Kosmiczne żelazo

Witam Szanowne grono,
Poczytuje forum od pewnego czasu, dziś anons kupiecki.

Mam na stanie żelazonikiel z kosmosu, z elipsy wielkopolskiej. Bryły 42, 51 i 90kg. Oktaedryt gruboziarnisty.
Można traktować inwestycyjnie, ceny okazów z innych elips, Campo Del Cielo, Gibeon, Muonionalusta, przez kilka ostatnich lat poszły w górę po kilkaset procent. Wiadomo, podaż jest ograniczona. Morasko też jest już blisko tego momentu, magnetometry już przeczesały elipsę;)
Bryły można też pociąć i wytrawić płytki. Ja na takie gabaryty nie mam sprzętu.
Chętnie wymienię na żółte, ale świeżo drukowane fedcoiny też mogą być. Wiadomo, górnik samym urobkiem się nie naje:)
Podglądowo zdjecia.
Pozdrawiam!

4 Likes

Miecz wiedźmiński wykuć!

4 Likes

A można bezczelnie poznać właściciela i pomacać złom?

Bo mnie nie stać a w ręku nie miałem

Przy okazji, wiadomo

Głupie pytanie - czy geiger pokazuje cokolwiek więcej przy takim złomie?

2 Likes

A cena poszczególnych?

2 Likes

Na miecz wiedźmiński?

A tam to nie ma rezerwatu na te okazy aby?

Spóźniłem się^^

2 Likes

Można spotkać, najczęściej w krzaczorach z cewką i szpadlem na plecach;)
Nie, promieniowane tła jest za słabe żeby licznik coś wskazywał po tak długim czasie leżenia w ziemi.

Na miecz może być, dobry na biurwy.

Paradoksalnie największe bryły zostały znalezione poza rezerwatem.
W latach 70tych zdarzało się, że rolnicy podczas orki wygrzebywali okazy po 70kg i potem leżało to na podwórzach. Jest też jedna stodoła, co wiem, że w fundamentach jest wmurowana bryła:)
Oficjalnie świat nauki uznał, że w rezerwacie jest kompleks kraterów, a spadek miał miejsce 5000 lat temu. Ale sporo rzeczy nie trzyma się kupy i raczej to nie są kratery, spadek mógł mieć miejsce w czasach nowożytnych przypadkiem na jeziorka poglacjalne.

Ceny zależne od wagi, cech indywidualnych, regmagliptów itp. Orientacyjnie, duże bryły po 1,25 feda za gram, do negocjacji.
Trawione piętki i płytki 2 fedy/ gram

Teraz się robią nowe, nodule grafitowe potrafią uprzykrzyć proces cięcia:)


Chyba jedno z ostatnich miejsc, gdzie można było coś konkretnego znaleźć, ale trudność kopania mocno wzrosła;)

3 Likes

A to ciekawe. Miałem przyjemność mieszkać przy Rusałce kwartał z hakiem i byłem wiadomo-gdzie pare razy. Fajny klimat, nawet jeśli fake news to na pewno najfajniejszy park de facto miejski w Niedorzeczu ^^

2 Likes

A masz coś turbo małego na jakiś barter? Usługi, przysługi? Symbolicznie? Czy tylko biznes ^^

Bo mi by się przydało coś takiego symbolicznie do 3d modelu stajni (że laba, warsztatu, żadnych koni - tylko mechaniczne), wszak pomysły tutaj są kosmiczne. Ale no, nie moja liga żeby po 1.25 feda za gram skupować bryły cięższe ode mnie…

A masz jakiś kawałek Marsa czy one strasznie tak rzadkie są?

2 Likes

Są tu tacy co ich stać, wykuć podejrzewam też ‘ktoś’ potrafi. Kto będzie biu… Potwory ubijać? Chętni niech się ustawią w kolejce?

2 Likes

Znaczy się, ten największy krater raczej jest meteorytowy. Dokładnie wybuchowy. Chociaż coś mało szrapneli dookoła. Pozostałe mają odmienną orientację wałów.
Fajnie, to jest na poligonie obok :slight_smile:
Okazy raczej tylko większe, dwumetrowa rama odsiewa sygnały na groch i gwoździe.
Ale zachęcam latem do spróbowania samemu, po orce wciąż można znaleźć małe okazy:)
Marsy są rzadkie, ale taka ciekawostka, że największy lunar to w niedorzeczu jest, z pustyni przytargany:)

3 Likes

Astronomiczne kwoty^^

Jeszcze żeby Korwin zaklęcie rzucił i jak znalazł.

Ale dalej nie ogarniam na kiego mnie ten gruz.
Cena dobra gdyby można było zamówić gdzie taki spadnie^^

3 Likes

Nie no, ja jestem przyzwyczajony do kwot nawet do 100 EUR za gram tylko wtedyt to jest no, porządny kosmos ^^ A nie jakiś złom ^^

4 Likes

ojciec z synem, najstarsza znana biurwie forma przestępczości zorganizowanej:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26961551,rawicz-policjanci-zwrocili-mezczyznom-uwage-ze-nie-maja-maseczek.html

6 Likes

Słusznie agresywna policja dostała wpier od suwerena za wtrącanie się w nie swoje sprawy.
Należy to przeprowadzać częściej.
Oczywiście po żydowsku - policjantom należy rozjechać buldożerami sadyby, aby innym odechciało się terrorzenia.

2 Likes

Wyjaśniliśmy to na samym początku.
Kupić → zawieźć do kuźni → przetopić → wykuć miecz. Obrabiać metal chyba tam potraficie na Północy? Krasnoludy są?
Żelaza to u Was pod dostatkiem, ale takiego to nieszczególnie ^^ Prawdziwy wiedźmiński miecz to byłoby coś, nie to co jakieś tam czołgi.

Pierwszy miecz jest stalowy. Stal syderytowa, ruda pochodząca z meteorytu. Kuta w Mahakamie, w krasnoludzkich hamerniach. Długość całkowita czterdzieści i pół cala, sama głownia długa dwadzieścia siedem i ćwierć. Wspaniałe wyważenie, waga głowni precyzyjnie równa wadze rękojeści, waga całej broni z pewnością poniżej czterdziestu uncji.

Czyli za wiele tego meteorytu nie potrzeba, kilka kilogramów góra; nawet jeśli dopiero czwarty miecz wyjdzie.

2 Likes

A pierwsze trzy się przetopi jeden w drugi w trzeci w czwarty i bedzie jeden miecz w przestrzeni i cztery w czasie?

Żeby religia jaka z tego nie wyszła.

3 Likes

Pierwsze przykazanie: bić biurwę!

3 Likes

Nie wiem o co chodzi, nieporozumienie jakieś ^^

3 Likes

zaraz jakis gorliwy prokurator zarzadzi wizyte kominarzy o 6 rano… kto szerzy nienawisc wobec grupy osob …odwiedzonym zostaje.

2 Likes

podły ?

To cywilizowane, ostre narzędzie powodujące szybką śmierć w razie jego użycia zgodnego z zadeklarowanym na napisie. Na lekcjach historii uczyli mnie że nasi przodkowie nabijali odbyty swoich wrogów na niewyjałowione i niezbyt starannie zaostrzone pale.

4 Likes