Na it21 tęsknią za @3r3

Przepraszam, wymknęło mi się :slight_smile:

Obawiam się że te szalejące dzisiaj ceny to z łeską w oku będą za parę miesięcy wspominać,ale masz rację …uwaga skutecznie została odwrócona.

2 Likes

A tymczasem część produktów spożywczyć pojechała od grudnia zeszłego roku o około 15 %.
W niecałe 3 miesiące, kto da więcej ?

1 Like

Nie widze problemu

1 Like

Aktualnie jedząc tatara(nigdy nie uda mi się zrobić tak dobrego jak mojej mamy) rozmyślam czy rzeczy finansowe, które wymyśliłem trzymają się kupy i jak bardzo uzależnić moje ruchy odnośnie wielkiego resetu/krachu/strzyżenia owiec zwał jak zwał w najbliższym czasie(chociaż nie wiem co to znaczy najbliższy czas). Także na razie będę czytał i łapał klimat nowego miejsca z racji, że z natury na początku jestem jestem nieśmiały, ale bardzo podoba mi się zakres tematów, choć jak napisałeś, że tematy giełdowe itp są już za Wami, więc będę musiał trochę nadrobić :smiley:

2 Likes

Tematy giełdowe w przemyśle to jest taki sam wyskok na szaber jak incitamenta podatkowe.
Jak akurat jest tam sos i chwila czasu to się bierze.
Ale to nie w finansach robi się stan posiadania. No przecież do czegoś tej waluty używamy, a nie że nam kazali. Jakbyśmy nie używali to cała reszta mogłaby nią tapetować mieszkania.

2 Likes

It21 zdechlo.

Spalona serwerownia.
Ciekawi mnie czy it21 tam mial serwery.

3 Likes

super. Tyle podobno maja redundancji…a tu nagle…przyszło sprawdzam…

2 Likes

Prosta redundancja czyli dublowanie pcha dostępność z 95% na 99% przy czym kosztuje razy trzy (sky is the limit) w porównaniu do pojedynczej serwerowni. Każdy co najmniej półprzytomny księgowy zada pytanie czy dla czterech procent dostępności opłaca się pompować koszty mnożnikiem trzy.

Kilka lat temu z tego co pamiętam jego adres IP wskazywał na północną Francję.

3 Likes

Cięcia na utrzymaniu ruchu i pożar gwarantowany.
Przechodziłem to w zeszłym tygodniu.

Zależy od kar umownych.

Kolejna w chmurze^^

2 Likes

To musi być ciekawe doświadczenie dla ludzi wierzących w bezpieczeństwo czegokolwiek znajdującego się poza zasiegiem ich łap.

Prosimy o kontakt z naszym działem wsparcia.
https://thehustle.co/wp-content/uploads/2020/11/meme_20201109014803-768x377.png

4 Likes

O, widzę, że nie tylko ja wstałem dziś bez kawy. : )


Już słyszałem w tym roku ‘po co Ci 3 serwery do kilku stronek, jednej bazy i duperelek, kupi się na promo z oneprovider, będzie git’

4 Likes

Ciekawe czy to będzie odosobniony przypadek, czy może początek epidemii, ot taka mądrość etapu :wink:

3 Likes

Tak.

Independent Trader tymczasowo niedostępny

Uprzedzając Wasze pytania informujemy, że zarówno blog Independenttrader.pl jak i Kopiowane Ruchów Tradera (portfeltradera.pl), są tymczasowo niedostępne.

Awarię spowodował pożar serwerowni OVH w Strasburgu. Niestety nadal nie mamy odpowiedzi od supportu OVH. Wygląda na to, że dalej usuwają skutki awarii.

Staramy się jak najszybciej uruchomić nasze strony na serwerach tymczasowych.

P.S. Mamy nadzieję, że to nie nasze artykuły wywołały ten pożar :wink:

2 Likes

a czy to nie jest tak jak w medycynie - ma byc wincyj, wincyj, szybciej, taniej.
no i jest tanio i szybko, a z e czasami powiklania…

3 Likes

fotka z miejsca zdarzenia ( twitter, ale bez konta tez wpusci, najwyzej 3 razy refresh )

3 Likes

Miejmy nadzieję że początek. Im ciaśniej tym większa szansa że polecą bazy urzędów^^

Niezapobiegliwi cierpią częściej.

A tu wszystko działa.
Nawet konferencje międzynarodowe w oku szalejącej prankdemii^^

2 Likes

czyli systemy gasnicze mialy wszelakie certyfikaty i biurwienne kwity. Maximum security level…

3 Likes

A cieć był trzeźwy, zaszczepiony, nie spał i był czujny. Przynajmniej tak to pewnie wygląda na papierze z ostatniej certyfikacji systemu :wink:

P.S. Tak sobie właśnie pomyślałem o tych wszytkich projektach “Polska bezgotówkowa” i innych…ciarki przechodzą po plecach. Zmodyfikować też można ten tekst o płaszczu “nie mamy pańskiego płaszcza gdyż azaliż wżdy spłonął” + szczery uśmiech lub mina ubolewająca zależnie od wykupionego pakietu ubezpieczenia, też zdalnego. :wink:

3 Likes

w jednej ze znanych mi serwerowni jest instalacja freonowa bodajze czy co2 gasnicza i kiedy jest aktywna nikt nie wejdzie tm, do serwisu i prac jest wylaczana.

1 Like

Co ma cieć do instalacji i zasilania na prądzie stałym? Jak taka szyna pójdzie w dym to nawet ucięcie kabli nie pomaga. Trzeba odciąć przemienniki i zasilanie awaryjne. Zanim się połapiesz kable są plastyczne, a okolica rozbuchana.

Wejść to jeszcze można, ale można nie wyjść.

2 Likes