JerzyK

Może nie umio po naszemu.

2 Likes

Jak wiadomo filozofia hellenistyczna upowszechniła się w całej Azji. W tym buddyzm.

2 Likes

W tej skali czas i odległość zapewniają bezpieczną odległość. Nawet przyjmując że loterie są optymistyczne^^

Śródziemnomorska koncepcja piniondza się upowszechniła, ale czy od Fenicjan?^^

1 Like

Jak tak? Od strony fizjologii wszystko się zgadza? Wyobrażacie sobie o ile mniej się wtedy choruje? O ile spada ryzyko chorób cywilizacyjnych?

2 Likes

W odległości 86 lat świetlnych od naszej planety Führer nadal pozdrawia widzów na berlińskim stadionie olimpijskim. Z każdą następną transmisją jest już tylko gorzej, aż do poziomu redaktora Tumanowicza w mundurze, Ri Chun-hee w kimonie czy towarzyszki Holeckiej ubranej w cokolwiek.

Robimy sobie reklamę jak cholera.

3 Likes

https://www.youtube.com/watch?v=0UVklULGzJU

3 Likes

Zaproponuj rozmiar anteny i odszumianie aby to odebrać.

1 Like

Czy długo pozostanę w tej poczekalni?
Mógłbym już dostać green card aby wjechać do USA?

2 Likes

Ja nie władny. Z resztą to nie ja, to rock’n’roll

3 Likes

Jak będziesz tak zmieniał nicki to procedura imigracyjna może potrwać^^

4 Likes

Nie mam możliwości korekty swoich wpisów w tej chwili więc poprawiam.

Miałem na myśli że wypicie szklanki ciepłej wody i trochę suchego pieczywa z rana, nawet jak wam się nie chce jeść jest konieczna i trochę trzeba się zmusić. Inaczej po 3-4h przyjdzie taki kryzys i załamanie że nie dacie rady dalej tak ciągnąć dnia. To jest jeden z elementów zachowania dyscypliny w ciągu tego dnia.

2 Likes

Tak odnośnie postu to sobie nie żałujcie.
Różne rzeczy w życiu żarliscie i wdychaliscie, jesteście bogaci to żyjcie na bogato, jak spróbujcie to zobaczycie, że dużo zyskacie. Bogactwo niejedno ma imie.

Mysle że 2023 będzie mimo wszystko pomyślny, na pewno dla poszczących.

Trzeba dzień zacząć od szklanki ciepłej wody i białego, zwykłego chleba pszennego bez dodatków jak ziarna słonecznika, rodzynki, może być zwykła bułka pszenna. Zero kawy, zero fajek i innych używek. Trzymamy dobę 24h od 00::00 do 00:00 ale jak już docoagniecie do północy i najlepiej kłaść się spać i dopiero zjeść rano śniadanie chyba że pracujecie na nocne zmiany no to wtedy delikatnie trochę(nawet jak wam się nie chce to trzeba się zmusić bo to absolutne minimum na Star, inaczej za 3-4h złapie was kryzys). Możecie jeść w ciągu dnia tyle chleba i kiedy chcecie ile uważacie. Zwykły chleb da wam energię na działanie ale zapanujecie nad zamysłem smaku.

Jeśli jeden dzień to piątek(wiadomo dlaczego) jeśli dwa dni to środa(dzień w którym zdradził Judasz) i piątek, jeśli trzy dni to dokładamy poniedziałek. Zacznijcie od jednego.

Dzień będzie wtedy dla was wolniejszy, będziecie małomowni, wolniejsi ale zrobicie wszystko co powinniście zrobić w danym dniu. Najlepiej mieć dużo zajęć i sporą aktywność aby wam czas szybko zleciał.

Poza wymiarem fizycznym(regulacją pracy organów) dostrzeżenie inne skutki. Będziecie o wiele bardziej spokojni i opanowani, będziecie łatwiej mogli zapanować nad swoimi zachcianki, łatwiej będzie też wam się pokonywalo własne nałogi i złe przyzwyczajenia, jeśli macie objawy nerwicowe to będą łagodniejsze aż z czasem całkiem miną, obsesje tak samo.

Nikt was na początku nie zrozumie i będzie postrzegani jak dziwolągi. Pilnujcie drobnych rzeczy w te dni. Więcej osób będzie was chciało czymś poczestować, pojawią się sytuacje w których będzie ciężko odmówić np twój szef zaproponuje ci prosiłek a jakoś o tobie wogole nie pamiętał. Sami zobaczycie co jeszcze. Po prostu wytrzymajcie.

A to nie koniec bo jeszcze są inne skutki postu.

Jak dla mnie jest to odkrycie 2021 roku. O piniondzach wam tu nie piszę bo macie pełne kieszenie. Post to bogactwo, bądźcie bogaci inaczej możecie stać się zamożnymi dziadami hehe.

1 Like

Zaś w Częstochowie drugi rejon umocnień obejmuje osiedle tysiąclecia i północne. Widać. Jak na dloni niby bloki ale z lotu ptaka wyglądają jak okopy i transzeje oraz reduty i działobitnie. Tak więc Częstochowa komunikuje na kierunku północ-południe.

1 Like

W wolnej chwili przeglądam Google maps.

Polska ma system umocnień oparty o bloki z wielkiej płyty i to widać na Google maps. Rozmawiałem już kilka razy o tym z trepami.
Współczesne trepy nic z tego nie kumają, przerasta ich wyobraźnie: “chcesz mi powiedzieć, że te bloki to bunkry? Że za komuny tak kombinował? To jakieś teorie spiskowe”

A ci emerytowani niewiele wiedzą.

Patrzymy na Google maps, oglądamy tam następujące linie od Bogatyni do Polic pierwsza, druga wzdłuż wybrzeża Bałtyku, trzecia od Zgorzelca po Górny Śląsk i Gliwice. Pierwsze dwie jako zapora a trzecia jako ciąg komunikacyjny gdzie pali się i odbija poszczególne węzły rozmieszczone co 25-50km od siebie.

I tak mniej więcej jakichś działan od wschodu już na etapie podboju Górnego Śląska(ważny region) teoretycznie miejscem zgrupowania jest Częstochowa i faktycznie Częstochowa miała i dalej ma status twierdzy. Popatrzcie na zdjęcia satelitarne takich blokowisk w Częstochowie wzdłuż ulicy Jesiennej, Rakowskiej, Bohaterów Katynia, osiedle Wrzosowiak, bloki w rejonie ulicy Sportowej. Miasto wygląda jakby dało się w nim przeprowadzić koncentrację z wyjściem właśnie na Katowice albo na przyjęcie uderzenia że strony Katowic. Nie mogę tu wklejac zdjęć więc sami sobie obejrzyjcie.

3 Likes

Kiliknąłbym Ci serduszko gdybyś nie kazał jeść chleba senpai. To pożywka dla grzyba w kiszce i na skórze, po co. Tym bardziej że niejedzenie przez 24h po obiftym posiłku to żaden wyczyn. 48+ to już ciekawy haj który opisujesz. Ale było to już powiedziane tutaj przecież nie raz.
Dorzucę tutaj w ogóle niezwiązany z tematem link do podcastu o motoryce, neurologii oraz innych rzeczach na których nie zarobicie złamanego szekla, a którego słuchałem wczoraj do robienia rosołu leczącego mi dziś kaca, proszę scrollować dalej:

3 Likes

Nie mam od tego żadnych grzybów, to jakiś Urban ledżend.

Nie jestem radykałem, nie stosuje glodowek ani nie chodzi o haj. Chodzi o wyłączenie zmysłu smaku i pokus jakie niesie. Każdy post dotyczy konkretnego zmysłu, ten dotyczy zmysłu smaku i węchu.
Mechanizm jest mniej więcej taki. Robisz post pod konkretny zmysł dzięki czemu łatwiej jest Ci pokonać pokusy związane z danym zmysłem.

W przyszłym tyg coś ci więcej skrobne jako koment do twoich linkow.

2 Likes

Widzę, że się przekonujesz do cygańskiej filozofii ^^ druga część listo do Menoikeusa m.in. o tym traktuje, a traktat ten w skrócie stanowi podwaliny cygańskiej filozofii (ale tylko podwaliny, kwestie inżynierii swojego życia techniczne to już pan Seneka i marek Aureliusz, a nawet największy kompilator naszych czasów, Taleb)

https://filozofuj.eu/epikur-list-do-menoikeusa/

… w takim świecie jak nasz jak chodzisz zacieszony, to musisz być wariatem :wink: stąd te maseczki w COVID, żeby nie było widać jakimi wszyscy są smutasami.

5 Likes

Glapa już chodzi po scenie i opowiada żarty. Powinien mieć jeszcze kontakt z publicznoscią.

-Ej ty w pierwszym rzędzie, ej ty, jak masz na imię?
-Bogdan
-Ej Bogdan, jaki masz numer buta?
-45
-takie duże stopy i nikomu nie przeszkadza. A my mamy mamy 6.5 i wszystkim odpierdziela.
(śmiech i oklaski z sali)

Zaslyszane w internecie

5 Likes

Czy wynajmuje ktoś z was ponoć domową do sprzątania w domu? Jak to wygląda w praktyce? Ile razy w miesiącu przychodzi taka osoba? Ile kasuje?

1 Like

Kobita w domu kosztuje. Ale wcześniej miałem taką usługową - 50eur dniówki i przychodzi na dzień w tygodniu posprzątać, poprać i ogarnąć bajzel. Tylko to dawno było, teraz jest pewnie ze dwa razy drożej. Wychodzi tyle samo co utrzymanie baby w domu.

2 Likes