FlyingAtom - Puchar Polski w Osadnicy z Catanu z pulą nagród 100.000 złotych

Znów mi “odbija” ; )
Będziemy organizować turniej w planszówkę Osadnicy z Catanu z pulą nagród 100.000zł, główna nagroda około 15.000zł.
Zapraszam do grupy jak ktoś interesuje się planszówkami.

4 Likes

Dziwnym trafem ci, co im odbija to najwięcej zrobili, wymyślili i popchnęli ten wózek cywilizacji do przodu…

4 Likes

15000 PLN

to bedzie z 140 TiB

900 pln miesiecznie przy tej koniunkturze i updaku chińskiego netstpejsu który będzie postępował
minus ~ 300pln koszty

600 pln przy tej rzeźni na krypto

2400 przy XCH @ 650 usd

szkoda że nie umiem grać w gry :<

5 Likes

okolo 50% rocznie biorac pod uwage obecne kursy? Jesli tak to bardzo dobry wynik.

co masz na mysli?

moze sa jakies materialy by sie poduczyc :smiley:

3 Likes

no, ja teraz przechodze (ale przyznaje, na czwórkę z plusem na razie) kurs samokontroli to nie ma czasu na planszówki a szkoda

ciut więcej bym powiedział, kwestia ustalenia kosztu stałego, na gruzińskim prądzie byśmy zwrot całości zamknęli w 14mcy mysle, ale wiesz, to sie z dnia na dzien zmienia.

to niby eko ale nadal troche te potworki żrą prądu.

chińczycy banuja crypto mining i chia chociaż niby wlasciwie jest rozwiazaniem a nie problemem obrywa, w takim hadrware’owym sensie

https://www.chiaexplorer.com/charts/netspace?log=0

podejrzewam że te same chińczyki co kopią bitka kopią też czije a aktualnie są zajęci spierdalaniem z koparami na tirach przez kaszgar do kirgistanu a nie rozbudowa

3 Likes

Jeśli dobrze pamiętam, to ta konkretna jest mocno losowa.

3 Likes

Doskonale, to wezmę trochę znaczonych kart i kostek efrona i możemy lecieć turniejowo ^^

3 Likes

Ma jednak dobrą reputację, ktoś może wie dlaczego?

2 Likes

Da się grać z dziećmi, moim zdaniem głównie dlatego.
Monopoly też jest bardzo popularne, a to straszny syf. A szczepionki także mają reputację, że hoho… :smiley:

Ale tak serio, to sama losowość niekoniecznie jest problemem, niektórzy lubią takie gry, Osadnicy to na pewno liga wyżej niż wspomniane Monopoly czy inne Chińczyki. Ja nie przepadam akurat i mnie po prostu nudzi, ale to kwestia gustu.

2 Likes

A jak sobie wyobrażasz turniej w runewars albo Twilight Imperium?
Z dziećmi w to zagrasz pod warunkiem że ktoś zajmie się wnukami^^
To jest właśnie reputacja demokratyczna^^

4 Likes

Na samice nie można liczyć? :wink:

2 Likes

Ale wodzu co wódz ?:wink:

2 Likes

Losowość nie jest aż tak duża, do tego wychodzą inne zdolności, szczerze? Za pomocą tej gry mógłbym robić rekrutację i ostatnia człowieka na ważne stanowisko min. na tej grze polegała.

3 Likes

To może jednak Twilight Empire?

2 Likes

W IT popularne jest factorio

3 Likes

Nie znam tej gry, można i w szachy gdzie logika jest na poziomie 100%, tylko przyjdą sami ludzie z wysoka logiką bez komunikacji społecznej, w osadnikach fajnie wychodzą zdolności komunikacji społecznej, musisz wchodzić w interakcje z innymi by wygrać. Kalkulacje handlowe a nawet bardziej geopolitykę też można trenować ; ) geopolityka wbrew pozorom nie zawiera samej logiki, a dużo głębsze kalkulacje, uwzględniające co możesz, kiedy możesz, spryt, uwarunkowania w których musisz określić ważność poszczególnych “zasobów”

4 Likes

A jakbym przyszedł goły i wesoły bez znajomosci gry (no, poczytał instrukcje ale żadnej rozgrywki) na elminacje to miałoby to szanse byc na COKOLWIEK więcej niż wesołym eksperymentem?

Tzn, na ile trzeba mieć exp w grze a na ile kminic cuda na kiju?

3 Likes

Polecam “pojebane szachy”.

Losowanko kto zaczyna.

Wszystkie figury inne niż pionek (czyli wszystkie figury? niechaj mnie poprawi ktoś) są w łapach szachistów, ino z tyłu, jakby ich kto wiązał do ostrzegawczego strzału w potylicę.

Kto wylosuje jakim sposobem - ten zaczyna. I “z dupy” od A do … ile tego tam jest, losowo ustawiane są figury ^^

I potem jazda!

Doskonale wywraca to stolik. Ja lubie wywrócone stoliki. Te co prosto stoją to, no nie wiem, coś nie przepadam.

2 Likes

Myślę że po 3-5 grach przed turniejem, miałbyś duże szanse (50-80%), ale jeśli pierwsze 3 gry na turnieju to oceniam na 0 szans na awans do finału.

3 Likes

A gdzie sie w to gra we Wro/Gda z ludźmi, jakiś adres (format adresu dowolny)?

OK, chyba już to mamy.

2 Likes