Mroźna zima, gazu ni ma

W Chinach też przez Bielarus?

1 Like

A czy to nie po to zeby, noo ten caly Grejt Riset przeprowadzic?
Potem to juz wiadomo cyfrowe brzdęki, fejsiki i nietflixi plus dziala co pol roku ^^

2 Likes

No raczej nie przez Białoruś

2 Likes

Oni nic już nie przeprowadzają, im się domek z kart złożył.
O życie walczą, jak się zbyt dużo osób połapie, że nie mają kontroli (i to nie takich co tylko pod rury się podpinają i szabrują, tylko takich co w rzece siedząc napić się nie potrafią) to skończą na latarniach.

Cyfrowe brzdęki już nie działają. Już wszystko jest rozsypane. Spróbuj zamówić towar to zobaczysz cyferki.
Mi dwa lata temu klient tłumaczył, że jak nie będzie taniej to zamówi w tańszym kraju. Wyśmiałem go i posłałem na bambus. Teraz w panice szuka lokalnych dostawców, bo koncepcja wysyłki stała się mrzonką, a tańsze wcale nie okazały się jakoś istotnie tańsze.

Czyli cena gazu nie zależy od humorów szefa kołhozu. No to może od ufoków? Żydzi?
Czy po prostu tak skonstruowana gospodarka, gdzie wszystkim się wszystko należy dotarła do górników i im się w każdym razie należy w proporcji? Bo maszyny nie są produkowane przez ufoków za darmo?

3 Likes

Teriom spiskowym mówimy stanowcze nie^^.

Z pewnym zaciekawieniem obserwuję czy nadal działające (choć kulawo) górnictwo w Niedorzeczu sprawi że lokalsi zmarzną tej zimy nieco mniej niż ekoprogresywny zapad. Chociaż…
https://czysteogrzewanie.pl/2021/10/wegiel-po-2000zl-t-rzad-eksperymentuje-na-ludziach-niezamoznych/

2 Likes

Nie zamarzna, duch ojców w narodzie nie zamarl. Bimber w piwnicy pochowany, kozy w garażach a grzejniki na gaz butle w sypialni. Jakby komu mało można zawsze ognisko w domu zrobić

3 Likes

Na deweloperskim osiedlu ? Tam sam zapach dymu zabija. Osłabiony organizm+ droga żywność+ stres+niedogrzane chaty= ? W Dachau wrzucali delikwenta do beczki z zimną wodą, pare dni i po imprezie. Tu ludzie cały sezon będą się męczyć.

3 Likes

Spokojnie, przeszczepi się nad Wisłę stosowanie kotatsu - w końcu w Japonii centralne ogrzewanie ze świecą szukać…
A tak będzie punktowo (znaczy się oszczędnie i tanio), dzieciarnia sama będzie się garnąć do siebie i rodziców… więc ponownie nawiązane zostaną kontakty międzyludzkie w rodzinach, a i dysputy poważniejsze może się będą odbywać…
Ech, marzenia…

4 Likes

Jak zapatrujecie się na gromadzenie nafty? Jak z jej trwałością i nomen omen płynnością?

4 Likes

Chyba dość drogie paliwo, te dedykowane do piecykow to zdaje sie pod 10pln za litr podchodza. Nie wiem jak z wydajnością energetyczną takowego paliwa w porównaniu np z kilogramem gazu z butli. W tych małych piecykach z koleji nie podobała mi się konieczność wymiany knotów do których też zamienników nie było zbyt dużo. Z drugiej strony podobno większość Japonii na tym leci w zimie.

2 Likes

Wartość opałowa paliwa toyotomi do piecyków to około 47 MJ/kg
Wartość opałowa gazu LPG to około 43 MJ/kg

3 Likes
4 Likes

Bo wybrzydzają ekologicznie, bo się o smogu nasłuchali.

Palnik na olej przepracowany = wymiana dyszy w starszym palniku olejowym na jakiegoś delavana, podgrzanie paliwa na wejściu, żeby przypadkiem kostka smalcu nie zatkała rurki i zgodnie z teorią “byle cokolwiek tłuste i cokolwiek palne” grzejemy prawie darmo.se
Na elektrodzie wszystkie szczegóły, najlepsze typy, rozwiązania są dla chcących są od lat. Ustawa o olejach i recyklingu jest… napisana of kors.

Ewentualnie na YouTube kanał Nobox7 lub ‘waste oil burner’. Sprężarka dowolna, by nadążała butlę nabić, parę zaworów, dysza i kW, kalorie, BTU czy jak to tam było regulowane są odkręceniem zaworka powietrza lub oleju.

A teraz mnie @MedicusHellveticus zje za jakieś lotne opiłki, choć może jak zobaczy temperatury jedzące także kotły to odpuści…

Właśnie! Co dać na obudowę kotła, palnika, deflektor lub cokolwiek ochronnego na płomień, by ostro to spalić, a nie stopić tak szybko wątłych urządzeń domowych? Na razie osełki do noży z korundów wychodzą najbardziej korzystnie ale może amatorsko jest coś lepszego w zasięgu?

3 Likes

a co mnie to obchodzi? Choc dibenzoantracen i benzopiren w najblizszym srodowisku bedzie.
jedyne co dobrze musi byc zrobione to temperatura plomienia aby tego syfu aromatycznego bylo jak najmniej.

3 Likes

a jeszcze masz taki wybór:
gazoze albo perlage :wink:

4 Likes

Gaz od dwóch-trzech dni tanieje…
O dziwo na polskiej giełdzie prawie 30% a na EU ok. 11% - info z dzisiaj.

3 Likes

Im bardziej zeszmacone waluty tym większe będą wahania wycen. Dał nam przykład BTC.

3 Likes

BTC to waluta?

Kiedyś to nawet, nawet. Normalnie latało sobie BTC jako siano po świecie w te i we wte. Przy txfee ~ 14.70 PLN to nie jest waluta sorry*. A teraz to jest w ogole lokalne minimum.

Jeśli 10 razy sie zastanawiam czy opłaca mi sie w 10 okazjach użyć BTC jako środka transakcji i 10 razy na 10 wychodzi mi ze “ej ale LTC ma stabilniejszy kurs i 100x nizszy tx fee” to juz sie nie zastanawiam. No i LTC jest akceptowane na wielu bramkach platnosci - tak juz jest, fajnie jakby bylo tych krypto wiecej akceptowanych.

*a jeśli nawet formalnie jest to strasznie chu-jo-wa, już bardziej rozumiem uznawanie go za “fiducjarny środek przechowywania wartości” choć wehikułem spekulacyjnym jest ale nie chce tutaj się w to wgłębiać za mocno

IMO kryptowaluty wtedy stana sie de facto walutami kiedy powstana jakies stablecoiny (pegowane zakresem do czegos co mozna wziac w reke) z niskim txfee. Dla mnie to wtedy bedzie atrakcyjny srodek platniczy i wiem ze nie tylko dla mnie.

3 Likes

ile płacisz za jeden przelew ? Odp. może być na priv.

2 Likes

No teraz za LTC to około 9 groszy jest w 20min wszedzie a kurs LTC jest jak na świat krypto zajebiście stabilny.

4 Likes