Mroźna zima, gazu ni ma

Z przyzwyczajenia sie nie zgodze :slight_smile: ‘‘czikun’’ potrafi byc naprawde szalony - wiem bo mialem tego kiedys naprawde duzo (gdy byl 10-20 razy tanszy).
Alty sa skrajnie niestabilne i ich cena mocno zalezy od tego co sie dzieje na BTC.

Sam osobiscie dostrzegam u siebie wewnetrzne glosy mowiace mi bym sie ewakuowal z rynku krypto… za duzo znanych mi lemingow o tym rozmawia (poczatek duzej pompy albo ktos realizuje zyski).

Pozdr.

3 Likes

Ile?!

Lightning Network
Native SegWit

Kumasz?
Używasz?

2 Likes

No cóż, to bardzo zdrowe głosy - choć ja osobiście mam wrażenie że raczej duża pompa. Powód wrażenia: myślę, że rząd USA będzie swoje stable-dolara chciał wprowadzić (co by nie było to orwellowski sen a tech “zrobił się sam” nawet jeśli 10 lat temu to oni to zainspirowali - nie wiadomo).

Po co go wprowadzać skoro można dać sie krypto przyjąć, przyjść na gotowe, wypierdolić z rynku leszczyne, wprowadzić USDFEDcoina i do widzenia?

Nie używam bo po co mi BTC w ogóle? Jest totalnie niepotrzebny. Krypto mi służy do tego żeby zapłacić sobie za VPNka, za to, za siamto, 20usd tu, tam. Mam sobie LTC który mi działa. Mogę sobie nim przewalać siano między 6 giełdami bez 0.0005 btc withdrawal fee. Na co komu BTC (poza ETF-ami na BTC co… well nawet nie będę komentować funduszy emerytalnych “inwestujacych w bitcoina”) tak serio? To taki słup ogłoszeniowy, ciekawsze rzeczy dzieją się na altach.

Also, jak wchodze na giełdy i widze jak czasami nie ma spot tradingu na niektore pary tylko od razu 10x perpy i to wszystko to…

3 Likes

Dobra, czyli żebym dostał wolframatora musi zadzwonić ktoś znad Potomaku?
Czy może lepiej jak wywiozą za Wołgę?

To jest live?
Miałem przeżycia jak spotkałem lud Gruzu, ale jak tak jest na całej planecie to nie dziwię się że co niektórzy kombinują jak wiać.

1 Like

https://www.coindesk.com/business/2021/11/01/pension-funds-wade-gingerly-into-crypto-investments/

https://en.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Putin_Peak

o tu!

2 Likes

We wszystko co znajdziesz w wiki bym nie wierzyl :slight_smile:

3 Likes

https://invest.gov.kg/chuy/

no taka sprawa :wink: nawet osobiscie tam byłem, ujowo troche faktycznie… ale ładne góry

https://www.google.com/maps/place/Chuyskoe,+Kirgistan

Ale tam to na wakacje można brać z czystym sumieniem licznik geigera.

2 Likes

I przykuć! I żeby Ci gęsi prowadzone przez Putisia wątrobę wyżerały^^

Znaczy go nie przykujemy?

Musisz tak mówić bo inaczej ponownie nie wpuszczą?

1 Like
2 Likes

:joy: :joy: :joy: :joy: :joy: wszystkich wystraszyli^^

3 Likes

W Tarnowie Podgórnym hasło gminy dumnie wyeksponowane na ściance brzmi “poziom wyżej”. O co więc chodzi ?

2 Likes

Tarnowo to jedna z najbogatszych gmin w wielkopolsce, i taką chce pozostać. W związku z tym ktoś się musi dorzucić aby dalej było lepiej niż gdzie indziej.

2 Likes

Cała seria przypadeczków.

Przez dekadę zaoszczędzili 70mld ale przez rok wcieło już 30mld. No i jest giełda TGE więc zbulwersowani mieszkańcy Tarnowa Podgórnego winni się udać pod Dom Partii.

1 Like

a moja foliowa czapeczka^^ aż gorąca od tych niecnych plotek^^

tak mogą im…^^ podobno w niskiej tem. człowiek żyje dłużej więc dbają o was^^^

2 Likes

A “Dom Partii” jaką ma wartość opałową ?

2 Likes

Po wyrwaniu wszystkich nóżek mucha ogłuchła.
Tyle jeśli chodzi o brandzlowanie się starożytną cywilizacją, która wszystkie warianty organizacyjne ma przetestowane.

Mogą też sprawdzić wartość opałową KL Amazon. Problem w tej gminie jest problemem wszystkich udziałowców kondominium.

3 Likes

Xi Jinping właśnie miał rozpoczynać proces przekazywania władzy swojemu następcy - w biurze politycznym KC KPCh od dawna panowała dwukadencyjność: w pierwszej pięciolatce młodzi robili co im poprzednicy w spadku pozostawili wyznaczając sobie cele na własną drugą pięciolatkę. W drugiej pięciolatce cele realizowali składając następcom listę TODO. I tak to się toczyło od czasów Deng Xiaopinga aż Xi i Li Keqiang uznali że im się na emeryturę nie spieszy.

Xi i Li wprowadzili ferment we własnym aparacie i niedługo znajdą winnych tego fermentu. Prawdopodobnie wydadzą wtedy rozkaz uwolnienia Tajwanu od popłuczyn Czang Kaj Szeka.

Weź również pod uwagę że Pekin już raz stracił twarz - kiedy pozamykał miejscowy biznes przed olimpiadą aby niebo nad Pekinem ponownie stało się niebieskie. Chińczycy tego węgla już nie potrzebują: niech brudny przemysł wraca skąd przyszedł, na przykład do Europy która kilka dni temu oficjalnie postanowiła zostać zeroemisyjną. Już widzę zeroemisyjną hutę odlewającą szyny albo zeroemisyjną cementownię potrzebne do rozbudowy sieci zielonych kolei żelaznych. Bo dębów na podkłady europejczycy raczej nie zetną - za mało ich na kontynencie pozostało.

4 Likes

Tak zarabia, że cały czas leci na dopłatach i sprzedaje gospodarstwom domowym gaz po 1,20 zł za m3.
Podczas gdy firmom panicznie podnosi ceny co dwa tygodnie. W czerwcu cena dla firm to 1,47 zł za m3, a od 11 października to już 4,15 zł za m3.

4 Likes

Dlaczego - świetnie to przeprowadzili, ceny wzrosły i jak zawsze są niewinni.
Teraz depopulka, a oni są jedyną cywilizacją, która robi to u siebie regularnie i potrafi przetrwać odchudzanie.

Będzie mniej torów.

2 Likes

Politycznie. Suweren się wuurwilby a tak czego oczy nie widzą to portfelowi lżej.

3 Likes