Jokes

Będziesz wymieniał jedną monetę na inną?

Tutaj nie, ci bliżej źródła korzystają. Temat fałszerstwa zorganizowanego przez kartele, to inna kwestia.

Nie ma, ale gdy jest wysoki to ma?

Pomyłka, która okazała się nie być pomyłką. Stała, która wywołała spore zamieszanie.

2 Likes

Pieniądz ma stałą wartość w czasie co nie oznacza że ma stałą wycenę.

Wyprodukowanie dodatkowych ilości pieniądza kosztuje. Od strony gospodarki patrząc zamieniamy pracę górników i zużyte przez nich maszyny, wyposażenie oraz energię na wydobyte metale szlachetne. Ciekawe jest to że kurs wymiany pracy na urobek definiują górnicy jako tacy bo mogą tyrać albo mogą rzucić grabkami.

Czyli dodatkowe ilości pieniądza docierają do kolejnych sektorów gospodarki w odstępach czasu a zakupione za ten pieniądz towary i usługi wędrują w drugą stronę, też z opóźnieniem.

Przykładowo można zaryzykować stwierdzenie że przedsiębiorca pogrzebowy zobaczy wydobyte przez górnika złoto dwadzieścia lat po jego wydobyciu, na pogrzebie górnika a sprzedawca piwa w sklepie osiedlowym zobaczy złoto górnika tego samego dnia wieczorem po jego wydobyciu.

… ponieważ ilość i jakość dostępnych produktów i towarów zmienia się również. Tak jak i moce produkcyjne będące wypadkową dostępności hardware-u (park maszynowy, hale, źródła finansowania) oraz software-u czyli kumatych a chętnych do ich używania oraz dostępności energii w takiej bądź innej cenie.

… ale nie jest. Punktem wyjścia jest popyt na towary i usługi. To towary i usługi są nam potrzebne do życia, pieniądz staje się pieniądzem dopiero wtedy kiedy nie da się go skonsumować.

do definicji pieniądza ?

Mój produkt wymieniam na pieniądz, pieniądz wymieniam na inny produkt. Konsumuję zakupiony produkt.
I albo kręcę korbą od początku albo rewiduję poziom własnego chciejstwa.

2 Likes

Pytałeś o stałe, no więc stałe są proporcjonalne wyłącznie do siebie, a i to nie zawsze^^

Przecież nie musisz substytuować. Możesz.
To nie ma znaczenia.

Tam nie ma stałej, tam jest uproszczenie do stałej gdyż zmienność jest ważąca dopiero przy olbrzymich skalach.

Tak, koszt podaży warunkuje użyteczność pieniądza.
Kiedy jest drogi to nadaje się do tezauryzacji. Dlatego nie da się go zastąpić tanim płacidłem, ponieważ jest… tanie.

A to jeszcze zobaczymy kto je zobaczy wieczorem (rzekła dama lżejszego obyczaju w tym samym barze)^^

To właśnie jest szachmat.
Pieniądz jest opcjonalny. A za tym jego popyt, bankstera i łekonomisty razem ze strukturą polityczną.

Obecnie dowiadują się, że nie są potrzebni jeśli nie zwiększają podaży potrzebnych towarów i usług. Ze zduszonej gospodarki to oni wylecą. Nikt nawet nie zapyta w ilu kawałkach.

3 Likes

Pieniądz istniał zanim homo sapiens dorobił do niego definicję.

Kruki kradną i zbierają błyszczące kamyki i inne kulki po czym je zagrzebują w banku ziemskim po czym jak im poziom hormonów wzrośnie wymieniają je u samic na porcję usług dla dorosłych. Te błyskotki dla samców nie mają żadnej wartości użytkowej poza siłą rażenia samic. Dlatego są cenionym pieniądzem. Wśród kruków, rozumie się.

Nie żebym homo sapiensom małpowanie kruczych zachowań imputował, no skąd …

marksistowska baza kontra marksistowska nadbudowa.

6 Likes

11 Likes

Brakowało chińskiego rybaka :wink:

3 Likes

I polińskiej świni pod ukraińską :wink:

3 Likes

1 Like

Termin ‘antysemityzm’ już na nikim nie robi wrażenia.

3 Likes

“Urżnęli złotej kurze jaja.”

2 Likes

Przejadło się. Wymyślą coś nowego. Wszak kamienice się same nie wyłudzą.

3 Likes

To i paszport terrorysty co wleciał samolotem w wtc, zapomniał dodać.

7 Likes

Ostatnio skonfundowałem jankesa. Coś tam sobie podyskutowaliśmy o 9/11 w kompletnym nieporozumieniu, aż mu wyjaśniłem że jego kontekst kulturowy mam kompletnie w poważaniu, ponieważ w moim 9/11 to przybycie armii pod Wiedeń.

5 Likes

Koszerni nie odpuszczą, każda plemienna brednia którą można zmonetyzowac, znajdzie u nich posłuch.

Poland has no law for the restitution of confiscated, heirless property.

The Terezin Declaration notes that “heirless property could serve as a basis for addressing the material necessities of needy Holocaust (Shoah) survivors.” In light of the destruction of the Polish Jewish community during the Second World War, many families were entirely destroyed, leaving no heirs. The property formerly owned by such Jewish families should be used, in part, to meet the growing and urgent needs of the living victims of the Holocaust.

https://wjro.org.il/our-work/restitution-by-country/poland/

Najzabawniejszy jest fakt, że liczba ‘ocalałych z holokaustu’ każdego roku się zmienia i to nie kierunku, który możnaby uznac za logiczny.

Zresztą z tym holokaustem to też mocno naciągana historia.

https://www.bitchute.com/video/FzaeGerEZ0Ji/
https://www.bitchute.com/video/3Pfm0Tsn41p4/

2 Likes

Zasada dziedziczenia po linii rasowej jest nieznana w polskim systemie lewnym.

w takim przypadku majątek przechodzi na skarb państwa.

wyznawcy dobrowolnie zrzeszeni w gminach wyznaniowych żydowskich nie są ich niewolnikami. Majątek wiernych nie jest majątkiem synagog ani rabinów. Ani tym bardziej fundacji prowadzonych przez starozakonny kler.

blade twarze kiedy konfrontowane są z “growing and urgent needs” biorą się do roboty albo strajkują. Czy można wymagać od narodu wybranego żeby zabrał się do roboty to jest pytanie w gruncie rzeczy antysemityzmem podszyte.

5 Likes

Trzeciej Rzeszy ówcześnie^^
Gdyby Wasza Grubość nie dostrzegł debellacji Bulandy.

To już kwestia umów między bezdomnymi, a Ojcem prowadzącym, do których nic skarbowi bezpaństwa.

4 Likes

Jedna z wielu plotek głosi, że ten temat idzie w Polin tak wolno, bo lokalesi już rozkradli to mienie i teraz nie chcą oddawać, i np. chcieli przehandlować lasy państwowe… a może przehandlowali już… nie wiem.

4 Likes

Cześć, fajnie że o tym wspomniałeś. Ciekawy temat, zwłaszcza że nie wolno negować holokaustu. Wszystko inne można. Wierzysz w płaską Ziemię spoko, nie wierzysz w Boga luzik, uznajesz że Stany nie zrzuciły atomówek na Japonię to nic, na Księżycu nie lądowali - OK, możesz spokojnie filmiki na jutuba o tych tematach wrzucać. Ale powątpiewać w holokaust? Za kratki można trafić.

Jest dobry materiał, nawet nie przydługawy ale długi, Europa - The Last Battle. Jest m.in. na bitchute, archive.org

Warto zobaczyć.

6 Likes

Tak jeszcze dodam dla niezdecydowanych, bo to jednak 12 godzin oglądania jest, opinie na temat tego dokumentu. https://www.imdb.com/title/tt7528992/reviews

I jako ciekawostka, moja krew to w malej części, ale jednak, jest niemiecka, I moje ciotki co wyszły za Niemców (jak i ci mężowie oraz ich rodziny) wcale nie mają innego zdania niż oficjalna narracja. Ba, nawet boją się aby przypadkiem partia AfD nie doszła do władzy bo będzie powtórka z historii i złe rzeczy będą się działy. Joke taki, chyba jednak w dobrym dziale to piszę.

3 Likes

Ma dziwny rozkład statystyczny ocen. Nieproporcjonalna ilość ‘1’ (ilość ‘10’ też znacząco odstaje od ‘9’). Zresztą ten drugi cytowany o Hilterze też. To nie znaczy, że sama prawda oczywiście. Ale że trigeruje? Wg mnie, bo wbija pinezke w głęboko zakorzenione przekonania i powtarzane tzw prawdy.

2 Likes