Ktoś z Rzeszowa pomoże?

Zbliżają się terminy wolframatora a ja nadal nie mam pociętej pleksy i po wywróżenia z herbaty wyszlo mi ze rownie dobrze moge kupic ten laser

Ale dobrze byłoby zerknąć czy działa… cośtam się dogadamy, na razie sądzę, że nie mamy nikogo z miasta pomnika komplementarnego do wrocławskiego sky tower…

3 Likes

Ja mam niewiele ponad godzinę jazdy samochodem… ???
Tylko z chińskim Corel’em mogę mieć problem… :wink:
Cyt. “Nie potrafię jej odpowiednio skalibrować jeśli chodzi o lustra i odległość od stolika.”
Myślisz, że tu jest problem, czemu sprzedający “nie ma czasu na zabawę”?

2 Likes

No właśnie @3r3

Brzmi jakby zjebany był sprzęt czy operator?

1 Like

Przypadkiem znam te lasery i przedsiębiorstwo je wytwarzające.
To jest zestaw do złożenia urządzenia, a nie gotowe do pracy urządzenie^^
Urządzenia przemysłowe mają taką własność z definicji. Na drukarkach 3d nie przywykłeś?

1 Like

No piszą złozysz w pięć minut.

Drugi raz, schodzi faktycznie max pół godziny pierwszy raz około popołudnia ^^

2 Likes

Według normy TQM.

Rzeczywistość wita.

Czyli Twoim zdaniem brać i nie obawiać się?

Jakiś laser by mi się przydał akurat spałem 14h20min i zaraz odniose się do wszystkich oferty pomocy za które wszystkim baaaardzo dziękuję, możliwe że skorzystam

Niemniej zapotrzebowanie na laser tego kalibru od roku rośnie i rośnie i w końcu trzebaby jakiegoś upolować. A może ktoś zna kogoś, kto ma do sprzedania za jakie bezdurno niepotrzebny??

1 Like

Raczej to, bo tutaj jest laser do wyklepania a chyba przy cenie nowego nie wiekszej niz X + 30% to nie ma sensu. Pogadałem ze sprzedawca.

1 Like

@3r3

offtop ale znalazłem coś ciekawego

jak oni to robia, nastawiaja jakas magiczna lambde czy jakis preprocessing powierzchni?

1 Like

Daj se siana. To nie jest w klasie urządzeń poważnych.

Najwidoczniej nie rośnie na tyle żeby na poważny starczyło.
Zamów usługę wycięcia u D z Krakozji - on ma coś wspólnego z jakąś firmą co rżnie pleksę.

Oni Ci tam nie zaznaczyli jakiej mocy laserem to robią^^
A że przypadkiem takie są po okolicy to wiemy. Wiemy również jaka jest różnica pomiędzy reklamą, a ponurą rzeczywistością na produkcji^^
Przyjrzyj się jakie wylizane są te detale na zdjęciach i pomyśl czy widziałeś coś tak błyszczącego i gładkiego po wyjęciu z lasera^^
To przeleciało przez kombajn do szlifowania^^

No bez jaj, na polibudzie jak siedziałem krótką chwilę na ogniwach mikrobiologicznych - obudowy były cięte z pleksy/akrylu właśnie takim laserem 40W.

I były dobre. Ja bym to opierdzielił moim nawet tylko… w sumie, bo półprzewodnikowy niebieski nie jest łapany przez przezroczyste tworzywa bo są przezroczyste. Ale zmontowałem sobie ze stolika z ikei tego 5-watowego grata w kuchni, może spróbuję nim pociać plekse 2mm czarna lub poliwęglan. Wtedy okaże się, że sprzęt już jest…

Natomiast ten co jest ma luzy na łukach, lepiej nie bedzie - to było robione z palca do wycinania prostokątów ze sklejki a nie formatek dla klienta więc raczej musze zainwestować w jakis sprzet i mnie takie 40W CO2 kontentuje bo widzialem w akcji i produkty u kolegi.

1 Like

A jakiej produkcji był ten laser?

Jeśli dobrze pamiętam, a nie pamiętam w ogóle - wyglądał na chińczyka z alibaby.

Skąd ktoś miałby wziać inny? Przeca tylko takie są w rozsądnych cenach a lab zajmował się zupełnie czymś innym. To był tool do wycinania pudełek na małą skalę, mniemam, że nie w głowie kupującemu było przeinwestowanie z tego samego powodu co budowlańcy ostrzą ołówki nożem a nie AI-guided smart super eletronic 3000N strugaczka

2 Likes

Jak uczelnia to od poważnego producenta.
Widziałeś u mnie jakieś maszyny z babybaby?

No to się bujaj z “rozsądną” ceną - Twój czas widać darmowy^^

Mniemam że to był biurwa co miał w głowie coś zupełnie innego.
Bardzo ciężko jest uniwerkowi kupić coś bezpośrednio z babybaby.

Kątówką!
Na budowie nie byłeś?
Zakładasz listki i jedziesz ołówek raz go obracając.
Jak chcesz ładniej to wsadzasz go we wkrętarkę przed operacją - wtedy idealny szpic będzie.

1 Like

wziąłem ten. powiem jak było.

1 Like

Postawione.

Coś czuję, ze teraz tylko doktoryzacja z ustawienia lasera i … z górki.

Nie jestem coś dziś w nastroju na debugging tego, że im dalej od 0,0 tym tnie/graweruje słabiej.

Ale basic capability jakies jest na razie.

1 Like

Jakby ktoś potrzebował nerwicy i raka to bardzo polecam tę konstrukcje

Ja chyba części do wolframatora na razie zlecę zewnętrznie bo nie mam zdrowia do tego i do tematu pana lasera wrócę jak zdrowie psychiczne pozwoli

1 Like