Mroźna zima, gazu ni ma

No chyba że stwierdzimy że chrustem też się ogrzejemy, że latać już nie musimy, że po co samochód skoro wierzchem też się da dojechać, że budka telefoniczna z kolejką do niej też od biedy ujdzie a zamiast czekać w domu na kuriera zdrowiej jest ruszyć dupę na targ i samodzielnie wybrać sobie pomidorki.

Internet wymienimy na zestaw ogłoszeń drobnych w papierowej gazecie plus zakurzoną bibliotekę z bibliotekarką do kompletu jeśli o dostęp do wiedzy chodzi.

Jeśli o komunikację listowną idzie to wymienimy internet na skrzynkę na listy do której wrzucać będziemy e-maile po wydrukowaniu ich na papierze i oklejeniu znaczkiem pocztowym żeby doszły.

Bo wszystko to co powyżej istniało kiedy przyszedłem na świat - ta technika jest sprawdzona i działa. Taką analogową techniką operując polecieliśmy na księżyc oraz skonstruowaliśmy pasażerski samolot który pokonywał trasę z pępka świata do zbuntowanych kolonii w niecałe trzy godziny czyli szybciej niż ścigające go słońce.

4 Likes

Mhm… a ile będzie kosztowało głębiej na mniej treściwym złożu to już pikuś?
A czym mu zapłacisz jeśli ilość dostarczonej energii nie wystarczy na wywiezienie na górę i rafinację?
Fiszyka, takie sprawy?

W czym liczoną?
Bo z powrotem musi iść skoncentrowana energia i nawet jakbyś w ogóle nie liczył tego w pieniądzach to wyjdzie Ci w surowcach: paliwie, materiałach i schabowych.

Bardzo dobre sorgo - w tym roku jeszcze rośnie^^

Pod warunkiem że ktoś oddaje truskawki za frajer.
Twój interes jest warunkowy.
Te warunki były spełnione w czasach boomerów.
To był eksces gospodarczy.
Już minął, już jest normalnie. Przaśnie jak w średniowieczu.

Ale stawki podałeś, sprawdziłem po ile ta funta i nie wysłałem cv.
Musieliby postawić tę fabrykę na mojej ulicy żeby chciało mi się fatygować w ramach hobby.

Najstarsze znalezione są dobrze ogryzione^^

A wiesz że możemy stwierdzić iż populacja nie dająca netto nie musi?
Nic nie musi^^

4 Likes

zapłaci inaczej.
Częściami zamiennymi ?
Jako nawóz z niedającej się wyciąć reszty ?
Ewentualnie jako wkład do obiadu dla blondynek w chlewiku ?

Nasi władcy stali się naszymi władcami nie dlatego że stosowali abolicję zobowiązań przecież.

2 Likes

Emeryci mają przechlapane.

Górnikami w ogóle się nie przejmuję.
Chińczycy wysłali ludzików na stację.
Dobrzy są.

:+1:

2 Likes

Nic nie musi rozwijamy o oddychanie^^

Oczywiście.
Oni Ci wykopią jeśli NAJPIERW zapłacisz. A później dostaniesz to co jest.
Inflacja^^

1 Like

skoro samochód ma prawo oddać do atmosfery maksymalnie 95 gramów co² na każdy przejechany kilometr to Bruksela w następnej iteracji walki z efektem cieplarnianym ustali stawki maksymalnej ilości co² wydychanej przez płuca mieszkańców Jewrosojuza.

Oczywiście będzie można handlować prawami emisji więc sam rozumiesz - ktoś nie oddycha aby oddychać mógł ktoś.

Oczywiście będą nagrody za podkapowanie joggersów w parku a za wykrycie nielegalnego grilla może nawet waadza podzieli się zarekwirowanym zboczeńcom mięchem.

Nowy, wspaniały świat …

3 Likes

Gdzieś (u Maczety?) lata temu rozgryzano strukturę własnościową. Doszli do wniosku, że w gruncie rzeczy LP są fundacją.

Na języku polskim ciężko pisać.

Po kryzysie, bo póki co mamy chwilowe przejściowe na rynku papieru.

Prawdopodobnie jest to najbezpieczniejszy sposób wysyłania e-maili.

Będzie dobrze. Latem wyślę lenników, żeby wykonali za mnie powinności wobec seniora, to na zimę będę miał opał z ziem trzymanych w lennie.

7 Likes

W Litwie, w Węgrzech, w Dominikanie … polityczna poprawność, panie dzieju.

3 Likes

“jeśli Wasza Cesarska Mość ukróciłaby smutną niepewność naszego teraźniejszego położenia, przywiązując nas do swego imperium trwałym więzłem, zapewniającym integralność naszego terytorium i nasz godny żywot”

Kiedy piszemy? Poczekamy aż zacznie śnieżek prószyć?^^

2 Likes

Przypomniałeś mi scenę tajemnego spotkania Ludowego Frontu Wyzwolenia Judei na którym zadano wiekopomne pytanie What have the Romans ever done for us ?

5 Likes

Zdaje się całe “Fantomowe ciało króla” Sowy kręci się wokół tego, że “a czemu nas Rzymianie nie podbili?” ^^

1 Like

Pragnę zauważyć że w razie gdyby komuś się jednak zima nie podobała, to czołgi jełopy wysłali na Bezporoże, nowe co prawda zamówili, ale przyjdą kiedyś tam w świetlanej przyszłości. A obecnie zamiast tego stacjonować będą dobroduszni Anglosasi ze swoimi czołgami jakby komu się zima nie spodobała.
Bo z Kacapami strzelać się przecież nie będą.

Także ten… spodziewam się dysydentów z Polin.
W tej sytuacji pozostaje zarzucić tradycyjne “w Polin” i przejść na “u Anglosasów na Polinie”.

Bo przodkowie nasi śmiali wnet przez Dunaj uciekali.

Tak mi się tęskno coś zrobiło - Pan Nikt mi się od zeszłego roku w YT nie podkłada na głównej.
Zachorował? Zbanowali?

3 Likes

nie zwlekajmy…! formalości zawsze trochę trwają a dni lecą… :rofl:

2 Likes

To jak już tak władzuchna szafuje bazami wojskowymi dla obcych to tych z Fedracji Gazowej też zaprosić? Trzeba im będzie tę bazę pewnie sfinansować, no ale ci chociaż gazem zapłacą jak przywiozą silnorękich, a nie tylko artykułem szczebernastym poklepią po plecach.
Drewna dowiozą, wungla, gazu, ropy, niklu i żelaza.
Najwyżej trzeba będzie z nimi znowu Berlin dobywać bo będą chcieli czasy jakie, a na Polinie się nie dłubie takich. Berlin i tak po drodze bo weksle mają na Bulandę.
Się jakieś resentymenty na Niemca znajdzie, Dźwiedź przytuli do serduszka i może przydusi, ale ogrzeje.

NATO okazuje się sojuszem dość arktycznym^^
A miał być sojusz egzotyczny.
Miały być cytrusy, a będzie zimny lód w kranach.

6 Likes

Kanały mu pobanowali, patronajta zamknęli. Wrzuca filmiki tutaj: Łódzka TV - YouTube

I na ćwierkaczu też coś tam pisuje.

Trzyliterowi się nim interesują ostatnio, obawiam się, że skończy jak Jabłonowski.

1 Like

Ten pajac w berecie?
A co mu popełnili?

publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa i jakieś inne równie skandaliczne rzeczy ^^

Wojciech Olszański ponownie w areszcie. Co tym razem skandalicznego wykrzyczał? (WIDEO) – OSTROW24.tv – Ostrów Wielkopolski

Nieważne z resztą, trzeba zamknąć to się zamknie, przepisów u nas mnogo, któryś się dopasuje.

1 Like

Podobno własną pozycję mierzy się siłą wrogów. Jeśli to prawda to odromnysombug ujawnił własną pozycję dobrowolnie.

Zdaje się prasa została przez sędziego prowadzącego rozprawę wyrzucona z sali kiedy oskarżony zaczął odnosić się do postawionych mu zarzutów. Więc wiemy co mu zarzucają ale nie wiemy co on o tym sądzi bo nie wolno mu się wypowiadać na temat trwającego postępowania, nawet jeśli prokuratura go obsmarowuje po gazetach bez umiaru.

No i taki już jest ten system - prokuraturze wolno pomawiać i szkalować oskarżonych (niewinnych aż do wydania wyroku skazującego) w gazetach, oskarżonym nie wolno się bronić, że o pomawianiu i szkalowaniu prokuratury nie wspomnę.

Bo nie słyszałem jeszcze aby sędzia wrzucił prokuratora za kratki za komentowanie sprawy w której wyrok jeszcze nie zapadł. Sankcje nakładane na oskarżonych się zdarzały, jest zdaje się na to nawet jakiś paragraf.
Który prokuratorów najwyraźniej nie obowiązuje no bo kak że to ?

2 Likes

Ale wyłącznie w jurysdykcji orzełka, wystarczy postawić obie nogi za granicę i już można ujawniać co się chce.

Nie wiedzę przeciwwskazań. Jurysdykcja kończy się na jej limesie.
Zza płotu można opluwać.

Bo mają immuniteta?

2 Likes

Coś tam wiemy:

https://www.cda.pl/video/10797469e9

2 Likes