Krzem, tlen, (ro)zwolnienia w kontekście rozsądnego użytkowania reaktora na nieboskłonie

masz już projekt i dobrane urządzenia? pochwal się^^ pewnie zainteresowani ocenia jakie ma to słabe strony…może dopracujemy w miarę sensowna instalacje…

3 Likes

Dlatego zwracałem uwagę, żeby sobie do PV podczepić własną instalację 12V i mieć w poważaniu całe to podłączanie do śmieci.

@blacha Ci podłączy w skrzynce wejście na agregat, agregat w warsztacie i tak trzeba mieć na wyjazdy w plener, paliwo zapewniają firmy transportowe bo jakoś trzeba kierowców rozliczać, a przy tych podatkach to taniej jak paliwo ginie na kilometrach indywidualnie bo idzie w koszty.

3 Likes

mówisz o dodatkowych wydatkach no i infrastrukturze…na dziś było max 5000 zeta do zwrotu i magazyn…więc mało kogo bys na to namówił…nie mówię ze to nie ma przyszłości ale to chyba jeszcze nie ten moment no chyba ze ktoś jest takim folarzem jak ja^^

2 Likes

to żadna filozofia ^^ przełącznik siec - agregat no i ewentualnie wydzielenie obwodów priorytetowych…jak agregat mały

3 Likes
  • 9 modułów SELFA SV120M - po 370Wp szt.
  • Inwerter hybrydowy Growatt SPF3500
  • 2 baterie Pylontech US2000
    No i drobny osprzęt rzecz jasna.

I na to jesteśmy przygotowani. Gniazdo z przełączaniem już jest. Agregat jest na krótkiej liście.

2 Likes

masz na myśli jakieś konkretne sprawdzone urządzenia 12/230V bo dziś tego sporo na rynku^^

3 Likes

idziesz waćpan po całosci ^^

2 Likes

jak na ta cena pojemność nie rzuca na kolana…a właściwie wg mnie jest zupełnie nie do przyjęcia…

2 Likes

Najlepiej to chyba mieć dwa stawy i górke 10m?

Ja wiem, że entry level jest, ale potem to sobie baterie powiększasz koparka?

4 Likes

@impeer a może opracowanie komercyjnej wersji magazynu energii ze stajni ZSE to jest pomysł dla Ciebie?
Chodzi mi to po głowie ale z tego co widze największy problem to ogniwa o dużej pojemności. Opracowanie BMS-a to przy tym małe piwo przed śniadaniem.

1 Like

Jakby co to ogłaszam, że mam w przystępnych cenach ilości hurtowe i półhurtowe nowych (albo używanych kilka razy) ogniw 18650 LG/Panasonic, ceny bardzo przystępne, pochodzące z reprywatyzacji najeźdźców na naszą ojczyznę w '39

2 Likes

To się daje skalować. Masz jakąś sensowna alternatywę? Ale interesuje mnie coś bardziej wysublimowanego niż 4 akumulatory od stara;)

1 Like

Fundusze, fundusze, fundusze.

Ogniwa to kwestia ceny a ja mam wejścia na być może tysiące sztuk w dobrej.

Obcięto mi granty na 2021 bo kryzys, kończę co zacząłem i jak nie będzie nowego to cóż, bede musiał pewnie troche przesiedzieć w elektronice samochodowej, bo co począć. Jeść trzeba.

Inwestorzy w projekty na zlecenie mile widziani.

2 Likes

ze stara to nie^^ ale sama myśl jest ekonomicznie słuszna… można znaleść akumulatory w normalnej cenie…i na tej zasadzie budować instalacje off-grid…

2 Likes

Bateryjka produkcji rolls royce
Ceny nie znam.

https://www.rolls-royce.com/media/press-releases/2021/08-03-2021-rr-mtu-energypacks-to-safeguard-power-supplies-on-norwegian-island-in-arctic-ocean.aspx

A Co do wlasnego agregatu to warto miec. U mnie kupiony i wykorzystany dwukrotnie.

I jeszcze jedno, jakis miesiac temu pisalem o wadach inwestycji w RR z powodu silnikow i ich leasingu. Po przemysleniach kupilem RR gdyz cena byla niska, sentyment negatywny.
Od tego czasu uroslo 20%. Kurs znaczaco wzrosnie jesli im cos wyjdzie z tymi malymi reaktorami.

2 Likes

Dobrze mieć tylko chociaż na część urządzeń generator sinusa bo z agregatów to… różnie bywa z tym prądem

3 Likes

Glownie lodowka i zarowki. Mam ups od APC, ale to musi byc stale podpiete do pradu, wymieniane bateriee co 3 lata, dziala ale niewygodne.
Bez pradu tez jest fajnie, mozna popatrzec na gwiazdy…
Nie dotyczy to lodówki.

2 Likes

Można lodówke na 12V mieć, prawdę mówiąc, poza silnikami typu pralka większość urządzeń w domu spokojnie mogłaby być na 12V DC.

IMHO budując coś od zera najlepiej zaplanować instalacje 230AC i 12DC, albo chociaż 24DC.

Może 24DC lepsze bo sporo jest szpeju na 18 i 20 a w dół łatwiej i taniej.

3 Likes

Zgazam sie. Dodam, ze do wiekszosci nowych serwerow, switchy czy routerow mozna teraz kupic zasilacz na napiecie stale oraz na zmienne (są wymienne). Czyli jest montowany w urzadzeniu jeden zasilacz AC i drugi DC. Mniejsze sa wtedy straty energii w serwerowniach w momentach krytycznych.

2 Likes

U mnie za hybrydę robi czystej krwi chińczyk Skymax 3 kW ale był produkowany na rynek krainy Gospodarza.
Może dlatego przeciążenia nie są mu straszne - regularnie dostaje 5 kW a max. co u mnie wytrzymał to ok. 7 kW poboru przez ok 10 minut.
Także jestem zadowolony.

3 Likes