Kanał Sueski został zablokowany

Fajna ta kopareczka. Mówi wszystko, nie spieszy im się, więc to potrwa .
Jeszcze tylko trzeba, żeby im się na boku położył i “miszion akompliszt” :wink:

3 Likes

Dni kilka a i zapewne będzie potrzeba rozładowania z pokładu kontenerów. Zobaczymy. Sternik przebił kapitana z Costa Concordii.

4 Likes

Chyba mocą jedi. To już prędzej skołują holowniki i jakoś się tam przedrą. Ale będzie cyrk.

3 Likes

Ponoć tam te holowniki nie dały rady ( ಠ_ಠ)

2 Likes

są: w bakach chińskich kontenerowców.

7,5k km więcej w jedną stronę oznacza 15k km dalej w dwie strony czyli na trasie Szanghaj-Rotterdam-Szanghaj. Co prawda idąc kanałem zamiast dookoła Afryki trzeba dwa razy odpalić obulus Egipcjanom ale to i tak orzeszki w obliczu wydłużenia jednej trasy o 15k km.

Mówimy tu o silnikach okrętowych których spalanie mierzymy w metrach sześciennych mazutu na dobę bo w litrach na godzinę to trochę głupio wychodzi.

3 Likes

Dzięki. Może tak i być. Ale szarpanina będzie. Żeby tylko się nam to nie rozkręciło do postaci, przy której znikną zgryzoty związane z godnym życiem na emeryturze :wink:

2 Likes

Obstawiamy, które z wąskich gardeł w łańcuchach dostaw będzie następne :wink:

2 Likes

Obstawianiem bym się teraz nie zajmował, raczej rozglądałbym się w kilku kierunkach. Następstwa następstw…

3 Likes

Ja zacznę od rozejrzenia się po mojej spiżarce, czy aby czegoś nie można jeszcze dokupić :wink:

3 Likes

Już ogarneli :tipping_hand_man:

1 Like

A ja już konserw pozamawiałem. Znowu się przejem :wink:

1 Like

VesselFinder pokazuje, że jest nadal tam gdzie byl.
EVER GIVEN Current position (Container Ship, IMO 9811000) - VesselFinder

1 Like

Hmm, GAC’S twierdzi inaczej:

*SHIP STUCK IN SUEZ HASN’T CHANGED POSITION: GAC’S MEKAWY

*GAC OFFICIAL SAYS PREVIOUS COMMENT ABOUT STUCK SUEZ SHIP WRONG

Międzyczasie gdzieś na wschodzie:

2 Likes

NATO obraduje w Brukseli 2 dzień.
Rosja i Chiny wezwaly wczoraj do spotkania rady bezpieczeństwa ONZ.

no i ropka w tym momencie +2.98 %

1 Like

To koparka też nic nie wykopie bo musieliby wykopać na głębokość przy której odzyskana jest pływalność. Dobrze to zorganizowali, to nie jest tak prosto zaparkować w takiej wąskiej kałuży pod takim kątem i się nie wywrócić.

Szczególnie po tamtych akwenach. Wszędzie lud dziki i na towary łasy. A do tego część szlaku idzie po dość upierdliwym pogodowo obszarze i do tego pod wiatr.

W tonach na godzinę^^
To są dwusuwowe silniki na mazut. A tam suw sporo trwa, one są jakoś dwucyfrowo w RPM.

Może go wysadzą?^^

Po co dostawy do Weimaru?

Przekopiemy kanał do Chin?

Niezależnie co w niej zobaczysz to JUŻ nic nie dokupisz - sam widzisz że utknęło.

Mam tego ze sześć ton. Może sobie drożeć^^

Ale że sankcje na USA chcą wprowadzić?

1 Like

my bad, jakiś clickbait na bloomberg mnie zakręcił, wszędzie fejkniusy :wink:

1 Like

Czyli nie będzie drenowania ale podduszanie ?:wink:

1 Like

Dziwnym trafem akurat teraz jeszcze chcą w polinie zamykać gospodarkę(tzn to coś co jeszcze zostało) i przebąkują coś o godzinie policyjnej.

1 Like

Ale czerwonych krzyży na szpitalach tymczasowych jeszcze nie malują ?

1 Like

tylko dlatego ze ta farba jest na tym okręcie^^

3 Likes