Kulki w które lecą Niemcy

A ile kosztuje względna wolność słowa albo nie życie w ciągłym strachu? Albo nie bycie pariasem narodów (w sytuacji Białorusin za granicą)?

Dla mnie paszport EU jest największym bogactwem jakie mam

Ale też ja żyję wiecznie za granicą (z chwilowym szaleństwem ostatnich dwóch lat)

3 Likes

A, to spoko. Racja jest po stronie admina, czyli @impeera w takim razie:)

PS argumentum ab auctoritate w gronie gdzie poziom warcholstwa wychodzi poza skale a zdolność przyjmowania poleceń na wiarę jest ujemna zawsze bawi

PS2 no i w sporze z @grubym mam racje z definicji bo mam dłuży nick;)

2 Likes

Jakos nie widze zeby plebs z USA masowo imigrowal do Szkocji… (tokiem myslenia “Koncereyra”).
Za to exodus autochtonow z Albionu ktorych dziadowie tutaj zginali kark przed krolem rosnie od lat(przyjezdza sporo 3 swiata wiec bilans wychodzi na plus) ale “1 sztuka != 1sztuka” bo plebs mozna podzielic na kategorie wartosci…
A co do taniosci zycia to chyba matematyka u waszmosci kuleje… bo z tej rozmowy wynika ze miary sa przeciez dobre a najlepsza miara wszystkiego jest ‘$’ i ‘%’ no i statystki :stuck_out_tongue:

1 Like

w dyskusjach z Tobą cenię sobie możliwość obserwowania w akcji mistrza w wykręcaniu kota ogonem.

5 Likes

Ach dziękuje za komplement:) nie pierwsza osoba mi to mówi.

Na poważnie: jest tu grono ludzi chwalące Białoruś i przeciwstawiające sukces Białorusi porażce 3RP.
Ok, jak ktoś mieszka w Mińsku to ma punkt. Albo jak jakieś dane przytoczy na poważnie (zboczenie zawodowe). Ale tak to jest to tylko trollowanie, w czym staram się nie odstawać od interlokutorów.
Sam nie mieszkam ani w PRL2.0 ani na Białorusi, stąd raczej preferuje dane statystyczne, ale o historiach expatów w Grodnie chętnie poczytam:)

PS TL;DR obiektywne_zalety_regimu = \sum postulowane_zalety * 1/(odlegość_od_granicy_zewnetrznej_postulowanego)^2

3 Likes

W UK mozna trafic do lochu za nieopatrzne nazwanie osobnika z chromosomem XX facetem w czasoprzestrzeni kiedy ta osobopostac uwaza ze jest “plci odmiennej”…

Do tego na apart przemocy “krola karola co kupil krolwej camili korale koloru koralowego” kosztuje przecietnego zjadacza smazonych zmieniakow 2-3razy wiecej nie apart przemocy cesarza Aleksieja przecietnego zjadacza ziemniakow gotowanych w wartosciach adekwatnych do danej czasoprzestrzeni
.
Pozatym Aleksiej kazdemu pomoze :laughing:

3 Likes

A to jesiennozimowy spęd nie odbędzie się na Białorusi ? Przekonajmy się na własne ślepia czy w hotelach działa ogrzewanie oraz czy na stacjach jest wacha.

ilu zwolenników braci Castro żyje wśród Cubaneros którzy pontonami przypłynęli na Florydę ?

5 Likes

W PRL wszyscy byli zameldowani^^

Zawieszenie członkostwa?

Jeśli wolisz. Ale proponowałbym stan posiadania do zobowiązań^^

W polin jesteś represjonowany za prowadzenie działalności gospodarczej.

Dla prowadzących bary to wszędzie jest ciężko.
A Baćka nie narzeka i na Baćkę nikt nie zdąży ponarzekać.
A Naczelnik ciągnie pomstuje na komunistów i złodziei, a nawet uchowały się telewizje opozycyjne. No i komu lepiej?^^

Skoro trafiłem na uciekinierów z Singapuru i Korei Południowej to najwidoczniej mieli powody mimo wskaźników.

Na przykład napisz coś złego o oczekiwaniach tęczowych?^^
Nie potrafisz się nauczyć poglądów deklarowanych na pamięć? Ja znam wersję na każdy ustrój:
-niech żyje król!
-wiwat pierwszy sekretarz!
-bank centralski może drukować ile chce!

Wszędzie jestem pariasem, a w Polin do tego aktywnie represjonowanym za poglądy o daninach.

A da się to do gara włożyć?

Ponieważ podano równie głupie argumenty, więc każdy wraca do bezpiecznego, własnego układu odniesienia gdzie własny kompas schował. I ten kompas pokazuje, że wyliczanie w fiatach zamożności nie jest całkiem po drodze, a do tego pod górę^^

A to @gruby może Ci zaraz zmienić bo ma uprawnienia^^

https://sun9-67.userapi.com/impf/c624217/v624217770/285fa/66JLFd75MoU.jpg?size=600x538&quality=96&sign=f4ad165be49fd774a83d22df4bdadf7d&type=album

Z fotela możemy pochwalić nawet KimKoreę. W imieniu mieszkańców smakując burbona.
A nawet nalać sobie CubaLibre^^

W Skandynawii nie ma korupcji - są na to dane^^
Moje widzimisie jest bez znaczenia^^

Drewnem handlujesz? Baćka sam rąbał^^

W Polin można za to dostać w ryja?
Bo to przypadkiem kobieta?

Wczoraj mi to Chachły puszczali.
Tłumaczenie nie oddaje dowcipności oryginału.

4 Likes

na przykład przebierz się za inflację i galopuj dookoła domu Jarosława K.
Milicja momentalnie rozwiąże problem galopującej inflacji *)

*) copyright by Pomarańczowa Alternatywa

4 Likes

Spadłem z fotela!
Daj linka.

2 Likes

W listopadzie 1988 roku biegaliśmy z tabliczkami “galopująca inflacja” i dolarami z podobizną Wojciecha Jaruzelskiego po Piotrkowskiej. Krzysztof Skiba, który wcielał się w premiera rządu, biegł z dwoma walizkami, krzycząc “ludzie, puścili mnie z torbami!”. Już po minucie zmotoryzowane oddziały MO zaaresztowały “galopującą inflację”. Po poobijaniu nas przez MO i wyjściu z aresztu z radością ogłosiliśmy, że kryzys w Polsce się skończył, ponieważ milicja obywatelska zatrzymała “galopującą inflację” - wyjaśnił Dudek.

cytowane z
https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/aktualnosci/artykuly/599074,galopujaca-inflacja-piotrkowska-skiba-30-rocznica-wolne-wybory.html

4 Likes

A to znam. Myślałem że powtórzyli numer Glapie.

kto ?
Ci z totalnej opozycji którzy zapowiadają utrzymanie programu “rozrzucamy śmigłowcem walutę z drukarki” po ewentualnie wygranych przez siebie wyborach ?

3 Likes

Kumotrzy krasnoludki.

2 Likes

W punkt! Jak to mówił mecenas?

1 Like

Zwrócę uwagę że nie tylko nie udało się żadnym innym sposobem, ale tym ze zmłóceniem też. Obszar nie jest zdolny do samodzielnego utrzymania się za mordę. Geografia do Moskwy jest niekorzystna dla projekcji czegokolwiek. Można najwyżej program w tv puścić, ale pałą się nie sięgnie bo rzeki są jakie są.

2 Likes

Można też Ukrów wytłuc ich własnymi rękami, zaciągnać ich kobiety z dziećmi do chaty i palić głupa.

1 Like

Bo nie chodzi o to, żeby tam cokolwiek projekcjonować. A o to, żeby tam na wschodzie powstało kilka państw, bez broni A, i aby się same sobą zajmowały ^^ Wtedy księstwo moskiewskie urealni swoje aspiracje…

1 Like

Proces upadku Rosji przebiega zgodnie ze schematem znanym z UK czy z Austro-Węgier.

Na końcu procesu znajduje się kadłubek czyli państwo w formie karykaturalnie przerośniętej stolicy byłego imperium (Wiedeń, Londyn, Paryż, Ateny) o projekcji władzy kończącej się na własnych przedmieściach. Rosjanie mają ziemię ale nie mają populacji żeby ją kontrolować będą więc tereny stopniowo tracić.

Ciekawe czy Ramzan Kadyrow nie planuje po cichu własnego awansu na Kreml. A jak mu się zdobycie centrali nie uda to oderwanie się od niej. Rosjanie mają opanowane bycie zarządzanymi przez ludzi z Kaukazu a Kaukaz z kolei produkuje ludzi twardych bez których imperium utrzymać w kupie się nie da.

6 Likes

Tyle że ich więcej przyjechało niż wyjechało jeśli chodzi o mężczyzn.

Fantazje. Przecież z Moskwy masz projekcję rzekami, to jedyny powód dla którego to miasto podbiło pozostałe państwa - ówcześnie bez broni A.

Już zrealizowało, zdaje się Chachły nie stoją pod Moskwą?
Zwróć uwagę na przebieg konfliktu - najprawdopodobniej fantazje kierownictwa politycznego Kremla nie są realizowane bo działa deepstate. Udało im się taką strukturę decyzyjną stworzyć i utrzymać przez dekady mimo zawirowań. Nauczyli się też realizować cele powoli & przytomnie.
Gdyby deepstate nie było to uruchomiono by plany ewentualnościowe w całości, a ktoś jednak mocarną rękę powstrzymał.

Jak wesoło ogłasza się upadek, kiedy nie bardzo jest czym ogrzać zupkę z sorgo.

3 Likes