Jets tu jakiś dobry elektronik ? Geniusz ! Jak mój były partner z Ukrainy bo się posypało

Trzeba pomocy- wznowić produkcję starego modelu przetwornicy 1,5 kg elektronika wyświetlaczem i procesorem -użytkowa-sprzedawałem kilkanascie lat to to z zyskami wielkimi. Mamy także nowsze modele, bo nie mogę się z moim partnerem dogadać teraz-zestarzał się i zdziwaczał- jest z Ukrainy i to też utrudnia a ja byłem rok chory i wszystko się posypało. I muszę zrobić funkcję do jego obecnych urządzeń, które dostaję w małych ilościach i przez pandemię też utrudnienia są- by kod, który aktywuje urządzenie, zrobić czasowo jakąś przejściówkę- by to wyłączało. Chodzi , że wysyłam na próbę komuś za częściową małą opłatą zagranicę -klient próbuje i mu się wyłącza po 24 h/ 2 h /8 h i musi zapłacić i wtedy dostanie jak ma tego czipa usunąć. Bo tak nie zapłaci odrazu w ciemno tyle ile to jest warte ! Bo obecny wynalazca nie chce mi tego tak zaprogramować i muszę i kombinuję takiego potworka zrobić. Narazie dostaję towar od niego ale w za małych ilościach - nie chce zatrudniać nowych , bo się wypalił przez 20 lat.

Dingus13
smsowac +4915737357467 podajca numer oddzownie i podam wtedy swój lub przez forum tu

1 Like

@impeer wołają Cię!

gdzie? szefie? Mistrzu ! Się wcześniej nie mogłem zalogować !

1 Like

Musisz złapać @impeer
Borsuki tempi gdzieś na Śląsku. Robi nam elektronikę.
Pewnie wsadzi jakiś klocek naliczający do zapełnienia bufora i trzeba go będzie po tym wylutować.

2 Likes

Aaa to Ty przed dziećmi chcesz się zabezpieczyć :wink:

1 Like

Zacznij od drugiej strony zatem. Jaki jest budżet w projekcie ?

2 Likes

Aa to ja przepraszam. I jeszcze parę słów o jednostce centralnej by się przydało (lub jej braku). :wink:

1 Like

Ziew, ziew.

Juusz tylko oczki otworze.

Taka nocke zarwałem że miałem już zwidy a do sklepu po browa na lepsze spanie poszedłem w spodniach zalozonych tylem na przod co przyznaje chyba jest bezprecedensoweee

ziewww

1 Like

wszystkich nas to czeka

to akurat nie

ile?

tam czipa od razu, mozna to zrobic bardziej po chamsku ^^

Wynalazcy to banda leniwych skurwysynów

to są jakies czesci do marsjanskich ciagnikow zeby mozna bylo kopac bitcoiny na gniezdzie zapalniczki czy co?

SŁUCHAM PANA BARDZO UWAŻNIE

skolko

no ja nie wiem czy tak musi, jak głupi jest klient?

ja jestem niewyspane ale nic nie kumam

na chuj komu przetwornice kupowac jak sa uzywane UPS-y APC za 30% ceny i 400% jakosci?

3 Likes

Przed elektronikiem i tak się nie zabezpieczysz.
A jak takiego wq czymś poważniejszym to Ci opublikuje zabezpieczenia i tyle je miałeś.

Zależy czy rozporek był zapięty^^

Kiedyś zabezpieczaliśmy pamięci USB innym ułożeniem ścieżek i drobinką hehogenu.
Po wsadzeniu w naszą przejściówkę czytało, po wsadzenie do normalnego gniazda wiadomo co.
Kiedyś nam tę księgowość skonfiskowała skarbówka. Ale nie udało im się odczytać^^
Ich wina - dane dostali i zniszczyli łobuzy jedne! Jedyną kopię!

@abo
Chciałeś coś poważniejszego^^
Ale może byś określił widełki przyzwoitości, bo sam rozumiesz że tu jest outside the box^^

Wiem.

Ja mam na to pomysł ale bedzie ze tak powiem… musisz mi zaufac :smiley:

Tylko jakim cudem ma to dzialac, debilom to sprzedajesz?

Bo predzej mi zaplaci lepiej klient ktory bedzie chcial zdjac zabezpiecznie.

Rozrysuj moze projekt lepiej, bo na razie ja tu widze krytyczna wade konceptualna

1 Like

Ile wart ten sprzet?

Bo jesli sprzedajesz to debilom to jest super.

Jak kumatym to moze nie pyknac pomysl.

1 Like

Ja bym myślał żeby dać coś co sie mechanicznie/prawie mechanicznie zużywa ale wogole nie wiem o czym mowimy troche musze to zobaczyc kurła

Albo jakiś klucz hardwareowy

No generalnie zależy kto jest klientem

fotku, ceny, budżety, nie mam z czym pracować kompletnie na razie

to ma być na demo/trial czy na złom as a service? przetwornice na godziny?

no na razie to wróżymy z chuja po ciemku prosze o info wiecej

ile kosztuje jeden unit? do czego to?

bo to mozna zrobic doslownie na milion sposobow

2 Likes

Imper tu już zadał wiele cennych pytań i nawet te nieszczęsne spodnie mu nie przeszkodziły :wink:
Ja to najbardziej ciekaw byłbym jak szanowny dingus chciałby (w marzeniach) odblokowywać swoim klientom możliwość dalszej pracy. Netem bym odradzał. A druga sprawa to czy leci z nami pilot, czyli jaka jednostka centralna i czy w ogóle. Dodatkowe elementy nadmiarowe na płycie to zbytek w przypadku gdy jednostka centralna jest “odpowiednia” (rozwiązanie softwarowe z nadpisaniem pamięci programu). Tak czy siak istnieje wysoki poziom ryzyka, że potrzebne będzie zaprojektowanie i wykonanie nowego układu sterującego pracą przetwornicy - koszty i ryzyko przy układach przetwarzania energii, gdzie czasami rozkład elementów i długość ścieżek ma znaczenie.

1 Like

Wiesz, z tyłu rozporek tez mozna jakos spożytkować.

Zycie daje Ci cytryne…

Numer nie odpowiada

nie no, musi byc off the grid

kazdy scalak potrzebuje dyskretnych elementow jaki fine tuning parametrow

wystarczy zalany epoksydem moduł ze złączmi który podłaczony podpina dyskretne pod scalaka. na przekazniki z klockiem. bez tego nic nie zdziala

tylko ja nie wiem co my robimy w ogole, telefon nie dziala, ja juz trzezwy jestem, ja nie moge tak pracowac…

3 Likes

Rany ile to już lat nie widziałem “mydelnicy”.

Będziesz w środku przewidywał miejsce na c4? :wink:

Jest obawa, że układ sterowania zwiększy wartość produktu o 100%. Jak montaż dobrego radia w maluchu :wink:

Ale tak na pierwszy rzut oka to wygląda, że do tego produktu to najtaniej by było lekko zmodyfikować soft (mikrokontrolera) i dostawić 8/16 “dipswiczy” i przy wpłacie telefonicznie podajesz modyfikacje (przywiązane do serii lub produktu, 2 nieudane próby klienta i czyszczenie pamięci). Ale jak zleceniodawca chce zaszaleć to i dedykowanego ASICa da się na układzie programowalnym postawić :wink:

1 Like

zobaczymy ile to jest

1 Like

te rozwiazania najskuteczniejsze :slight_smile:

1 Like

widzisz jak zgałeś debilom- prostym chłopom pańszczyźnianym na węgzrech w Rumuni Turcji i Bułgarii itp-debilom z USA rednecks itd- to jets Pscyhologia jajec- oni się nie znają na elektronice- tylko używają- tak jak ze smartfonem- nawte ja nei zaglądam i się nie wymądrzam w temacie- panjali? . daj namiary to wytłumaczę tu są tylko podśmiechujki- muszę potworka robić, bo nie mam wyjścia. Narazie pytam czy się da i za ile. Kto to umie na pewno nie jest to trudne dla niego -a ja się sowicie odwdzięczę.

Produkt jest nowy mało znany- wiem z doświadczenia jak wypróbują odrazu lecą wpłacić ale cena nieznanego an 1 start by wpłacić 1200 euro dla chłopa z Rumunii jest ciężka do przejścia.

ja jestem od wymyślania i sprzedawania i marketingu trochę-ale bardziej od wymyślanai karkołomnych pomysłow- od montażu są inni :wink:

2 Likes

W roli narratora podpowiem, że zaraz dojdą do kwestii “za ile” i obaj będą uważali, że ten drugi na głowę upadł.

5 Likes