Moj maz jest z zawodu solista baletu

czyli dyrektorem.

Czytajac blog Inside Paradeplatz odnosze wrazenie, ze w finansach i bankach to jest jedna mala grupa towarzyska - towarzystwo adoracji wzajemnej. Ze to zadni uzdolnieni super ludzie, tylko biurwa.

Na dodatek prywatna biurwa, korporacyjna. Ze podobnie jak w medycynie - nikogo nie obchodza realia. Zawiedziesz jako Dyrektor Szpitala to zrobimy Ciebie czlonkiem zarzadu w Kasie Chorych. Tam spieprzysz wszystko co mozna spieprzyc - to wybierzemy Cie do Rady Nadzorczej w innej firmieÔÇŽ

Od pewnego poziomu nie spada sie nizej tylko wznosi, prady wznoszace sa dla niektorych laskawe a reszte sie natezeniem pola grawitacyjnego upupia po gombrowiczowsku.

Przyklady :slight_smile:
jedno

drugie [https://insideparadeplatz.ch/2019/01/18/panik-bei-cs-springt-iqbal-khan-zur-baer/](https:
//insideparadeplatz.ch/2019/01/18/panik-bei-cs-springt-iqbal-khan-zur-baer/)

Co na to @gruby

Szef działu prawnego w centrali banku zarabia tyle co u mnie kierownik (dziesiętnik). Szału w finansach nie ma.

a skad wiesz ile w banku zrobi na boku?
nawet znajomy z banku sie zali ze walek idzie zrobic -bo nadzor nadzorem, controlling controllingiem,ale jak wiesz ze wylecisz za jakis czas to przeciez mozna sie pomylic i cos przypadkiem moze sie stacÔÇŽ

a prowizja w krypto lub pod stolem w gotoweczce za usluge

A to u mnie my┼Ťlisz ┼╝e si─Ö nie kradnie?
I nawet s─ů od tego podatki^^

Bez przesady z t─ů adoracj─ů, skull and bones czy bohemian powsta┼éo i przy iskrzeniu intelektu i przy cie┼╝kiej pracy i przy naiwnej wierze do szpiku wielu os├│b, ┼╝e zmieni─ů ┼Ťwiat, a nawet przy mordach innych ludzi.

Inn─ů opcj─Ö wykluczam, bowiem, sam chlej─Ö i zajmuj─Ö si─Ö oddzia┼éywaniem intelektualnym, ani z tego partii nie ma, ani klubu, ani pieni─Ödzy, tote┼╝ wierz─Ö, ┼╝e potrzeba doda─ç ci─Ö┼╝kiej pracy, a potem morderstwÔÇŽ : )))) Samo chlanie i gadanie jest ok, jak si─Ö do┼éo┼╝y ci─Ö┼╝k─ů prac─Ö to co mo┼╝na osi─ůgn─ů─ç? Oby na tym mo┼╝na by┼éo poprzesta─ç, nie do┼é─ůczaj─ůc 4tego postulatu.

1 Like

W stabilnym spo┼éecze┼ästwie mo┼╝e wystarczy─ç, ┼╝e dwa pokolenia temu mordowali, wnuki zostaj─ů na pr─ůdzie wznosz─ůcym si┼é─ů rozp─Ödu. Ilu dzisiejszych prorok├│w w niedorzeczu musia┼éo osobi┼Ťcie paznokcie rwa─ç?

mnie zastanawia co innego.

Pinokio historyk prezesem banku - historyk. Szkoda ze nie etnograf.
Prywatnego banku. Bylprywatna biurwa. Wykonuje obecnie polecenia - formalnie Komitetu Centralnego Pisamskiej Zjednoczonej Partii, w rzeczywistosci jednak chyba kogos innego.

jego ojciec opozycjonista, paznokci nie rwalÔÇŽ

Cos mi sie wydaje, ze caly ten Wind of Change, Mauerfall, Pierestrojka -to byl blef, dyslokacja agenturalna i nowe ekosystemy zasiedlono, a reszta to do biotopu.

2 Likes

Jego ojciec mia┼é aparat. Nigdy nie u┼╝yty bojowo, ale nadaj─ůcy si─Ö, z wieloma zradykalizowanymi sigmami. Aparat miejscowo szumia┼é jeszcze na pocz─ůtku lat 90. Kariera Pinokia wygl─ůda na zap┼éat─Ö za przej┼Ťcie aparatu w stan spoczynku.

Wniosek: lepiej mie─ç i nie u┼╝y─çÔÇŽ

1 Like

akurat SW to byl pikus dla lokalnej komorki SB. Oni byli rozpracowani.
Obstawialbym ze sie nomenklatura dogadala - towarzysze, po co my do siebie mamy strieljat, kak my wsio mozemy jako jedna banda.

No to masz prawid┼éowe wra┼╝enie. Szwajcarski biznes zarz─ůdzony jest przez oficer├│w rezerwy i wielokrotnie ju┼╝ zdarza┼éo si─Ö ┼╝e zakaz spotykania si─Ö konkurent├│w (zmowy cenowe, kartele, dzielenie wp┼éyw├│w na rynkach itd) obchodzony by┼é przez ich pagonowatych pe┼énomocnik├│w na przyk┼éad podczas manewr├│w na poligonie. Wszystko dla dobra obronno┼Ťci kraju, rozumie si─Ö. Poniewa┼╝ kraj jest ma┼éy to i klan├│w jest ma┼éo ale za to importowanego mi─Öcha do zarz─ůdzania jest du┼╝o co oznacza ┼╝e jak si─Ö urodzisz w odpowiedniej rodzinie to ustawiony jeste┼Ť do ┼Ťmierci a Twoja druga po┼éowa, profesja i rynek na kt├│rym b─Ödziesz dzia┼éa┼é znane s─ů Twoim rodzicom ju┼╝ gdzie┼Ť tak od sz├│stego miesi─ůca ci─ů┼╝y. Szwajcaria ma ten luksus kt├│ry maj─ů m.in. rdzienni mieszka┼äcy Dubaju: jest ich we w┼éasnym kraju tak ma┼éo ┼╝e stanowi─ů zar├│wno ras─Ö panuj─ůc─ů w biznesie jak i w polityce, jak i w armii jak i w administracji. To jest apartheid najnowszego rodzaju: dost─Öp do ┼╝┼éoba tylko dla miejscowych. A jak chcesz si─Ö przekona─ç czym jest szklany sufit to wy┼é├│┼╝ w Finmie 5 baniek na st├│┼é i ka┼╝ im zarejestrowa─ç na siebie bank odzywaj─ůc si─Ö po miejscowemu ale za to z typowym dla naszych wschodnim akcentem.

Nie ┼╝ebym narzeka┼é: gajdzin├│w kt├│rych potrzebuj─ů dobrze traktuj─ů. Tak d┼éugo jak gajdzin zna swoje miejsce w szeregu, oczywi┼Ťcie.

1 Like

dlatego jezdze codziennie do pracy w DE i tam majac te 90 czy 120 Euro na godzine brutto to tez musze cichutko siedziec, bo inaczej mnie wypierÔÇŽla ale spokoj jest. W CH jestem elementem niepozadanym, a dodatkowo przez geny - no przyjechal schiis usl├Ąnder cholerny i sobie branke wzialÔÇŽ

Prywatny charakter marszu przez instytucje i korporacje^^

Ka┼╝dy tego pr├│bowa┼é, trzeba mie─ç do tego dzietno┼Ť─ç >13, ┼╝eby to hula┼éo oraz przynajmniej ze dwa wentyle instytucjonalne (armia, kult) aby robi─ç przesuni─Öcie mediany bez wp┼éywu na ┼Ťredni─ů rozrodcz─ů.
Nie ma w tym ┼╝adnego nowego rodzaju. Zady i walety tego rozwi─ůzania oraz jego wzgl─Ödna kr├│tkoterminowo┼Ť─ç dla wymieraj─ůcych jest powszechnie znana w zarz─ůdzaniu.

S─ů kraje gdzie to zasz┼éo dalej, na nast─Öpnym etapie gajdzini informuj─ů o podporz─ůdkowaniu miejscowego minfina pod rygorem rozstrzygni─Öcia instytucjonalnego.

ja Ci lepszy numer powiem co do szwajcarskiej jakosci.
zrobilem z banku przelew w wysokosci 4000 CHF i ow nie dotarl do odbiorcy.
No wiec reklamacja - platna 15 CHF - no i mowia ze dotarl.
Pokazuje pismo odiorcy a ten ze jednak nie dotarl.

Zgloszenie do prokuratury - prokuratura bada juz 4 miesiac.

1 Like