KryptoHajsIndex - KHI

@3r3
Kiedyś wyczytałem na pewnym forum, że ludzie świadomie wchodzą w takie piramidy (ten hajp). Wiedzą, że firma zniknie z rynku prędzej, czy później, ale plan jest taki, że wyjdą wcześniej.

Była taka książka, gdzie ktoś matematycznie obliczał, ile powinna trwać piramida i pod jakimi warunkami. NIe mogę teraz tego znależź, bo to było daaawno.

1 Like

Ludzie siadają do ruletki by przegrać^^

Tutaj coś o krypto i goleniu leszczy choć ich chyba oskrobano.

Autorytet guru i leszczos frayeros oskrobane](https://www.fxmag.pl/artykul/finansowy-koszmar-230-inwestorow-kopalniany-biznes-bentyna-pochlonal-miliony)

//wywaliłem preformatowanie(3r3)

1 Like

Panowie,
to tak jakby rozważać kwestia czy ktoś jest leszczem lub nie,
wejścia lub nie wejścia w coś,
jeśli ktoś wierzy w wróżki zębuszki i rodzice dają mu hajs - niech nawet kupuje lokaty
oprocentowane w walucie występującej na marsie - czemu nie.
Nie ograniczajmy się do incydentów precedensów - wszak Amber Cold Gold dobrze pokazuje przykład, że najlepiej golić na obietnice i łatwy zysk. Z krypto od roku nie ma zysku - nie dla hodlerów tylko jeśli ktoś gra sobie z trendem i liniami ale to nie jest taka pompa jak była już 3 raz.

Rozumiem, że może istnieć blokada przed wejściem w coś - poliszwelth bardzo często to opisuje, tego typu doświadczenia - u mnie miesiąc czasu istniał syndrom “nie wejścia w krypto” rano po spadku do 15k w złotych - dla własnego dobrego samopoczucia musiałem coś tam upuścić. Jeśli spadnie do 0 - to dobrze, będę miał dobre samopoczucie, że na tym już “nie stracę”. Jeśli pociśnie - to też dobrze. Gdyby całość naszego lajfa opierała się na good finks to kto by zgarniał baty?

Ja wiem doskonale, że to może spaść ponownie do np. 3k w USD. Przecież nie wchodzi się w coś nie biorąc pod uwagę tego typu spraw. Tzn. wchodzi się ale z takimi rzeczami nie obnaża się na forum tego poziomu - ot taki leszcz kupuje coś bo wszyscy tak robią i już.
I mnie tak nie jest co nie oznacza oczywiście, że rezultat nie może być podobny ^^

Zdrowie Panowie :black_joker: niech nam się wiedzie.

2 Likes

Ostatnio padła polska giełda i kantor Coinami, właściciele zawineli się z depozytami.
Elo Mózg dał tweeta,że podoba mu się bezsensowny i bezużyteczny dogCoin i od razu wzrosty pustego śmiecia.
Jak już wchodzić w coiny to tylko robiąc swoją monetę pompujac ja a później spieniezyc póki ma jakaś wartość. Na forum v1 przedstawiłem ciekawa opcje coina ale ciężko byłoby obejść niektóre regulacje prawne a i nie orientuje się aktualnie w najnowszych prawach danych krajów NT Coinow. Ciekawy Coin - > perico - > ico - > exit z $$ v wypuszczenie monety - > pump&dump-> exit. Pierwsza opcja łatwiejsza bo masz pewna kasę w ręku, druga trudniejsza bo projekt po wypuszczeniu może upaść, może nie dojść do wypuszczenia monety, musisz wpompowac dużo kasy, żeby później ruszyła hossa na Twój Coin i żebyś mógł zamknąć pozycje.

1 Like

A to jakaś nowość w tym biznesie?
Był jakiś przypadek żeby tak się to nie skończyło?

Są inne modele, jeszcze zanim BTC był warty dwa dolary dłubaliśmy różne warianty.

W Polin nie.

Takie pytanie techniczne do gospodarza bo ma odpowiedzi na wszystko prawie.
Zakladajac stworzenie swojego tokenu opartego na etc., który ma niezależne od siebie centrale rozliczeniowe w każdym państwie (w którym da się taka centrale założyć) jaka musi być ilość wolumenu w rękach prywatnych ludzi by był to użyteczny środek wymiany lub płatności albo na taki wyglądał?
Przykładowo:
Polin liczę 10 milionów użytkowników mogacych ewentualnie używać tokenu w przypadku sukcesu globalnego. Ilość tokenow na użytkownika przyjmuje około 200 (200zl wartosc, załóżmy). Jaka by musiała być ilość użytkowników żeby token zaczął funkcjonować??

Bierzesz średnią kwotę transakcyjną razy ilość transakcji, przy czym inne są transakcje drobne, inne gross, inne immobile, inne finansowe czy zabezpieczające (gwarancyjne). Dane do tego masz niby na stronie każdego banku centralnego.

Tyle że waluty prywatne (bo to tak się technicznie nazywa) mają różne zastosowania i do tego różną formę. To co proponujesz ma charakter karty prezentowej, musi więc mieć czas realizacji (każda waluta ma tylko że zazwyczaj niejawny) i musi być denominowany w czymkolwiek. Są też pozabankowe waluty wholesale (gross) - chociażby obligacje dużych przedsiębiorstw, częściej państwowe - wszystkie również denominowane z przyczyn obiektywnych. Są talony towarowe (Amber Gold technicznie to właśnie prowadził co przynosiło na górce poważne zwroty służące zabezpieczeniu transakcji pod vat).

Wiem co Wam chodzi po głowie, wiem jak to rozwiązać tak żeby nie gryzło i było na tyle głupie by z tym nikt nie walczył zanim nie będzie za późno.
Potrzebujecie gry (w cokolwiek niewzbudzającego) gdzie są przedmioty pożądania i wyceny oraz jakiś rynek pozwalający na komunikację. Po czym wystarczy puścić to na żywioł żeby ludzie dawali prawdziwe towary za te przedmioty pożądania i przypilnować bezpieczeństwa od strony elektronicznej. Przedmioty w grze staną się w ten sposób walutą.
Podpowiem że ktoś hipotetyczny robił już pod to wyłudzenia vat zanim było to modne, bo miecz z gry wysłany na płycie cd jest przedmiotem zmaterializowanym. Przynajmniej wtedy był wg urzędu i jak najbardziej był na to vat. Wysłany emailem kod na miecz właściwie też nie wzbudzał, aż do momentu…

1 Like

No nie do końca o tym myślałem ale kierunek warty rozważenia.
To jak już tak się uczepilem to Jeszce jedno pytanie.

Wybrzeże, znany komis drogich aut, auta się nie sprzedają nawet jak kupiec chce kupić. Kasozwrot z budżetu.??
Bo tak lubię ładne auta i poczytać o ich właścicielach też :slight_smile:

1 Like

To już niemodne i lepiej się nie interesować.

Warto było spróbować, choć spodziewalem się takiej odpowiedzi.

Za 10 baniek do podziału na 3 plus kompy na rynek wtórny, można już sobie trochę pozyc. A tu źli bandyci kwiat młodzieży polskich biznesmenów chcą zamykać ;(

1 Like

Właśnie dlatego uważam że państwo polskie należy zlikwidować, a wszystkich zamieszanych rozpędzić. To bardzo szkodliwe jeśli durnie z policji, prokuratury czy sądów, którzy wykazują poziom rozumowania właściwy dla przedszkolaków mieszają się w życie dorosłych ludzi prowadzących przedsiębiorstwa.

Ta firma realizowała dokładnie to na co umówiła się z klientami - obliczała dla nich kolejne szukane w łańcuchu liczb. Prawo prywatne nie zostało więc naruszone - klienci tak właśnie chcieli i nie działa się im krzywda. Dokładnie to samo robią banki w ten sam sposób - grają depozytami klientów i nikt nie jest z tego powodu aresztowany nawet jeśli stopy procentowe wychodzą z tego ujemne.

Państwo polskie w obecnym stanie bardzo przypomina kraj w którym poucinano biurokracji-samurajom kitki, jak się durnie opierali to razem z głowami. To była właśnie opcja “wszyscy won!”.

2 Likes

Środki są, tylko czekam aż ktoś krzyknie ‘za mną’ zamiast ‘naprzód’. To zdaje się parafraza Twojej wypowiedzi :slight_smile:

1 Like

ten fragment artykułu podoba mi się najbardziej:

“Ponadto wprowadzali pokrzywdzonych w błąd, co do faktycznych możliwości wytwarzania tak zwanego ‘urobku’ w związku z pracą w systemie mniejszej liczby urządzeń na rzecz danego pokrzywdzonego niż wynikało to z zawartych przez nich umów”

Na godzinę 11 planowane jest aresztowanie całego zarządu PLL Lot, transmisja na żywo lecieć będzie w TVPiS Info. PLL Lot stosuje bowiem ‘overbooking’ czyli tłumacząc na polski sprzedaje 220 biletów na samolot mieszczący 200 pasażerów czym wprowadza klientów w błąd co do faktycznych własnych zdolności przewozowych. Po południu zaś wystawione zostaną europejskie listy gończe za szefami wszystkich europejskich linii lotniczych, gdyż prokuratura pana zero na poważnie wzięła się za proceder sprzedawania gruszek na wierzbie.

Jutro spodziewać możemy się fali aresztowań w rządzie: byli oraz obecni podejrzani o stworzenie i utrzymywanie piramid finansowych p.n. zus i krus zostaną zwinięci a piramidy te zostaną zlikwidowane.

Na weekend spodziewana jest krótka przerwa w represjach, w poniedziałek zaś nastąpi kulminacja fali aresztowań: prezesi banków stosujących rezerwę cząstkową, KNF w komplecie oraz cała załoga NBP trafią pod celę. Wraz z takim jednym byłym prezesem banku sprawującym chwilowo funkcję premiera, wraz z udzielającym mu ochrony prezesem pewnej partii politycznej oraz takim jednym pełniącym obowiązki głowy państwa. Wszak państwo jest strukturą hierarchiczną i zorganizowaną a faktyczne zasoby środków w systemie bankowym nijak mają się do ilości przez ten system deklarowanych.

howgh. Zero rulez. Szacuneczek.

4 Likes

To nie takie proste. Potrzebna jest indoktrynacja struktur niskiego szczebla typu afganskiego. Posłuch byś znalazł jedynie u kibiców bo gdzie tam normalny Kowalski wyjdzie na ulicę protestować, nie mówiąc o czymś więcej. Poza tym nawet jeśli by doszło do próby czegokolwiek, mocodawcy zostaliby włączeni w obecne struktury tudzież łaskawie zobligowani do opuszczenia tego świata w trybie natychmiastowym ze skutkiem natychmiastowym. Noo chyba, że wcześniej została by zobligowana do opuszczenia cała konkurencja na poziome Europy wsch i zach. Co już, w ogóle jest abstrakcyjne do tego stopnia, że przewrót musiałby nastąpić jednocześnie w całej Europie.

1 Like

Jeśli ich farmię to po co mam rozpędzać?
Tak tylko przytomnie zaznaczam, że w interesie baranów jest pozbyć się tego owszarka.

Też uważam całą sprawę za farsę - dzieciaki powinny uciec z kraju zanim ich aresztowano, teraz będą ich trzepać przed kamerami.

Dobrze kombinujesz i do tego po mojemu.
Też uważam że za oglądanie telewizji powinien być KS. Doraźnie na gorącym uczynku.

Skoro nie można pozbyć się owszarków to pozostaje nam strzyc owce i zjeść kilku baranów.
Bardzo przepraszam Zero że zdarzyło mi się oskubać owszarki. Obiecuję że to się do końca tygodnia nie powtórzy^^

1 Like

Ostatnio został pobity rekord polskiego udupa. Znany młody utuber namówił swoich widzów na rejestrację w pewnym serwisie, który rozdawał nowe krypto. {które szczerze mówiąc przypomina piramide finansowa ale nie zagłębialem się} otoz wartość na rynku sumy darmowych walut była wyceniono na około 150zl/per persona wzmian za rejestrację w serwisie. Osoba po rejestracji miała przelać swoje krypto na konto utubera wraz z udostępnieniem danych DO. A gość oddawał 30% wartości krypto, która później odsprzedawal dalej. Lekka ręką zarobił w kilka godzin 500k PLN:)

1 Like

http://newsmedax.com/2019/06/20/switzerland-translation-agency-now-offers-payments-with-iota/?fbclid=IwAR31DpeBfc4O55RyxDUGmrV7F4pGDezpcwqc5j5_EryAwjQYQ7T62YyVE80

1 Like

Że ludzie się jeszcze nabierają. W komentarzu; spółka zar. na seszelach z rachunkiem PL prowadzonym przez podmiot brytyjski.

3 Likes