Gdyż bardzo mi się nudzi

Obroty na kwaterionach a animacje na podwójnych. Zaoszczedzisz troche cykli na mnozeniach.

1 Like

Dokładnie, choć animację muszę mieć w xrot yrot zrot bo hierarchia na dwóch tylko rozwala ruchy łapami jak się kręci d i przenosi zrot, więc łapy chodzą na xrot yrot, a reszta na czym x/z, choć im akurat y nie przeszkadza.

A ile na cross product^^
Tam to dopiero mnożenie jest na magicznym słowie.

czyli jak to mówił porucznik Frank Drebin: “Like a blind man at an orgy, I was going to have to feel things out”.

:wink:

2 Likes

Gościom na warsztacie się nudziło więc pożyczyli sobie rower jednego z nich i przekonstruowali mu układ kierowniczy. Od tej pory skręt kierownicy w lewo powodował skręt przedniego koła w prawo.

Szczęki ludziom z warsztatu spadły kiedy właściciel roweru nauczył się na nim jeździć.

Że spadał potem z tradycyjnych rowerów to inna broszka.

4 Likes

Widziałem to, dzieciak tego właściciela ogarnął zmianę sterowania znacznie szybciej. Obaj potem ‘oduczyli się’ i wrócili do normalnych rowerów.

3 Likes

double jump

map editor

Przy czym zasięg interakcji z już istniejącym levelem jest ograniczony do lokalnie załadowanych (od kamery licząc) map chunków, dalej gdzie jest “LOD” nie sięga (bo tam nic nie ma^^ to tylko widać). Ale mogę załadować cały i edytować bez ograniczeń na zasięg tylko muszę jeszcze dodać jedną funkcję, bo się obciąłem że nie dodałem tam przelicznika unikalnych id, a przy ładowaniu leveli dodałem funkcję która to sprawdza i wywala duble.
//już poprawiłem;

visiting edited location

3 Likes

Teraz wiem dlaczego pewne sekwencje były taaakie powolne - ten nerd chciał dłużej ściskać tą niewiastę - potem miał problemy “moralne” by w grze dać fast forward jak w życiu…

2 Likes