chciał napisać o pedale gazu a autokorekta zmieniła mi na “pedały do gazu” przez co dostałem bana na 1500dni.
To ja Jerzy. Zostałem zbanowany. Myślałem, że banowanie potrwa max miesiąc ale widzę, że na wieki wieków konto zostało wykasowane.

Posiedziałem więc jakiś czas grzecznie jako banita i dziś założyłem nowe konto z nadzieją, że nikt mi go nie pokasuje. Gadam i pisze różne rzeczy ale aż tak chyba wam nie dokuczyłem. Z pozdrowieniami dla fanów i hejterów hehe. Do rpisa, prośba, nie wywalaj mnie, poprawię się.

Lubie tu być i czytywać. Na razie tyle. W ciągu roku czy dwóch mam w planach jakieś ruchy z przebranzowieniem ale nie wiem w co i na co. Mam taki pomysł ze dysponuje/mam w zasięgu powiązań rodzinnych kilku kuzynow: dwóch inżynierów od produkcji, kowala i że dwóch typu złota rączka. Ogólnie całkiem sprytne chłopaki i być może udałoby się coś z tego sklecić pod wspólnym sztandarem w jakiegoś misia a być może nie. Zobaczymy w co będziemy grać że te półtorej roku(dziś to odległość jak stąd na księżyc).

6 Likes