Murzyńskość stosowana

A zawodowcy po tamtej stronie kordonu i kółko się zamyka, nie ma na co liczyć.

Dziękuję Panowie za otrzeźwiającego liścia, złudzenia porzucam, wstaje z kozetki i ide do roboty.

3 Likes

Kura nie ucieka przed ciosem siekierą, trudniej za to jest utrzymać skrzydła po odcięciu głowy. Zawsze sam to robiłem jak byłem dzieciakiem. Wujek tylko mi pokazał co się stanie jak kurze się odetnie głowę i puści luzem, potem już sam sobie radziłem, z każdym kolejnym ciosem byłem coraz bardziej celny. Już oszczędzę Wam szczegółów co było jak nie trafiłem…

Jak byłem mały to mi zabraniano na to patrzeć, bo ja z miasta przyjechał i nie powinien widzieć takich rzeczy, ale ja i tak podglądałem przez szczeliny w drzwiach lub przez okno.

Dobrze że nie napisałeś Żołnierz.

2 Likes

Zawsze jakiś “życzliwy sąsiad” może podesłać paru zawodowców. Wtedy spontaniczne zrywy przybierają barwy kolorowej rewolucji. A jak taki spontaniczny zryw się dobrze zaplanuje to ho ho… Na szczeście Bolanda nikomu z sąsiadów ostatnio nie podpadła.

3 Likes

Nie pisz po alkoholu. :wink:
Jak ja ostatnio kupiłen namiot rodzinny na wypad po alkoholu, to trzeba się było do niego wczołgiwać w trakcie ulewnego deszczu (MSR). I to wyobraźcie sobie Waszmościowie nie przypadło rodzinie do gustu.:wink:

4 Likes

W sprawie artykułu 14 umowy USA-PL o rozszerzaniu polskiego odbytu amerykańskimi pieszczotami za pomocą wibratora w kształcie US Army o treści:

Tym samym, Rzeczpospolita Polska, na wniosek Stanów Zjednoczonych i w celu realizacji zobowiązania o wzajemnej obronie, niniejszym korzysta ze swojego suwerennego prawa i zrzeka się pierwszeństwa Rzeczypospolitej Polskiej w sprawowaniu jurysdykcji karnej, stosownie do Artykułu VII ustęp 3 litera (c) umowy NATO SOFA.

zderzyłem ten przepis z treścią ślubowania na osłosenatora w prowincji nadwiślańskiej. Każdy osłosenator przysięga uroczyście między innymi że

Ślubuję uroczyście jako poseł/senator na Sejm/Senat Rzeczypospolitej Polskiej rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności Ojczyzny i dobra obywateli (…)

Czy aby przypadkiem zgoda na zrezygnowanie z obowiązku ściagania amerykańskich przestępców w Polsce nie wyczerpuje znamion złamania przysięgi osłosenatorskiej (“strzec suwerenności Ojczyzny”) czyli mówiąc wprost nie kwalifikuje każdego osłosenatora który głosował za ratyfikacją tej umowy pod Trybunał Stanu ?

A co z długopisem i jego przysięgą ?

4 Likes

To tylko zapisy. A interpretacją zajmują się prawnicy. Uzasadnienia czasami jednego zdania są.pisane na 280 stronach A4

2 Likes

Jeśli gra toczy się o wysoką stawką czyli na przykład o habilitację Pana Lewnika albo o działkę z wyroku w postaci ‘success fee’ to nie dziw się że piszą. Im więcej papieru tym czystszy tyłek. Taki zawód.

3 Likes

Do DC z buta trochę daleko.

Słabo tam płacą, więc wielu przechodzi na stronę portreciku cesarza, co jak słońce złoty.

3 Likes

Mało było takich przez ostatnie 30 lat co sie kwalifikowali pod Trybunał Stanu czy choćby jakies inne paragrafy KK?
Ręka ręke myje, noga nogę wspiera.
Wracam do swojego, że albo ludzie z nimi zrobią porządek albo mozemy sobie tak paragrafami rzucać jak g o ścianę, ale to już wyżej zostało wyjaśnione więc nie ma co sobie nadziei robić na jakąś sprawiedliwość, nigdzie jej nie ma.

2 Likes

Ci co dobrze płacą mają inne priorytety i ciekawsze metody lokowania kapitału :slight_smile:

2 Likes

Mówimy o lokalnej centrali do zarządzania kolonią takiej jak siedziba NBP na ten przykład. Nie trzeba całej planety od razu zbawiać. Hindusi też przecież nie wysadzali Londynu w powietrze - im wystarczyło że brytole się zaokrętowali na statki i wrócili na swoją wyspę.

3 Likes

Wydaje mi się, że wówczas były dla zaistnienia takiego stanu rzeczy sprzyjające okoliczności, tj. Anglicy powoli schodzili ze światowego prymatu ustępując miejsca uzurpatorom, tak jak ma to miejsce teraz w przypadku USA i Chin.
W obliczu sąsiadów i niedorzecznych pseudoelit takie okienko możliwości nie ma prawa się pojawić.
Czeka nas tylko ewentualna zmiana buta trzymająca nasze twarze przy ziemi.

2 Likes

A Celtowie wysadzili i od razu pojawiła się wola porozumienia.

4 Likes

Nie znam się to się wypowiem.

Trzeba tak zrobić, żeby nei demolować nic i pokonani, z uśmiechem na ustach, bez agresji, oddali wszystko co mają, świadcząc przy tym czynności seksualne inne najeźdźcy. Jest taki kraj, taki naród. Ewenement na skalę światową.

2 Likes

Ci najeźdzcy to jakąś armie pewnie mają, nie? Ablo jakiś inny solidny argument, coś muszą mieć, u nas nic takiego nie ma.

2 Likes

Kiepełe :slight_smile:

6 Likes

Oprócz kiepełe to oni sobie nawzajem na obczyźnie pomagają. A wśród naszych jak to mawiają - jak Ci rodak na obczyźnie nie zaszkodzi to już Ci tym pomoże.

5 Likes

Tłumaczyłem to ostatnio pracownikom, bo mi zaczęli coś pier… o tym że znają tu samych fajnych ludzi.

3 Likes

Niestety… Ale są tacy, którzy wyjeżdżają i robią sobie małą Polskę zagranicą (bratają się z rodakami na obczyźnie)… Mentalność pozostaje ta sama po dekadach pobytu zagranicą…

Ja tam unikam, choć mieliśmy jedną rodzinę przyjaciół Polaków, ale już wrócili do Bolanda… Tak to raczej gadka się nie klei…

Na marne pocieszenie - Węgrzy mają tak samo, i Węgrzy są fajni i chętnie przyjaźnią się z Polakami.

2 Likes

Sarmację!

Wiem, dlatego nie utrzymuję z nimi dalej kontaktu. Ile można chlać?

4 Likes