Kubeł zimnowodny

Oho, kolejny patriota się ujawnił. To w końcu chodzi o nasze (moje, Twoje, mojego śwagra/brata/swata), czy polskie (należących do abstraktu z orzełkiem, albo jeszcze lepiej, do ‘społeczeństwa’)?
Zresztą, po co ja się w ogóle wysilam. Po Jerzym widać że to nieuleczalne.

2 Likes

Dzika Dzikiem!

I bardzo dobrze - takich też potrzebujemy.
No ale nie żeby zaraz byli decyzyjni - wystarczy że dokładają mocy swobodnej, którą decyzyjni mogą oswobodzić na słuszne potrzeby^^

2 Likes

A operacje ruskich w Syrii widziałeś, bo tam trenowali to, co teraz będzie w Ukrainie? Odcinali prąd i wodę. Rakiety szły w kolejki za chlebem i szpitale. Jakoś to większości umknęło, ale w pewnym momencie Lekarze bez Granic przestali ogłaszać lokalizacje swoich placówek, bo ruskie używali tego jako gotowej listy celów do rozwalenia.

Towary deficytowe. Brać jak najwięcej. Dzieci do zawodówek, kobiet używać na liniach produkcyjnych i w tradycyjny sposób.

Moje od kilku lat mają u siebie po kilka dzieciaków z Ukrainy, trafi się Białoruś. Widać rodzice kumaci i wcześniej zaklepali sobie spokojniejsze miejsce.

Co robić? Pamiętajmy, o kim mówimy. To jest pospolite ruszenie, a nie jakaś zorganizowana akcja. Zobaczymy, jakie będą nastroje, jak ci uchodźcy za rok tu też będą, bo u nich będzie trwać ropierducha. Jak długo ci wszyscy dobroczyńcy wytrzymają dawanie mieszkań / ubrań / jedzenia za darmo? Wprowadzimy program Ukrainiec+ i dodrukujemy?

O to, to.

5 Likes

Marynarka Wojenna RFN szkoli swoją przyszłą kadrę oficerską na żaglowcu “Gorch Fock II”. Żaglowiec ten pochodzi z 1958 roku, wtedy jego stalowy kadłub miał grubość 10-12 mm. Zużycie stalowego kadłuba w mokrym a słonym środowisku wynosi około 0,1 mm rocznie. Po 60 latach w wodzie kadłub Gorch Focka mierzy zatem około połowę pierwotnej grubości.

Przytomni już w 2015 roku policzyli że taniej wyjdzie zamówić nowy żaglowiec (poniżej 100m €) niż remontować stary, zżarty przez rdzę. W tym momencie na scenę wkroczyła madame Ursula von der Leyen, z wykształcenia lekarka, ówczesna minister obrony narodowej RFN.

Nowy żaglowiec - niet, ona jest przeciwko eksplozji kosztów w niemieckim resorcie obrony. Remont za 10m € też wystarczy.

Jak pomyślała tak zrobiła.

Od 2015 roku Gorch Fock II był remontowany, w październiku 2021 wrócił do służby.
Koszt remontu zamknął się sumą 135m €, plus koszty szkolenia narybku na obcych żaglowcach w międzyczasie.

Stocznia “Elsflether” remontująca Gorch Focka II w 2019 roku splajtowała, remont dokończyła stocznia “Fassmer”. Minister obrony RFN została w międzyczasie szefową komisji UE w Brukseli. Niestety dla UE komisja europejska nie posiada stanowiska na które można byłoby wykopać von der Leyen żeby się od niej uwolnić więc UE skazana jest na kontynuację pasma sukcesów lekarki.

Tak długo jak Niemcami rządzą łby kalibru madame von der Leyen tak długo jestem spokojny o poziom gotowości bojowej Bundeswehry. Dzisiejsi niemieccy politycy są w stanie przepalić każdą ilość kasy z czego i tak później nic nie wychodzi.

Przykłady “polnische wirtschaft” autorstwa niemieckich polityków to:

  • dworzec kolejowy w Sztutgarcie,
  • lotnisko w Berlinie,
  • tunel kolejowy pod Rastatt,
  • G-36 firmy Heckler & Koch,
  • TransRapid,
  • trzeci pas startowy lotniska w Monachium,
  • A400M (“sukces” na miarę europejską),
  • przetarg na zdzieranie myta z ciężarówek autorstwa (wtedy) ministra Scheuera,

i tak dalej.

Jeśli o pozycję “przychody” chodzi niemieccy politycy nie są lepsi. Niejaki Scholz, Olaf, chwilowo pobierający pensję Bundeskanclerza będąc jeszcze ministrem finansów RFN ‘zapomniał’ ścigać autorów przekrętu p.n. ‘cum-ex’ dzięki któremu nieistniejąca grupa niezorganizowanych misiów uwolniła niemiecki budżet od kosztów przechowywania paru miliardów € (to wszystko potwarz i oszczerstwo jest).

Ponieważ przeciwko kanclerzowi bundesrepubliki nie prowadzi się śledztw z kodeksu karnego więc wystarczą dwie kadencje i Olafowi się smród przedawni.

Po dodaniu do powyższej listy epidemii szerzącej się pomiędzy niemieckimi politykami najwyższego pułapu z paragrafu “własny doktorat plagiatem stoi” wniosek jest jeden: alleluja i do przodu. Sie schaffen das.

Niemieccy politycy są równie groźni jak marynarka wojenna Szwajcarii.

pojęcie “gang orzełka” oddaje istotę sprawy.

9 Likes

Było na szkoleniu działań antyinsurekcyjnych dla usarmy. Wszyscy tak wojują. Z cywilami bo nie oddadzą^^

To nie jest wcale takie sprawne jak się przyjęło uważać biasem z piku paliwowego^^

Zależy czy przyjadą Ukrainki ładne i solidarne^^

Ale za to ile warstw farby^^

3 Likes

Nie jestem państwitom, wszyscy wiemy czym jest 3rp. Mam taką tożsamość a nie inną, ta mi odpowiada. W sumie wcale nie uważam aby była gorsza od innych tożsamości. A ty jaką masz tożsamość? Jakie elementy ją budują? Chcesz się z nich wyleczyć?

Bardzo dobry wpis 3r3.

Emocje nie służą analizie i podejmowaniu decyzji. Ruscy to wytrawni gracze, więc to co robią mają dobrze zkalkulowane.

Być może twoje spostrzeżenie będzie trafne. Być może sytuacja ta będzie wyglądać jak awantura na ulicy pijanego męża z pijaną żoną który klepie jej miche przy wszystkich. Nagle pojawia się ktoś trzeci kto broni kobiety i nagle cyk, zmiana sojuszy. Ten trzeci dostaje manto od obu.

3 Likes

Mam inne pytanie/zakład: te układy scalone co to ich brakowało w automotive to zostały „wykorzystane” w zbrojeniówce?

1 Like

Oczywiście że Twoje polactwo jest gorsze od mojego sarmactwa^^

Veto!

Dlatego wszyscy deklarują doposażenia baby w wałek?

Czym się różni ciężarówka cywilna od tej samej użytej na potrzeby?

//==============
Co tu się odjaniepawla - nagle dostałem wiadro zapytań z firm ze wszystkich krajów, w których się dopuszczałem działalności produkcyjnej czy przypadkiem nie jestem dostępny gdyż na nie ma komu produkcji prowadzić.
To już programiści i biotech niemodny od wtorku? Epoka żelaza wróciła?

A nie - od kodoklepstwa też mnie ktoś podpytuje, ale po proponowanych cyferkach widać że ich jeszcze nie boli.

3 Likes

Zgadza się. A wy w jakich szkołach (i czego) uczycie dzieci?

1 Like

W fabryce uczę smarkacza myślenia.

Czym? Że dużo luda? Głodują? Nie mają gdzie spać? Proszę o konkret czym mam być “zaskoczony”.

Ooo, 10-ciolatka do fabryki. No, no. Rzeczywiście macie “inne standardy”.

1 Like

Jak miał 10 to już pracował na produkcji. Do warsztatu trafił jak miał 7, jak miał 8 dostał do łapy spawarkę i kątówkę 1,4kW.
To ten gnojek co na zjeździe dłubał w solid worksie.

Coś tam zdaje się pisałeś o kształceniu dzieci, żeby pracowały - a masz eksperiencję?^^

3 Likes

Jak zwykle niezawodny :slightly_smiling_face: dzięki

1 Like

U nas Ukraińcy są od conajmniej 5 lat. Przyzwyczailiśmy się. Przecież ten poprzedni milion nie zjawił się z dnia na dzień. A “rozpierducha” (gospodarcza) na Ukrainie trwa już od 8-lat (z okładem).

2 Likes

No popatrz. A w Niemczech i u Jankesów “trochę” inaczej choć też mają ludzi do spawarki i kątówki. Nawet scalaki umieją “trzymać w ręce”:). Zawsze byłem przekonany , że jak w Rosji ktoś nie umie trzymać spawarki, kątówki i karabinu to się nie liczy. Chyba mamy nieprzezwyciężalne różnice mentalne (bez ironii!).

1 Like

Pozwolę sobie na tylko tyle:

Ała, nie w szczepionke!

2 Likes

Trzydzieści lat temu też tam była. Więc to może być stała^^

A bo to widzisz jest ten problemik, że rozdzielanie ludzi na tych od projektowania i wykonawstwa kończy się tym, że schodzą bzdurne projekty, których wykonawcy nie chcą robić bo są od czapy. Więc musi być jakaś część ludzi, którzy umieją zrobić to co zaprojektowali. Czyli ogarniają programowanie, elektronikę, projektowanie i jeszcze umieją to własnymi rękoma zrobić na każdym stanowisku wykonawczym w łańcuchu, tak że jak przyjdzie jakiś gamoń z produkcji i coś tam mruknie że “noniedasiem” to się mu pokazuje, że “jednakdasiem”.

Kiedyś to było nie do pomyślenia, żeby inżynier, który coś nabazgrał nie potrafił przyjść na produkcję i pokazać jak to zrobić. A tych dzisiejszych nikt nie bierze na poważnie, bo jak spawacz chce wymądrzającego się technologa podrażnić to mu daje palnik do ręki “noweźpokaż”. Dlatego są kraje gdzie wstyd jest wypuścić IWI, który nie umie sam zrobić bo by z niego pracownicy łacha darli. A ponieważ dzisiaj robimy nieco bardziej skomplikowane rzeczy, to ktoś musi umieć zrobić wszystko. No i czasem się takie łby trafiają i są męczone ze wszystkiego. Zazwyczaj jest to dziedziczne.

Najwidoczniej.

Wypędzam Cię na Zmywak^^

2 Likes

To przecież zupełnie nie tak. Ci dotychczasowi to przyjeżdżali do nas stopniowo i sami się utrzymują, wszystko w wieku produkcyjnym. Teraz będzie strzał milion-dwa na raz, kobiety, starcy i dzieci.
I nie ma co porównywać biedy, która tam piszczała dotychczas, z brakiem wody i jedzenia.

6 Likes

Dotyczą, już się chorągwie województwa kijowskiego zwróciły osobiście o wsparcie. Na zasadzie obudowy smartfona uzasadnią ekonomicznie poczynania, które i tak były w planach.

Tam aparat jest jełopem. Kto by nie stał na czele, zawsze mają tarcie wynikające z nieprzezwyciężalnych ograniczeń umysłowych wpojonych od dziecka.

Dostępne za papier, czyli wciąż w promocji.

Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że wolą pozostać w bundeslandzie na prawo od mapy.

Dostaną nowe.

Już dostali nową, lepszą niż mieli.

Oczywista oczywistość. A są tytani intelektu, którzy wysyłają z prywatnej zbiórki.

Znakomity moment dla Wielkiej Rumunii aż za Dniestr.

Wiarygodnych na pewno nie ma nikt, ze szczególnym uwzględnieniem ukraińskiego sztabu.

Nie ma takiego podmiotu. Po obu stronach są efektory tego samego ośrodka, zdolnego zarządzić pandemię, po czym odwołać ją i zastąpić wojną.

Poziom życia tam nigdy nie bywa priorytetem.

Przy założeniu, że ktoś zadbał o zabezpieczenie medyczne.

A tyle można na nich .se!

Indoktrynacja jest tak skuteczna, że dzieci po szkole piszą na jej murze wezwania do otwarcia granic dla lekarzy i inżynierów. W przypadku ludności rdzennej, wobec napływowej będzie skuteczna mniej.

Ludność wchłania detalicznie, dosłownie po mieszkaniach.

Płatnerze odwołali produkcję reko, kują wkłady do bronieżyletek.

W Rosji nikt się nie liczy. Za człowieka uchodzi tam wyłącznie kosmonauta lub bohater wojenny, ewentualnie likwidator. Zob. “Opowieść o prawdziwym człowieku” - inni są nieprawdziwi.

3 Likes