Dziki gon na niebie

Witam. Wczoraj czyli 30.01.2019 okolo godz 19:30 zaobserwowalem przez okolo minute takie zjawisko jak w tym linku w miejscowosci Nowogrodziec https://m.youtube.com/watch?v=SM1CdjvTh74&noapp=1&client=mv-google byly to swiatla-kule 4-5 o kolorze cimno pomaranczowym ulozone w jednej lini. Na zmiane zapalaly sie i gasly jakby z nikad. Nasluchiwalem ale nie bylo dzwieku. Swiatla byly nieruchome. Typowy helikopter lub samolot to to nie byl. Nie umiem okresloc odleglosci a wysokosc to raczej kilkaset metrow nad ziemia nie ze nisko. Obserwacja trwala krotko z mojej strony bo okolo minuty. Zaczelem szukac na yt i wlasnie ten film znalazlem jako podobny i tam w komentaracz ludzie pisza z roznych miejsc w polsce podobne. Co o tym sadzicie?

Zawsze zastanawialo mnie jedno. Dlaczego ONI nie chcą lądować?

Mgła, ryzyko błędu pilota. A spróbuj do jankesów odzyskać wrak poprzedniego co się rozbiło.

Wszyscy, co umieli lądować, poszli do CD Projektu i teraz umieją tylko robić dziki gon.

Znalazlem jedna osobe ktora tez to samo zaobserwowala w tym samym czasie z sasiedniego miasta(lwowek) ale w kierunku polnocnym wiec same swiatla musialy wystapic okolo 15 km od mojego domu na poludnie od Boleslawca gdzies na lini wiosek ocice-suszki-żeliszow. Wystapily jakby dwa rzedy swiatel i zapalaly sie synchronicznie. Zdarzenie trwalo nie dluzej jak minute. Czyli jak to oszacowac? Jaka byla realna odleglosc od pierwszego do czwartego punku swietlnego? Mozna przyjac ze 1cm odleglosci miedzy nimi ktore ja widzialem da 150m “realnej” odleglosci?

1 Like

Ocknąłem się rankiem i pojąłem ile osuszyłem, to Panie prawie litr na łeb, czas na wszywke2019-02-01_12h15_09

Szaleństwo pijackie było widoczne zwłaszcza, że namawiam do czyrczu, a 3r3 do kóz mnie odsyła xP - SUPER

1 Like

Pewnie poszukują inteligentnej formy życia na ziemi i jej jeszcze nie znaleźli. To tak jakbyś próbował podyskutować o sensie życia z psem. Ogonem zamacha, jęzorem obliże, co mądrzejszy to może i poduszkę przyniesie ale kontrargumentów raczej spodziewać się nie należy.

2 Likes

Wzbudziłeś mnie, bo dawno temu sporo podobnych obliczeń robiłem i chciałem sprawdzić, czy mi bardzo styki zaśniedziały.

Wybacz niedyskretne pytanie, ale to konieczne do obliczeń… ten centymetr to jak duży masz? Bo to wiesz, centymetr centymetrowi nierówny, zależy kto i jak mierzy i co wlicza do wyniku ;).

Przyjmuję, że rozmiary kątowe centymetra bierzesz patrząc na niego z odległości dobrego widzenia, czyli jakieś 20 cm.

Przyjmując horyzont za 0, a zenit za 90 st., na jakiej wysokości w stopniach widziałeś obiekt? Pi razy oko zakładam, że 45 st.

Następnie zakładam prawidłowe oszacowanie odległości, czyli rzeczywiście obserwator znajdujący się te 15 km od Ciebie na wskazanej linii zaobserwowałby zjawisko w zenicie.

Czary mary, arkustangens, biurwa w tänder łapie fangens…

Wychodzi mi, że “1 cm” Twojej odległości na niebie daje jakiś kilometr odstępu w rzeczywistości.

@Polnischer_Wohlstand

A bo zdradzasz się tu z niewłaściwym naczyniem. Jakbyś tego litra osuszył z czaszki jakiego sprośnego pohańca albo brzydkiego… no…, to byłaby inna rozmowa.

1 Like

Zastanawialem sie jak duzy moze to byc obiekt i chcialem oszacowac. W sumie to nie ma tu mowy o zadnych dokladnych pomiatach. I jak o tym mysle to tak jakbym rozlozyl palce dloni od skrajnie lewego rozblysku do skrajnke prawego byloby z 6-8cm przy dystansie 15km daloby to 900-1200m ale to chyba raczej bylyby 4 rozne obiekty a nie jeden. No nic nie ma o czym mowic bo nie nagralem to nie ma co analizowac. Na pewno nie byl to helikopter ani samolot ani balon ani zaden lampion. Zjawisko trwalo krotko. Wygladalo jak z poczatku tego filmikuhttps://m.youtube.com/watch?v=f6Bj52ZsBTs czyli pojawialy sie z nikad pomaranczowe kule i znikaly w dwoch rzedach po 4 bez dzwieku. Z komentarzy pod poprzednim filmem wynika ze jeszcze w kilku miejscach w polsce ludzie tez zaobserwowali zjawisko. Poczekam moze kiedys cos z tego wyniknie to bede mial do czego sie odniesc.

1 Like

A mogą mi szanowni koledzy zdradzić po co przelewają z jednego naczynia do drugiego przed spożyciem w trybie “do lustra” ? Przecież tylko od tego się płyn marnuje bo drugi zestaw ścianek zmoczyć trzeba … i jak potem tą szklankę od środka wylizać ?

1 Like

A kto bogatemu zabroni?
Z długiej szyjki źle unosi się aromat. Ponadto wylizywać nie trzeba bo cały czas się dolewa tego samego do tej samej szklanki, więc po co myć?^^

Nie chcą lądowac, bo żeby myśleć o lądowaniu trzeba najpierw być - : ) (UFO)

A koledzy, to szklanka do piwa, obok stoi szklana na ten rudy temat : P XSSSSS

Shit, nie uchwyciłem poprawnie tematu