Hardcore wywiad z doktorem makroekonomii

… ale ostrzegam Was że ten wywiad jest naprawdę hardcore i czytacie go na własną odpowiedzialność.

dr Wojciech Paczos

7 Likes

2 Likes

Stąd, że dwa procent to tak naprawdę zero.

Do tego momentu wytrzymałem.

6 Likes

Kolejny do kolekcji … Tylu się zebrało, że można już wołać Jankiela

4 Likes

Pięknie k…, albo one są z innej planety, albo na prawdę mamy przechlastane. Ci goście działają w oparach absurdu, po omacku i na czuja, a na wszystkie ważkie pytania odpowiedź jedna - “nie wiem, badamy to”. Ale tak ogólnie to są pewni, że wiedzą coś. :wink:
Musi być tam na górze niezła panika, że już po pomysły takich myślicieli sięgają.

6 Likes

This is madnesssss!!!

A co się stało, że teraz już nie działa?

Działa. Aż za dobrze, bo ludzie w ogóle nie oczekują żadnego wzrostu cen. I to jest dotkliwe w kryzysach.

HaTfuuu

Darowałem sobie przeczytanie tego wywiadu.

3 Likes

“Innymi słowy możliwy jest świat, w którym ludzie się umawiają na ujemną stopę procentową właśnie dlatego, że potrzeba oszczędzania jest zbyt duża.”

Nowy ten świat będzie i wspaniały ^^.

5 Likes

Zakomunikowano chomikom że nowe kołowrotki będą szybsze i wydajniejsze, a kieszenie w futerkach będą zaszyte. Na otarcie łez bęadą w dowolnym kolorze.
P.S. Poziom herolda pominimy.

8 Likes

Jeśli partia wysunęła go z ramienia na czoło to co mówi nam to o poziomie kadr w partii ?

4 Likes

Wiedzą tyle ile mają.

Po stronie konsumentów jest. Bo nie ma czego zeżreć^^

Dla mnie owszem. Poprzedni też był fajny i zaprzeszły słusznie miniony nienajgorszy.
Może to nie jest kwestia świata?^^

Tylko chomiki wymarły^^
A dogadaj się z wydrą^^

To samo co zawsze o Partii wszyscy wiedzą.

3 Likes

Do rozminowania zawsze najgłupszych się wysyła.
P.S. Przypomniał mi się wywiad z generałem SB z PRL. O jakimś ministrze: " Jak na swoje wysokie stanowisko to był nawet dość inteligentny" :):):slight_smile:

4 Likes

duży miś o małym rozumku próbuje między innymi zrozumieć to:

Nigdy tego mechanizmu nie udało się udowodnić, co nie zmienia faktu, że on się zagnieździł w nauce i pokutuje do dziś.

i wysiada.

W jaki sposób i komu udało się w nauce zagnieździć nieudowodniony mechanizm ? I jeśli ten mechanizm jest nieudowodniony to czy to w czym mechanizm ten osadzono to jeszcze nauka jest ? A skoro mówimy o nieudowodnionych mechanizmach to dlaczego nazywamy je głoszących “naukowcami” a nie “wyznawcami” raczej ?

I dlaczego w ogóle bawiący się w to nienaukowe zajęcie nie zarejestrowali jeszcze związku wyznaniowego ?

4 Likes

zgadza się:-) to kwestia percepcji świata^^

2 Likes

“Byłby nakładany przez 10 lat i objąłby około jednego procenta najbardziej majętnych osób w Europie. Proponowane stawki są takie: 1 procent powyżej dwóch milionów euro majątku, dwa procent powyżej ośmiu milionów i trzy procent powyżej miliarda. Płacone co roku.”

Lem przy ich fantazji to zupełny dyletant^^

5 Likes

Również. Dokładnie po cytowanym przez Ciebie zdaniu.

3 Likes

Nic nie mowi.Nic.
Jesteśmy w tak ciemnej dupie, że brak słow.

3 Likes

@kondzio , nie poddawaj się.

Później w tekście też są fajne kwiatki, o na przykład ten:

Nie miały podstaw naukowych. To było pewne założenie ideologiczne.

5 Likes

Do wrzuconego przez @gruby wywiadu z tęgą głową ekonomii dorzucam monolog Jerry-ego Powell: cyfrowa waluta tylko ze wsparciem Kongresu - Stooq

Interesującym stwierdzeniem jest: Powell jasno dał do zrozumienia, że nie zostanie zrobione nic, co mogłoby zaszkodzić sektorowi bankowemu Nie wiem jak mam to skomentować?! - sekta. ¯\_(ツ)_/¯

4 Likes

Pewnie przypadkiem grube misie zapakowały się w fundacje.

2 Likes

w USeju napewno czy takie samo prawo działa w UE? tego jak cytowani ekonomiści nie wiem^^

2 Likes