Gdzie jest mieso?

@gruby ma podsłuch u każdego - klika takie cuś na konsoli i obraca okiem Saurona.

zeby watku nowego nie robic,

ma ktos doswiadczenia z transportem lotniczym?

zamawiam czasami 10 do 14 kontenerow lotniczych i z Hong Kongu do Szwajcarii sa w ponizej 38godzin.

Najpierw oczywiscie Lipsk a potem Bazylea.

Tyle ze majfrjendy wysylajace z HK nie chca wysylac statkiem. Idzie to expresem DHL Cargo.

Honk Kong 17:15 czasu lokalnego, Zuryych Douane Zoll 09:30 a o 11:00 w magazynie.

Czy jest mozliwe ze majfrjend przezuca na DHL swoja prowizje - ten transport jest drogi - podejrzewam ze tak on sobie subsydiuje produkcje, ze to co widze na fakturze DHL to prawda ekranu a majfrjend ma cashbacka i w ten sposob produkcja jest za bezdurno gratis a zysk operacyjny ma w Cargo.

1 Like

Tam się coś kręci. My nie kupujemy na kontenery, ale na sztuki i za darmo tylko niby przesyłka kosztuje. Nie zrozumiesz jak to Chinczycy rozliczają. Tak żeby było po ichniejszemu.

A czemu Cię to frapuje?

1 Like

poniewaz nawet z transportem lotniczym gdybym wrzucil to na rynek tutejszy po ocleniu - wszystko jest koszerne- to nawet zostawiajac sobie tylko 30% narzutu po odliczeniu wszelkich kosztow jestem wtedy polowe tanszy niz liderzy rynku.

Tylko ze boje sie odwinac taki numer, Ci, ktorzy tutaj na rynku sa od nastu lat i z biurwa czy z Bundesratu cygarko i brendy pala bardzo byli by niepocieszeni gdyby golopupiec GmbH na dodatek usländer na rynku namieszal.

Chcialem zrobic zloty strzal - zamowic kilkanascie kontenerow ale tych nie do air cargo ale tych co na kontenerowiec wchodza i zrobic promocje.

Tyle ze kilku sie wkurwic moze. Dopoki jestes malenki i jesz w mysiej dziurze orzeszki i otreby to nikomu nie wadzisz,. gdy wyjdziesz z dziury to zarzadzi sie deratyzacje i biurwy wszelakie uruchomi, na koszt podatnika.

Nie kazdemu wolno wchodzic na rynek na ktorym sa juz gentlemani.

2 Likes

Majfrend może w ten sposób wyprowadzać zyski poza zasięg własnego politbiura. Które to zyski potem mogą być reinwestowane bez konieczności tłumaczenia się lokalnej biurwie skąd one są. Bo oficjalnie to one wcale nie są z Chin, nieprawdaż ? One są z Delaware albo z Kajmana.

Amerykanie robili tak z wpływami Saudów za ropę, Rosjanie też sprzedają własną ropę i gaz przez sieć spółek m.in. ze Szwajcarii. A ma to sens w przypadku w którym kiedyś USA i Europa nałożą retorsyjne ograniczenia na chińskie inwestycje tak samo jak dziś Chiny ograniczają dostęp do swojego rynku.

… a ilu posłom smarujesz ? Kto zapewnia Ci kryszę ? I czy zapytałeś się go o pozwolenie ? Albo inaczej: spytaj się o ubezpieczenie takiego transportu, jak żadna ubezpieczalnia nie zechce Ci go ubezpieczyć od ognia, wandalizmu i tak dalej to będzie wiadomo o co chodzi.

2 Likes

Mnie zastanawia cos zupelnie innego. Widze cene detaliczna na toppreise.ch

Mam cenniki hurtowe konkurencji. A ze z zona jakios czas importujemy i reeksportujemy zeby do marnych lekarskich pensyjek dorobic to wiemy o co kaman.

No i jak widze cene detaliczna dla klienta koncowego a moja z moim narzutem sensownym (towar juz znam bo go od lat kupuje) moge sprzedac za 25% tego co pokazuje toppreise i jeszcze byc zadowolonym to zastanawia mnie to, ze duzi (brack.ch microspot.ch) moga przeciez o wiele wiecej - i to jeszcze na przyklad zapomniec o zaplacie cla w odpowiedniej ilosci…

Wiec wychodzi na to ze chyba lepiej dzialac po staremu.

1 Like

Nie żebym był geniuszem biznesu herr medik ale po co psuć rynek i rzucać po taniosci zanizajac sobie zysk? Tym bardziej skoro ma to być złoty strzał.

A tak mi przyszło na myśl jeszcze, że przecież można otworzyć firmę/sklep z łudząco podobna nazwa, niemalże z błędem 1 literki. I może by się na początku nikt nie pokapowal :laughing:

1 Like

swiety spokoj nie ma ceny.

Jak w Somalii przyjdzie Abdoulhammad z AK47 i Cie obrabuje to jest to rabunek i nie ma dyskusji.

W Szwajcarii robi sie to samo, ale w bialych rekawiczkach. Nikt nie przychodzi z SIG tylko biurwa robia dokladnie to samo. To Panstwo policyjne i skorumpowane jak kazde inne, a nawet mam wrazenie ze to taka alpejska klanowa Albania, ze nawet bardziej skorumpowane.

Jak sie gdzies gruby walek rypnie to jest to omylka. Za duzo biurwa ma obowiazkow i czegos nie dopilnowano bo praca ciezka a pensje liche.

A jak mnie ugotuja to bede mial tyle praw co mieszkaniec Generalnej Guberni wyznania mojzeszowego w 1940 roku, ktory pojdzie sie na Gestapo na Szucha poskarzyc, ze mu sie nie podoba.

3 Likes

Wypada sie z sytuacja pogodzic, dzieci wytresowac jak 3r3 uczy, wyslac do wojska i patrzec jak sie ogarniaja :slight_smile: albo pojechac po bandzie, znalezc slupow i tez bedzie dobrze :slight_smile:

1 Like

Albania to świetne porównanie, Kosowo również. Nie bez powodu klany Albańczyków i Kosowarów tak się w Szwajcarii rozmnażają, oni mają tu El Dorado.

Wszystkie trzy kraje to góry, górale i bieda kształtująca takie a nie inne, wiejsko-klanowe struktury spięte mentalnością goroli. PiS przy nich to liberalni intelektualiści.

1 Like

Czemu uważasz,że mają tu eldorado?

Turków podgryzają ciągle jeśli chodzi o samochodowe komisy, a Włochów wygryźli z handlu proszkami.

Handel metalami obrabianym i na frezarkach i tłoczniach, zamieniających energię chemiczną na mechaniczna też przejęli.

A że się tak zwanego prawa nie boją to i biurwa się bezradna czuje

1 Like

Sam sobie na to pytanie odpowiedziałeś:
“A że się tak zwanego prawa nie boją to i biurwa się bezradna czuje”

A również i dlatego że ten ich nowy kraj funkcjonuje dokładnie tak samo jak ich stary kraj, tyle że tu można nielubianym sąsiadom ze wsi po drugiej stronie góry o wiele więcej zaiwanić.

Oni są tu mentalnie u siebie a drugie pokolenie wychodzi z miejscowych szkół z perfekcyjnym miejscowym akcentem. Szwajcarzy przegrywają wojnę o swoje własne miasta z Albańczykami, Kosowarami i Turkami właśnie. Jak gospodarka tąpnie to dojdzie tu do rzezi obcokrajowców bo po prawdzie obcych tu zatrzęsienie. Na szczęście Ty mieszkasz na samej granicy, może dasz radę się w porę na drugą stronę rzeki ewakuować.

1 Like

Ja nie wiem ile jeszcze pomieszjam w CH

Ewakuuje się z rodziną do Wellington najprawdopodobniej.

Mam ofertę od 2021 roku. Żona ma dosyć jako lekarz rodzinny biurwokracji właśnie.

30 lat trzeba teraz akta trzymać.

Anglosaska kultura jest deczko inna

1 Like

NZ ? No to dalej się już nie dało.

2 Likes

Mamy powoli dosyc CH.
Dosyć tego klimatu gdzie uważa się.ze.powinnismy.dupe.calowac. codziennie za.mozliwosc.zapierdolu.

W Niemczech chociaż jestem zerem ale za 100 euro brutto/h

W Szwajcarii oferowano.mi prace . 65 godzin tygodniowo i.Panu.jako uslanderowi wystarczy 4000 chf brutto.

Żona ma dosyć rasizmu.

A swoją drogą Albańczyków uwielbiają. Polak dla Szwajcara to mzimu z Ghany

1 Like

Raczej macie dosyć socjalizmu w waszej branży, ze Szwajcarią jako krajem to ma mniejszy związek. Istnieją w CH inne branże, nie tak bardzo przeżarte przez biurwę, no ale ty koniecznie uczepiłeś się leczenia ludzi. Poszukaj sobie jakiegoś zawodu który nie jest regulowany ani przez biurwę ani przez samorząd zawodowy. Bo jeśli koniecznie uparłeś się żeby pozostać medykiem to faktycznie w CH bez podpięcia się do monopolu skrzydeł nie rozwiniesz. A żeby się podpiąć to niestety musisz położyć ogon po nogach a ruki pa szwam i grzecznie robić co Ci najjaśniejszy pan ordynator każe. Tak to działa i to wszędzie, na całym globusie.

A propos: jak w NZ wygląda sprawa z nostryfikacją dyplomów ? I ze specjalizacją ? I z doktoratem ?
Z uznaniem stażu pracy z Europy ?

1 Like

Z deszczu pod rynnę.

Ty shissuslanderze! Jak śmiesz! Tyle dla Ciebie herrenvolk zrobił!

Owcom jest wszystko jedno.

2 Likes

Netto mogę prosić? I czy Twoje brutto to jest 130 w sumie czy 100?

@MedicusHellveticus Medyku, jeśli pozwolisz, bo jak chodzi o pensję to Ci nie dorastam, natomiast jak chodzi o stosunek do różnych izmów to wydaję mi się, że rozwikłałem swoje problemy.

Nasz szanowny już kiedyś napisał. Zostaliśmy podbici zgwałceni i zaorani. Trzeba o tym wiedzieć i traktować to jak naturalną kolej rzeczy. Łatwiej się żyje. Co że Cię CH gwłaci w swoim własnym kraju? W Polin Polak jest ‘obywatelem’ 3 kategorii po elytach i Ukraińcach. Zresztą Polska jest krajem nie liczącym się, chyba Słowacja jest już wyżej… Więc pora wywalić te memy i farmazony ze szkoły wgrywane przez narkomanów Mickiewiczów i Słowackich i pogodzić się z tym, że husarii już nie ma. Jak już każdy sobie uświadomi gdzie jest, to łatwiej się operuje. Bo wszyscy wiedzą, że Polak leci na bajki i porwie się ‘z szabelką na czołgi’, bo to taki głąb… I za darmo, za dobre słowo…

Trzeba się wyleczyć z tego…

Ten pan poniżej dość dobrze opisuje Polaków, jeśli masz czas, gdzieś pierwsze 15min, a potem są przerywniki, ale już nie pamiętam…

https://www.youtube.com/watch?v=Pbkbpd0S2B4

1 Like
  • to już lepiej niech tego nie robi - od razu biurwa nasłana przez duże misie, o których Medyk pisze podciągnie to pod czyny nieuczciwej konkurencji i będzie paragraf - skoro człowieka już mają :wink:
1 Like

a ja nadal uważam, że powinieneś lewarować swoje dotychczasowe owoce pracy na coś zyskownego w zachdnim Polin, jakiś ośrodek dla “wypędzonych” co to w Sudetten swoja stare mięśnie chcieliby pomasować, zdrowie podleczyć, oko widokami gór nacieszyć…

Kup jaką wielką poniemiecką willę w Sudetach i zrób coś na kształt kliniki dla gerontów z Rzeszy…

1 Like