Kary w innych krainach za wate

Jak to panowie wygląda w innych krajach z punktu widzenia wysokości kar i przepadku lub nie mienia?
Zdaje się w Portugalii dość mała ingerencja biurwy jest

2 Likes

W Szwajcarii problem jest nieznany, powodem braku wałów na wacie jest jego wysokość: 7,7%
Federalne Ministerstwo Finansów nie prowadzi nawet przestępstw przeciwko wacie jako osobnej pozycji we własnych statystykach:

https://www.estv.admin.ch/estv/de/home/verrechnungssteuer/verrechnungssteuer/kontakt/abteilung-strafsachen-und-untersuchungen.html

2 Likes

W Polin też jest mała. Dają za to 10kpln grzywny, czasami więcej.
W Szwecji mandat dowalą na kilkaset euro i zaocznego banan na działalność na dwa do pięciu.

Z tym że to nie jest filozofia żeby wał na wacie ukręcić, tylko żeby robić to regularnie i nie beknąć^^
To nie samo wejście do banku i porwanie sosu jest problemem. Doktor Men-tsen-fu z partii Szurów wskazywał w wypowiedzi o wyłudzeniach, że to banalne. Trudności zaczynają się dopiero wtedy, kiedy bank ma nie wiedzieć że został spenetrowany, że coś mu zginęło i kto to w ogóle zrobił oraz jakie mu postawić zarzuty.

2 Likes

Tak tylko chodzi o kwestie bycia golodupcem i wskoczenia na jakiś tam sensowny poziom

1 Like

Hmmm czyli nie chodzi o rząd i tych polglowkow tylko o nbp.

W sumie bardzo logiczne, a jakoś wcześniej na to nie wpadłem. Bo niby idzie to z wora, do ktorego wszyscy wrzucają ale tak naprawdę, to nie idzie z wora tylko z drukarni.

1 Like

Jak jak od 5 do 25 za tax fraud. Coś tu nie halo

1 Like

piszesz o sankcjach z okresu obecnego ziobrostanu

a 3r3 z jednej strony dzieli się eksperiencją że nie taki diabeł straszny i po opłaceniu grzywny w podanej przykładowo przez niego wysokości sprawa jest uznawana za załatwioną przez temidę ale… tak jakoś czuję, że 3r3 z rozrzewnieniem wspomina czasy Donalda gdy to tak hulało…
Tusku - wróć??? Tusku - musisz! :wink:

2 Likes

10k to mandat za niezlozenie drakkarowego samodonosu corocznego do gangsterów. Coś czuję że 3r3 nawet nie rozważa sankcji personalnych bo dopuszczenie do sytuacji, że w ogóle należy je rozpatrywać oznacza, że nie powinno się jeszcze łapać za sollarsteinn

1 Like

Rysio.
A co ma Temida powiedzieć, ze chuja mogą zrobić? To się cieszą z ochłapu i sukces ogłaszają.

Zadaniem biurwy jest złoczyńców podatkowych typu 3r3 złapać, udowodnić, osadzić. Do lochu wtracic. Skoro tego nie potrafi to hulaj dusza, piekła nie ma.

Biurwa przecież pieniądze formalnie bierze za tak zwany porządek prawny.

Skoro nic nie mogą to chociaż na waciki… A mnie dziwi co innego. Mogliby zalegalizować - słuchajcie 3r3 - oszczędźmy sobie fatygi. W końcu pisanie protokołów papier i czas zajmuje. Płacicie 5 tysięcy PLN od jednej spółki i gitara gra. No w pakiecie 50 spółek dajemy rabat ilościowy.

1 Like

Toteż podaję kary z praktyki jakie są od pierwszego miliona, który Pan Premier kazał ukraść.

Technicznie rzecz biorąc to NBP prowadzi rachunki skarbu państwa i jak coś ginie to tam powinni wiedzieć na co poszło i jakim kanałem mając bezpośrednie narzędzia nadzorcze i śledcze (między innymi KNF). Jeśli dyskutujemy o kwotach jakie uroił sobie Zero to byłoby widać je nawet w KIR gdyby w ogóle istniały.

Przecież na tym polega dziś biznes - kto więcej wyciągnie z drukarki i zamieni na coś innego zanim wszyscy pracujący założą żółte kamizelki i rzucą grabki. Tak samo upadała komuna - trzeba się uwłaszczać na wyścigi.

Kwestia co masz w zarzutach - jak ładnie zaksięgujesz to jest uszczuplenie, niezamierzone, przypadkowe, a w ogóle to go nie było bo to taki błąd księgowy. @Bodek milcząco mógłby tu dodać historie z ksiąg wzięte.

Sędziowie w poważnych krajach nie robią sobie takich jaj, żeby zamykać w lochu ze zbójami przedsiębiorców bo to jak wpuścić korelator do agencji rekrutacyjnej. Jak masz pod celą szefa zbrojnej grupy handlującej narkotykami, bronią i dokonującej wymuszeń, który może ma rzeczywisty, osobisty wynik netto na poziomie 1-2m rocznie z kimś kto robi takie kwoty z kartki papieru wysłanej do urzędu to hierarchia i nowe tory przedsięwzięć są oczywiste. To zresztą tak zawsze przebiega, że jacyś durnie zmuszą te dwie zupełnie rozdzielne grupy społeczne do spoufalenia i masz w podatkach pożar. W lochu siedzą ludzie co dostali na przykład dziesięć miesięcy za wyłudzenie czy kradzież na poziomie 800pln - zgadnij co zrobią za dziesięć czy sto tysi - co podpiszą^^
To jest tak, że wchodzisz pod celę to pytają za co, prosisz gada o udostępnienie bibuły żeby odczytał bo ci się nie chce, a tam nieznane zekom paragrafy z zarzutami na milionowe kwoty. Pod celą rządzi moneta.

Teraz jest mi dużo lepiej.
Czekam aż przyjdzie lepsza zmiana, a potem jeszcze lepsiejsza.

Rozpatruję - to część zawodu, po jakimś czasie można przywyknąć - zamykają to i wypuszczać będą. Należy traktować poważnie kwestię że przedsiębiorczość to działalność przestępcza w komunizmie. Jest we mnie silna wola przestępcza że jednak będą organizował przedsiębiorstwa, będę zatrudniał ludzi.
A że podobnie jak profesor Gwiazdowski nie jestem libertarianinem to gdyby państwo mi przeszkadzało w mojej działalności to je prewencyjnie zdestabilizuję. Wiele rzeczy można zdziałać łapówkami kiedy wszyscy zaczną sobie nawzajem stawiać zarzuty - dlatego pewnych ludzi wypuszcza się tak, żeby się nie pojawiali i dzioba nie otwierali.

I formalnie porządek jest.
A jak chcą łapówkę to wiedzą gdzie dzwonić.

Właściwie to sam sobie to zalegalizowałem bez pytania. Rocznie coś koło tej kwoty wyszło od sztuki. Ale czasem wpłacam jeszcze drugie tyle podatków - żeby ładnie było w dokumentacji.

1 Like

Czyli opłaca się olać samodonos jeśli jest więcej niż 10k do zapłacenia, zapłacić mandat i sprawę zamknąć ? Bo zdaje się dwa razy mandatu za ten sam czyn nałożyć nie wolno ?

2 Likes

no powklejam sankcje jakie teoretycznie mogą spaść z kks (w skrócie, by nie zamulać, bez wchodzenia w nowe przepisy o “zbrodni vatowskiej”):

Odpowiedzialność podatnika (art. 56 Kodeksu karnego skarbowego):

Sankcje:

-kara grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie

-jeżeli kwota niepobranego podatku jest małej wartości płatnik podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych.

Mała wartość jest to wartość, która w czasie popełnienia czynu zabronionego nie przekracza dwustukrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia.

Wymiar finansowy odpowiedzialności karno-skarbowej:

W 2019 r. stawka dzienna za przestępstwo skarbowe waha się w granicach: od 75 zł do 30.000 zł, natomiast kara grzywny waha się w granicach: od 750 zł do 21.600.000 zł.

Ustalając stawkę dzienną, sąd bierze pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste, rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe. Niemniej jednak, stawka dzienna nie może być niższa od jednej trzydziestej części minimalnego wynagrodzenia ani też przekraczać jej (czyli tej 1/30) czterystukrotności.

Kara grzywny za wykroczenie skarbowe jest określana kwotowo. Kara grzywny za wykroczenie skarbowe waha się w 2019 r. w przedziale: 225 zł – 45.000 zł.

Jak widzicie spektrum sankcji finansowej jest baaardzo szerokie… :slight_smile: a praktyka taka jak opisuje 3r3, że gdy przeciwnikiem systemu jest jednostka wybitnie inteligentna, która z wielu stron ma pozakładane mechanizmy obronno-maskujące, a nie jest przy okazji “wrogiem ludu” czy jakiegoś tam ważnego polityka, to sprawa schodzi na opisany przez 3r3 poziom" “pan wpłaci 10 tys. zł i zakończmy sprawę…”

:slight_smile:

2 Likes

Rysio. To teoria.
Jeszcze trzeba kwitow nazbierac i te wszystkie grzechy udowodnic. A jak ktos robi sobie z zycia cel- systemowi na nosie grac, to moze sie okazac ze taki nadgorliwy biurwista idealista laduje na dywaniku u naczalstwa i solidny opierdol dostaje.

Bo owszem, mozna za Barrakudami gnac, ale w srodowisku hydrodynamicznym opory przeplywu sa ogromne. Wiec naczalstwo wyjasnia - ile energii spalicie za pogonia za tym tlustym grubym rekinem co tutaj nam spolke za spolka rejestruje i walki kreci?

Wielkie mnostwo. A dojedzcie prosze te babcie rencistke sprzedajaca pietruszke bez licencji, pomiaru, domiaru oraz tego malego rzemieslnika. Wyniki beda, 2 przestepstwa gospodarcze beda. Wszystko gra.

A jak sie nie dostosujecie to bedziecie w okienku siedziec PITy od proli przyjmowac i pieczatke Wplynelo na nich stawiac

1 Like

Pełna zgoda. To chciałem wyrazić nawiązując do 3r3.

Bo nasz 3r3, gdy już się zdarzy, że musi swój majestat pofatygować do jakiegoś urzędu, to wchodzi i mówi: “co mi macie zamiar zrobić wiedząc że będziecie gonić za cieniami przez kolejne pięć lat?” :wink:

i wtedy jest tak jak ja i Ty napisaliśmy: 10 tys. na odczepnego i następny proszę…

1 Like

Ale Marcina P. na siedem lat posadzili, i to bez wyroku nawet.

W wypowiedzi Rysia najważniejszy był fragment “…a nie jest przy okazji “wrogiem ludu” czy jakiegoś tam ważnego polityka…”

Czyli nic się od czasów komuny nie zmieniło:
“tisze jediesz dalsze budiesz” oraz “przed obliczem Urzędnika petent powinien mieć wygląd lichy i durnowaty aby swym rozumieniem sprawy nie peszyć Majestatu Urzędu”.

Regularnie ktoś jest przez massmedia grillowany, ostatnio padło na kierowcę który pod Szczecinem urządził sobie ciężarówką prasowanie osobówek. O tym że w tym miejscu zwężenie ustawiał przymuł (3-2-1 tuż przed zjazdem) oczywiście cicho.

1 Like

Exploit, ktory 3r3 wykorzystuje to takze exploit psychologiczny. Biurwa to tez czlowiek. chce miec czesto spokoj.

Po co jej robota jak ma pensje czy sie stoi czy sie lezy. W sensie- gdy ramowy program zrealizowany to po cholere sie wysilac.

Ale co innego jest tragedia. Przeciez biurwami od scigania przekretow powinny byc jednostki nagradzane za wyniki. Za killowanie exploitow. Nie podatnikow. Albo system powinien byc prosty niczym blat stolu. Gdzie eksploit w desce? Jak ktos przewierci od razu widac.

Tyle ze system pomyslany jest na masy. System w swej bezwladnosci musi skupic sie na masie, a crackerow w spokoju zostawic. Taka ma architekture. Sciagajac 300pln za pietruszke pokazuje prolom -dzialamy, bojcie sie nas.

A jak ma jedna spolka A w Bulgarii, druga B w Norwegii, C w Indonezji, D w Gabonie, E w Nowej Zelandii, f w Panamie - to nie dosc ze gonilby z kosztami w cholere to jeszcze jaki to zysk - zanim dostana kwit ze do lochu to zdarzy sie cos ze nagle niewyplacalnosc. Zostajemy z kosztami do splacenia.

Oni o tym wiedza i dlatego tez udaja ze nie widza. Jesli nie bedzie polecenia z gory to nikt tego scigac nie bedzie.

2 Likes

Wszystko fajnie ładnie tylko…

A druga rzecz czemu nie słyszy się o wacie na usługach, przecież takie też istnieją. a jakieś większej afery w prasie o tym nigdy nie bylo

1 Like

Ale dochodzi jeszcze uroszczenie urzędu iż uszczuplenie skarbu z tego wynikło, więc wtedy trzeba twardo stać na stanowisku że niczego się nie posiada i dlatego prowadzi się przedsiębiorstwa z milionowymi obrotami^^

Nie znam przypadku aby przeprowadzono jakikolwiek trzymający się kupy dowód ile to tego podatku uszczuplono. Po prostu tyle ile prorok powie to mu siędzia przyklepie.
Przecież to sąd jest stroną w takim postępowaniu, do tego stroną zależną od zwierzchnika oskarżyciela płacącego mu z tego co tam niby uszczuplane jest, więc nie ma się co do sądu nawet w takiej sprawie fatygować.

@MedicusHellveticus Rysio teoretyzuje hipotetycznie znany Ci przypadek żarłacza niesytego, który nie śpi, knuje i plądruje.

@Ryszard są grubsze żarty - sąd ustanawia instytucję dla osoby żeby się przez tę instytucję kontaktować z osobą, bo ona jest jakaś taka nieadministracyjna. Wprowadza to do porządku prawnego po czym drugi sąd z tego samego porządku nijak nie potrafi się z tą instytucją porozumieć. W rezultacie sąd będzie uparcie wkładał do akt jako doręczone to czego nie potrafi prawidłowo nadać do instytucji przez sąd wyznaczonej - tak funkcjonuje obecnie wymiar.
Niby mogą się odwołać do nakazu sponiewierania i doprowadzenia za kołnierz, ale że nadużywali to i te przelatują przez sito selekcji, w rezultacie skazanych za byle co nawet nie doprowadza się do miejsc odosobnienia jak się sami nie zgłoszą.

Ale sprawa jest polityczna, tam Bielecki jest zamieszany. To jest międzynarodowy poziom rozgrywki i do tego ponadczasowy PRL vs 3RPrl.

Nawet nazwiska w urzędach się nie zmieniły.

Nie myśl tak głośno bo wykraczesz. Transgraniczny transport usługi emailem z potwierdzeniem odbioru odbywa się szybko y tanio. Ale to już niemodne. Teraz się to robi wewnątrz jotpeka bo władza lewar zapewnia.

Do tego bierz pod uwagę, że za Tuska gmerali przy przedawnieniach i dużo spraw przeleciało.

1 Like

Ucze się na głos :slight_smile: zbieram wiedzę bo Winter is coming a za pazucha narazie licho :yum:

Tam już 3 mld poszły licznik dalej bije i nikt z tym nic nie robi…

4 Likes

Kara grzywny to jedno- wiadomo, ze symboliczna.
Dryga rzecz - to wylczoną należność publiczn-prawną trzeba oddać. - I tu znowu się okazuje, że jakby miał, to by zapłacił, a tak to bbieda panie.

  1. ptanie z inneh parafii - czy w niemczesch iistnieje coś takiego jak w UFG w Polsce, gdzie po numerze rejestracynym można ustalić ubezpieczycia sprawcy. (www,ufg.pl)

  2. Ja nie odczułem w 2008 kryzyu. Oficjalnie to kryzys trwa od 1945 i nikt go nie odwołał.

  3. czy teraz jest już górka na nieruchomościach? Wszędzie budują i budują… Jeszcze nie wykonane, a już kupują (dziurę w ziemi) - wiem, wiem- rafchunek powierniczy itd - ale sam fakt tego szaleństwa (za pomocą różnych operacji można zmieniać liczbe mieszkań dostępnych itd) - właściwie to warsztat potrzebuje, bo mi sie narzedzia nie mieszcza

  4. Wszędzie kryzys- to pakować już te walizki czy jeszcze poczekac?

  5. Tak mi mignęło w jednym wątku, że 3r3 namawiasz Pana Ryszarda do wyjazdu za granicę np. do Szwecji. Oczywiste jest, że takie wykształcenie jest niewiele warte za granicą. Czy to ma sens?

0

1 Like