Kiedy minister uspokaja

Jeszcze też ważne jakich węgli - prostych czy złożonych. Bo od kasz to się tak nie odżegnujcie. Hreczka dobra jest.

1 Like

Bob i John to raczej nie zjadają półtora kilo gryczanej dziennie, tylko pół kilo pszennego chleba i drugie tyle makaronu.

1 Like

No właśnie, widział gdzieś ktoś? A umie ktoś rozpoznać? Tutaj także cena jest tylko prawdopodobnym wskaźnikiem jakości, bo za wysoką cenę również da się kupić rakotwórcze guano z trocin, tyle że modne.
Nawet jeśli widział, to niekoniecznie w swoim zasięgu, nie tylko budżetowym.

Ale poza tym w tym przypadku trzymam z @3r3, team frytki i tłustość.:smiley: O dziwo, mam glukozę i ogólnie morfologię w normie, nawet wątrobę niezbyt otłuszczoną i nieproblematyczne nerki, przy swojej diecie raczej nie powinienem. Może etanol w małych dawkach tak pomaga, mimo że z piwska.

1 Like

@3r3
zapewniam Cie ze gdyby Ci np. odkryli miedzyblonniaka oplucnej, to tez poddalbys sie zapewne chociazby paliacji. Na choroby nowotworowe wielu lebskich ludzi pracuje i nie wymylilo zlotego srodka bo te choroby sa jak wiadomo rozne,

ja nie lecze, ja wykonuje znieczulenia. Podobnie jak patomorfolog nie leczy czy lekarz medycyny sadowej tez nie leczy.

Każda śmierć jest pewna (szczególnie jak się spawało aluminium) - nie poddałbym się, z toporem w garści wyrąbywałbym sobie drogę do lepszego ze światów.

Lekarz co nie leczy i jeszcze się do tego bezczelnie przyznaje.
Coś jak żołnierz co wrogów nie morduje, a lepiej bo żadnych nie ma.
Kupiec co nie handluje. Gaździna co nie daje…

I długo się ten porządek utrzyma gdzie stolarze z drewnem nie będą mieli kontaktu?

Co do optymizmu @gruby co do placenia za leki to ja sie nie zgadzam, nie podzielam jego optymizmu,
Dlatego ze swego czasu lekami handlowalem.

Sartanami na nadcisnienie i statynami wlasnie. Oprocz Botoksu. Botoks to troszke inna bajka bo to toksyna i jej zrobienie to troszke inny know how i maja z tym problem Chinczycy a oni na brak pieniedzy nie narzekaja bynajmniej na inwestycje.

No wiec powiedzmy jak dziala rynek cywilizoanej Szwajcarii.

Jest sobie cena ex-factory dla hurtownika typu apteka lub lekarz majacy swoja apteke w gabinecie i Publikumpreis czyli cena detaliczan odbiorcy koncowego.

Biurwa pilnuje bys nie sprzedal nizej ceny publicznej i nie kupil taniej. Tymczasem teraz mam urojenia i napisze bajeczke - jak sie rozmawia z chlopakami to sie kawke wypije i ustali ze sie dostanie ponizej duzo ponizej tylko trzeba kupic wiecej,. wszyscy zadowoleni.

Taki Botox.
http://www.spezialitätenliste.ch/ShowPreparations.aspx?searchType=Substance&searchValue=Toxinum+botulinicum+A
561,40 CHF za dwie ampulki dla klienta koncowego, 474.76CHF cena hurtowa. Taka prawda czasu i prawda ekranu mowi, ze jak kupie 5.000 tych ampulek to wszyscy beda zadowoleni.

Tyle ze wkurw sie zrobi jak sie taka ilosc wrzuci na rynek bo nagle sie okazuje, ze przez rok nikt nie chce w aptekach kupowac i nikomu nie potrzebne sa nagle dostawy. Nagle brak zainteresowania.

1 Like

Ucvieklo mi clue.

Bylem u repa od lekow w CH -no i na dzialce on ma beczki wkopane po lekach na wode do podlewania kwioatkow. No i na kazdej beczce albo malezyjskie albo indonezyjskie napisy. Firma czolowka w CH.

Nikt nie chce w CH (Stan na 2017) produkowac lekow chemicznie - biurwostan zbyt duzy. W Malezji jak dioksynami skazi sie rzeke to bakszysze dla lokalnej biurwy mniejsze. Zreszta tam ochrona srodowiska inna i nikogo nie obchodza pewne sprawy a jak ktos pytania zadaje to mu mowia aby przestal sie wyglupiac bo moze miec problem.

Testowanie w Afryce tez tansze i mniej problematyczne niz na zwierzetach w Europie.

Mozemy sie oburzac, ale kotlecik na naszym talerzu to kiedys albo chrzakal albo gdakal

1 Like

Patrzysz w oczy małemu, różowemu prosiaczkowi mówiąc “Ty się nazywasz schabowy, a Twój brat mielony”.

1 Like

Sprowadzałeś zza granicy /Europy/?

1 Like

nie, kupowalem hurtowo od REPa ze szwajcarskeij firmy, on to zalatwial z centrala ale oddzial zatrudniajacy repa nic nie wiedzial. Centrali wisialo byle sprzedaz byla ale …sprzedaz im siadla na ponad 15 miesiecy w CH bo ja to rozprowadzalem.

oczywiscie po kosmetycznych lekarzach, chirurgach plastycznych etc. Nie aptekach nie hurtowniach. Tam biurwie sie czlowiek narazi. A to tak chalupniczo nikt nie pyta co skad tylko towar pewny jest i luzik.

Fakturka nawet byla

1 Like

A tak jeszcze jedno -czemu minister musi uspokajac i pozar gasic.

Czesc ludzi przyjmujacych metformine zwlaszcza 2x dziennie po 1000mg przy odstawieniu tejze musi przejsc na insuliny.

Jak nie przejdzie to trafia na sORy z powiklaniami.

Jaki armageddon cos takiego wywolac moze to chyba nie trzeba mowic patrzac tylko na statystyki. SORy juz - really i am sorry nie funkcjonuja jak powinny,

To pseudopanstwo z kartonu i dykty lezy

1 Like

Celem utworzenia państwa nie jest opieka zdrowotna nad durniami.
Celem utworzenia państwa jest zbiorowe stosowanie przemocy. Na przykład jak jaki szubrawca podpada z truciem leków to ostrzegawczo można mu (martwej ręce) wysłać TDS (terroryzm, dywersja, sabotaż) do biur i fabryk, a nawet do udziałowców i niech no tylko kto (jakie inne państwo) śmie stanąć w obronie truciciela. Takie zachowania zbiorowe są celem tworzenia państwa i żadne inne.
To bardzo dobrze że tak jest, to przywraca przytomność że znachorami należy zajmować się bezpaństwowo - samodzielnie ich selekcjonować, nagradzać i karać we własnym zakresie, sumieniu i przytomności.

Medyku, Tobie zdaje się ostatnio się przyśniło że zostałeś wynagrodzony przez zadowolonego klienta bezpośrednio, bez wypełniania tony kwitów, bez biurwy wołającej o działkę i tak dalej.

Czy źle się czujesz dlatego że zostałeś doceniony przez niewidzialną rękę rynku ? I dlaczego czujesz się źle będąc sekowanym przez system a jednocześnie czujesz się źle kiedy przyśni Ci się że jak na wolnego fachowca przystało zostałeś wynagrodzony bilateralnie a system obszedł się smakiem ?

To w końcu jak powinno być, skoro i tak i tak jest źle ?

3 Likes

Tyle to ja rozumiem, mnie po prostu bawi, że on i musi, i chce, ale ni huhu nie potrafi.

1 Like

To funkcjonariusz polityczny systemu.

Swoją droga on jest kardiologiem a w środowisku mawiają ze nie umie byle zawału leczyć, ze z zawodu dyrektorem jest.

W medycynie tak bywa. Podłączasz się pod grupę i prady wznoszą na stołek a jak masz złe geny to zatopić potrafią .

Tak patrząc spokojnie jeżeli tak pi razy drzwi 5procent chorych na DM typ 2 nagle odstawi metformine i pojawia się powikłania to mówiąc eufemistycznie prognozy condo wypłacalności ZUS się poprawia.

Może wiec chodzi o to by naprawiać gonić króliczka nowe debaty zwoływać reformować optymalizować restrukturyzować gdy kasa podatnika to lepiej nią się płaci niż karta mastercard

2 Likes

Zostałem wynagrodzony nieproporcjonalnie wysoko bo ktoś miał gest.

System został wysystemowany.

Zakładałem ostatnio cewnik do porodu kobiecie z problemem małżeńskim i jest teraz dramat. Latanie po prokuratorach i straszenie.

System zadowolony bo wszyscy zarabiają . Biegli i inni . Tylko gdyby Pani miała za to samemu zapłacić to musiała by wIac kredyt i to na etapie rozpętywania gownoburzy.

Jak już się okaże ze jej się zdawało to dostanie jakaś symboliczna grzywnę jeśli w ogóle stwierdza ze wiedziała co robi .

To jest wygodne. Szaleć a jak się nie uda palić glupa.

Taki mamy klimat. A w ogóle czytaliście o #meetoo w Szwecji ikona meetoo pozwala dziennikarza o gwałt .

Okazało się ze jej się zdawało a faceta wypierdolono z roboty bo gwalciciel

Teraz panna ma bodajże jakieś śmieszne grzywny.

2 Likes

A gdzie tak nie bywa? :slight_smile:

1 Like

A może to taka zwykła premia za niespotykane dzisiaj (pytanie retoryczne: dlaczego ?) staroświeckie podejście lekarza do jego pacjenta ? Może to nie ma z Twoim rzemiosłem nic wspólnego ?

I dlaczego właściwie uważasz że “nieproporcjonalnie wysoko” ? Stawki są takie a nie inne dlatego że lekarz przez 3/4 etatu robi dobrze biurwie. Czyli pracując dla pacjentów zarabiałbyś cztery razy więcej.

2 Likes

Proporcjonalnie do wartości życia osoby wyjątkowo przydatnej społecznie.
Za nieprzydatnych płacą Ci pod psem aż sam narzekasz.

dostalem hajs od nowyyii ruskiii
po prostu jak napiwek, moze za znajomosc rosyjskiego.

Ja nikomu nie uratowalem ani zdrowia ani zycia. Dlatego to co dostalem uwazam za niewspolmiernie wysokie.

Jak ktos jest wdzieczny to wystarczy email z podziekowaniem czy kartka odrecznie napisana. Wystarczy.

1 Like