Kopanica: prezentacje i referaty

Podczas weekendu w Kopanicy (=‘Berlinie’) 16-18 października tego roku planowane są następujące prezentacje oraz referaty:

  • wizy panamskie: @impeer
  • wizy kanadyjskie (konkretnie “canada weed farmer visa”): @stefan
  • suk i system rozliczeniowy: @gruby
  • prywatna wena: @3r3

Prosimy o zgłaszanie się zainteresowanych przeprowadzeniem własnej prelekcji tutaj w tym wątku.

4 Likes

mój kolega od lat zatrudnia sporo Hindusów zdalnie nadzorujac wszystko z Polski. choc byl okres gdzie sporo zyl w Indiach, robil importy exporty .

moze zrobic szkolenie o zatrudnianiu Hindusów za 2 usd za godzine?

z ciekawszych ma tam zatrudniona babę po mba ktora nie bedac z odpowiedniej kasty nie moze sie przebic do lepiej platnej pracy…

wirtualne asystentki tez po 2 usd za godzine.

czy byloby zainteresowanie na cos takiego ?

4 Likes

Kolega chyba o mnie pisze z tymi Indiami. Pracuje z domu więc termin dla mnie to rybka. O outsourcingu do Indii mógłbym godzinami mówić ( już nawet jedną prezentację robiłem). O samych Indiach- kultura, biznes itp. tak samo. Tylko najpierw musze sprawdzic co to są za spotkania te wasze bo mi tylko znajomy link wysłał i to chyba jego komentarz :slight_smile:

2 Likes

Bardzo fajna konpcepcja.

To jak w Polin.

Dlaczego wirtualne?!

Na asystentki zawsze.

Jeszcze nie wiemy, to jest pierwsze.
Poprzednie było gościnnie u FlyingAtoma na imprezie w styczniu 11latBTC.

2 Likes

tak wstępnie to chętnie to zrobię, szczególnie że własnie znalazłem ta starą prezentacje w powerpoincie i pdf. Robiłem na podyplomówke o negocjacjach w innych kulturach, ale to kwestia 30 minut dla mnie by to zmienić na wybrany przez was temat. Dla mnie to jest temat rzeka. Po prstu napiszcie co was najbardziej interesuje. :slight_smile:

4 Likes

jakie tam są obyczaje. Miałem z nimi trochę do czynienia i nie za bardzo ich rozumiałem (nie o język chodzi).
Taki wstęp do instrukcji obsługi Hindusa poproszę bo oni są tak jakby z innej planety jak dla mnie. Interesowałyby mnie również różnice pomiędzy Pakistańczykami a Hindusami, jeśli jakieś są.

1 Like

moze wydzielmy nowy watek odnosnie tych Hindusow bo ja takze znam temat od lat i nie dalbym zlamanego grosza za nawet minute ich “pracy”.
Przerzucilem sie na Filipinczykow 6 lat temu i spie spokojnie.

2 Likes

Pracowalem z Hindusami i aktualnie pracuje z jednym z nich - dla mnie tez sa z innej planety. Wspolpraca z nimi jest dosc specyficzna, ale w wielu dziedzinach sie sprawdza (oby nigdzie w moim otoczeniu). Ci ktorych spotykalem z reguly odstawali. U nich sa fabryki programistow, inzynierow etc. wiec trudno okreslic kto co soba reprezentuje.

Potencjal jednych i drugich raczej podobny - Hindusi maja zapewne ladniejsze papiery :smiley: a Pakistancow znam tylko z UK (tu sie urodzili, ale jeszcze sie do tego nie przyzwyczaili wiec i z jezykiem angielskim miewaja problemy). Mozna odniesc wrazenie, ze blizej im do Murzynow niz do Europejczykow.

Oczywiscie moge sie mylic bo oceniam tylko tych ktorych poznalem.

1 Like

jeśli @Bartek się zgodzi to może poczekajmy z dyskusją aż wprowadzi nas referatem/prezentacją w temat.

2 Likes

sa juz jakies konkrety, gdzie, po ile i jak? Bo nie wiem czy bookowac juz hotel

1 Like

szczegóły są w fazie dogrywania/potwierdzania, komitet organizacyjny zdaje się nawet już je porozsyłał ludziom którzy się zarejestrowali.

2 Likes

My już zabookowani.
Hydraulicznym szlakiem info jest rozsyłane żeby się canis domesticus nie zaplątał.

Po moich doświadczeniach (i znajomych z branży IT), podpisuję się wszystkimi kończynami.

4 Likes

Nie wiem, jak mi to wyjdzie ale mogę spróbować zająć kilka minut tematem “Narzekania na wiejskie korpo”.
Powiedzmy, że zrobię to w ramach rozwoju osobistego…

2 Likes

zaktualizowana lista referatów:

  • wizy panamskie: @impeer
  • wizy kanadyjskie (konkretnie “canada weed farmer visa”): @stefan
  • suk i system rozliczeniowy: @gruby
  • prywatna wena: @3r3
  • outsourcing w Indiach: @Bartek
  • narzekania na wiejskie korpo: @tadek
1 Like

@3r3moze warto aby czytelnicy napisali o czym jeszcze chcieliby uslyszec to moznaby zorganizowac prezentera do danego tematu. ??

jakies wątki / dziedziny o których chciano by usłyszeć?

1 Like

przemyt szeroko rozumiany

2 Likes

Nie zajmujemy się tym. W razie ewentualnych potrzeb korzystamy z wiedzy i doświadczenia “cechów parających się występkiem w charakterze rzemiosła”, którzy usługi transportowe świadczą na konkurencyjnych, rynkowych zasadach.

diamenty surowe przenosic latwo przez lotniska. potrzebna siec kantorow.

Jeszcze latwiej Bitcoiny.

co chcesz przemycac? jad kobry? izotop selenu?

1 Like

A ktoś zainteresowany nigeryjczykami w IT?

1 Like