Homage to Catalonia...no, to Aragonia

Jak to? Mieliśmy żyć z agroturystyki , coachingow ,usług , psiego fryzjerstwa oraz gabinetów kocich behawiorystow.

A durny Chińczyk za bezdurno miał tyrać w fabrykach. No i wszystko miało być smart eco new

Co mogło pójść zle ?

2 Likes

I samopałów biedaczki nie macie?

Żarty sobie robisz?
Bezpieka w poważnych jeszcze w grudniu miała dodatnią korelację z przymusowymi szczepieniami “na grypę”. Dlatego machnęli na to ręką bo z bigpharmą nikt się kopał nie będzie.
Czajniki się same wyspowiadały jakiego bałaganu w obozach narobiły przymusowym cywilizowaniem “a’la Ford”.

Ale system napadu na zdrowie sam się zbudował w takiej skali?

A gdyby oddać zero z identycznym skutkiem?

Niechcącemu oddychać nie dzieje się krzywda.

Przypomnę jakie to dyskusje były, że cpap to mało. A jednak stosujesiem.

Jeśli w ciągu ostatnich dwóch lat szczepiłeś się na “grypę” to Ci durszlak na głowie nie pomoże.

To poszło - Murphy

1 Like

Uff. Jeden jedyny raz, naście lat temu popełniłem ten błąd (w sumie to nie ja a rodziciele, ja nieletni byłem) i to był jedyny sezon, w którym naprawdę zachorowałem na grypę.

1 Like

Znowu macie jazdy.

Jenner tez pewnie
Spiskował ?

Problemem z obecnym szczepieniem jest to, ze antygeny dobierane są zasadzie prawdopodobieństwa wystąpienia określonej konfiguracji wiec jeśli będzie inny układ hn to
Takowa nie chroni.

A może na Odrę tez nie należy szczepić ani ospę wietrzna ?

Cpap stosuje się do paliacji obecnie w covid. Albo respirator i ułożenie na brzuchu albo … cpap albo wąsy tlenowe i perfuzor z morfina .

Użycie cpap pogarsza rokowanie.

1 Like

Ospę wietrzną przeszedłem mając 9 lat, przesiedziałem 3 tygodnie w domu. Nawet mam gdzieś zdjęcie na którym wyglądam jak muchomor - w białe kropki. Na odrę jestem zaszczepiony i moje dzieci też zamierzam. To nie jest czarno-białe.

1 Like

Wątek leci a tu nalezałoby złożyć gratulacje przyszłemu tacie. Gratuluje i powodzenia! Aby ciąża i poród ułożyły się szczęśliwie a dziciaczek był zdrowy!!!

2 Likes

Żeby ktoś przeżył ktoś inny …

Hichot historii: żółci zrobią z europejczykami w Europie to samo co europejczycy zrobili z Indianami w obydwu Amerykach. Ze względu na niedobór samic u siebie europejki raczej przeżyją ale dla europejskich samców przyszłość nie wygląda różowo …

O !

powiększenia liczby nosicieli spodni w rodzinie życzę.

1 Like

Oczywiście dołączam się.

1 Like

Wiecie które szcEpienia mnie zastanawiają ?

SZczepienie na hpv

Ile serotypow wirusów znamy wywołujących zmiany w szyjce macicy?

Jaka jest maksymalna ilość w najlepszej rynkowej szczepionce ?

Żeby uzyskać efekt należałoby szczepić tez wektory czyli mężczyzn .

Momencik ile
To by kosztowało ? Oj bigpharma by się cieszyła ?

A jak z zachorowalnoscia gdyby już zaszczepić wszystkich na planecie ?

Jejku nie byłoby eliminacji ? Niektóre dane mówią optymistycznie ze szczepienie przeciw hpv chroni umiarkowanie .

Znaczy być może chroni tak ze … mało chroni lub wcale

2 Likes

Moja żona jest w pierwszym miesiącu ciąży a ze nie ma 20 lat to spokojnie spokojnie my tez dziecko już straciliśmy

Myślimy o zmianie kraju na Niemcy bo mimo podatków stać nas byłoby na więcej.

A armia oferuje ale umowę na 24 miesiące a to kusi kusi ale nie na tyle aby oddać im coś bo gdy nie będę potrzebny to skreśla i już

W Szwajcarii podoba mi się ich paraamerykanski kodeks pracy . Masz umowę na czas nieokreślony a tu nagle zwolnionko bo nam się w firmie pogorszyło i biurwie wszystko pasuje

1 Like

A nawet może powodować niecelową reakcję.

A może należy tylko na to co już wiemy że działa, a eksperymenty przeprowadzać na komunistach?

Że jestem z białej rodziny to kilka takich egzotyków jak mononukleoza przeszedłem.

No to powinienem być już martwy. Przecież jestem we wszystkich oficjalnych grupach ryzyka poza 80+. A ilu Chińczyków i Włochów spotkałem od grudnia, ludzi kursujących non stop we wszystkich kierunkach hydraulicznymi szlakami…
Ale wystarczy że nie jestem w tej nieoficjalnej grupie ryzyka. Bo to nie jest problem jakiegoś wirusa, tylko przeziębień w ogóle, że mogą wywoływać interakcję z nieprzebadanym preparatem “medycznym”. Tylko badać tego nie wolno.

Jest na to tęczowa rada?^^
Różowo^^

I dzieci się jakoś później nie rodzą - przypadek?

Ale na pewno kosztuje.

Umowy to żart - firma bez dochodów i tak nie zapłaci, bo z czego?

1 Like

BTW.
Cpap - to po prostu jakby sie pod kompresor podlaczyc pod jakims cisnieniem rzedu 0.01-0.1 bara?

1 Like

w odpowiednim momencie musisz miec dodatnie cisnienie w drogach oddechowych,aby sie pecherzyki plucne nie zapadaly.

Tyle teorii bo musi byc jeszcze elastancja,model matematyczny mowi o idealnej kuli etc, surfaktant jest ok…

pod respiratorem mamy PEEP o wartosci nawet 30mmHg przy czym trzeba jeszcze ustawic delta P aby miec objetosc oddechowa -im wiekszy PEEP (powyzej 20 milibarow) tym wyzsze cisnienie bo pluca to wtedy tylko worek zamkniety w skrzynce kostnoszkieletowej na dodatek worek w ktorym niczym w odkurzaczu sa posklejane jakies syfy ze sluzu krwi etc…

No wiec jak sie bierze wyzsze cisnienie to ryzyko odmy wzrasta wykladniczo. Czyli mowiac wprost - za duzo nie mozna zrobic.

Jest takie fajne pojecie o plucu respiratorowym -cisnienie i gazy robia z tkanka kuku - wolne rodniki niszcza surfaktant, pluco ma odpowiedz zapalna i wloknieje. Burza cyytokin robi swoje.

Wentylacja 100% tlenem to zbrodnia ktorej kazdy chce uniknac ale czasami sie nie da inaczej, choc czasami jest to loteria na zadadzie a moze na krotko sie da - i sie probuje po 2 godzinach zejsc na 70% - no i mysli- ECMO ECMO…czekajac na to aby pluco wyzdrowialo.

@gruby No ten wirus to calkiem dobry DDOS na system ochrony zdrowia, ale takze na wszystkie inne sluzby komunalne. Nie wszedzie maja tyle paliwa do krematoriow.

Tych mlodsyzch nalezy chyba uznac jako collateral damage

1 Like

Tyle że tak jak akwalung ma zawór różnicowy - jak wydychasz to nie podaje, jak nie wydychasz to podnosi ciśnienie żebyś się zaciągał. To wystarczająco dużo żeby się człowiek nie udusił jeśli żyje.

A to co tam dalej podaje @MedicusHellveticus to są parametry dla człowieka, który nie żyje, ale się na nim jeszcze da zarobić i czasem wstaje.

Można można. Nie takie rzeczy robimy z bezpiecznikami aparatów oddechowych do pracy w strefach. Jak jest środek lata, słońce praży, spawanie gorące, ludzie zdychają pokotem nad wodą to załączasz sobie +0.15 czy +0.25 schłodzonego dyfuzją z 10bar powietrza na przedmuchu o rząd wielkości za dużym i zasuwasz osiem godzin dużo pijąc.
Wieczorem zdejmujesz sprzęt i nagle oddychanie zaczyna być straszliwie męczące. Po 2-3 dniach jesteś przeziębiony. No ale za piniondze ksiundz się modli.

Dużo głupich rzeczy robimy, co się patologom nie śniły. Młody, zdrowy chłop na wheyu z anabolem nie takie rzeczy wytrzyma. Tylko nie wolno ich później denerwować bo biją.

Nie polecam. Świeczki tlenowe to ostateczność, a wentylowanie tym to proszenie się o wszystkie możliwe kłopoty, ze ślepotą włącznie.

1 Like

eeee, nie bądź takim pesymistą.

Opisałeś rozsądne dotychczasowe życie - znaczy masz mnóstwo nie zużytych “części zamiennych”.

System wykorzysta!

Duszę wezmą żywcem do nieba a resztki członków “rozejdą się po potrzebujących” i patrząc na to z góry będziesz mógł sobie na pocieszenie powiedzieć: “non omnis moriar…” :wink:

choć może jestem zbyt okrutny w swoich ocenach? może w reżimie epidemiologicznym jaki panuje “nie pójdziesz na części” byś nie zakaził biorców?

w takim wypadku pocieszyć się możesz, że nigdy dotąd nie byłeś tak dobrze skremowany jak teraz masz szansę
no i spełni się biblijne “prochem jesteś i w proch się obrócisz”

  • na koniec brutalnie, jak legioniście przystało: tchórz umiera tysiąc razy, człowiek odważny tylko raz! :slight_smile:
1 Like
  • a na bilbordach piszą, że to dlatego, że zupa była za słona…:wink:
1 Like

czyli wróciłeś do tego prywatnego szpitala, gdzie jest zapieprz na okrągło…

na jak długo szef będzie się zachowywał grzecznie? wpisaliście to do umowy?

bo mam wrażenie, że lada tydzień swoim zwyczajem wybuchnie tak jak zrobił to kilkanaście razy w czasie poprzedniej Twojej tam bytności…

1 Like

No wiec primo- w Quironsalud logujac sie do sieci lokalnej Wifi mam niemieckie IP.
Korzystajac z netu w roamingu zawsze szwajcarskie IP. Gdziekolwiek bym nie byl czy IT, czy F czy ES.

W Saragossie pomagaja chlopaki sanitariusze z GIGN, o tacy to sa sanitariusze. Co prawda bez zabawek ale jak trzech typow wczoraj dyskutowalo wieczorem i zaczeli rekoczyny uskuteczniac to sie awanturowali potem medicos z cirugía traumatológica bowiem mieli trzech do przyjecia zbadania i ewentualnego leczenia. Narzekali na bole miesniowe po tym jak w chwilke lezeli na podlodze Emergency. Jeden z owych sanitariuszy nawet nie wykonal zbyt wiele ruchow - trafil w punkt Erba dlonia i loskot byl mlodych jurnych el Torro upaajacych na podloge.

Wrocilem do starego szefa bo i stawka mi wzrosla i warunki mi poprawil -mam bonus od 8 dyzurow. No i robie a w umowie wszystko zabezpieczone jest. Jak szpital nie zrobi tak jak ma byc to musza mi 3 letnie Abfindungsgeld zaplacic liczone jako srednia czyli to ich duzo by kosztowalo. A umowe zrobil mi jeden z lepszych niemieckich prawnikow. Tyle ze ja tez mam teraz lojalke.

W poprzednim szpitalu czulem sie jak w LPG w latach 80. Towarzysze, dlaczego jezdzicie z pustymi taczkami… Oj Genosse, tak nam sie tu robota w reku pali, ze nie mamy czasu ich zaladowac,.

Cyrk nie do wytrzymania. A swoja droga szef zalatwil mi specjalizacjke z dermatologii. Rozwazamy przeprowadzke do DE bo koszty przedszkola szpital w DE zaplaci dla dzieci a w CH…coz…

2 Likes

Jak się wcina białko pod anabole to się tłustej zupy raczej nie próbuje.

Masz lojalkę w głowie nawet jak nikt Ci nie każe. Obawiam się że to terminalne.