Naganiam na kryptowaluty, uwaga, jak nie lubisz to nie czytaj

@3r3 ma inne zdanie bo cośtam i mu coś się wydaje a przesrał tyle okazji żeby zrobić 9 cyferek na tych śmiesznych kryptowalutach a mnie to sie wydaje że z tego sie zrobi takie bony,dolary,pewex i bimber jak za 80’s / prohibicji

4 Likes

pokaż dinozaurom jak to się robi.
Oferuję że Ci piwo potrzymam.

2 Likes

Pewnie, będzie prezentacja.

Wiadomo że nie wiadomo ale fintech ucieka w konkretne miejsce a z fintechu są daktyle a daktyle jak jest się zwinnym można ojebac za sreberko zanim się małpy nie skumaja czym jest wall street a mamy 1921 a nie 1923 prawda?

Był tu jakiś pyskaty ziomek od czarka co dostał gonga od rpisa on mam wrażenie że bidy nie klepal, może bez pyskowanie ale 5 petabajtow by nie zaszkodziło w Batumi ^^

proof of stake troche za późno

proof of taczka HDD jeszcze nie

cyferki jako przechowanie wartosci nie wymagają komentarza

cyferki jako szachrajstwo kończące się taczka srebra również chyba nie

odpowiedz sobie na pytanie - co będzie za 10 lat warte więcej 1 ethereum czy 8k PLN. w normalnych czasach nie byłoby wiadomo i za rok tez nie wiadomo.

ale za 10?

Inna sprawa że nie podejrzewam tu nikogo o trzymanie papieru w celach innych niż karma dla biurwy ale worek złota robi jedna rzecz i nie jest nią płacenie dywidendy.

Zobacz co jest na bitku. Rzeźnia, hashrate zdechł, Chińczycy pogonili górników do Kazachstanu. I zobacz wykres proof of work i proof of spacetime. Już linkuje.

3 Likes

PoW

PoST

https://www.chiaexplorer.com/charts/netspace?period=1m

Cuda wianki. I jedno z nich łatwiej schowac i nie konsumuje więcej prądu od Argentyny

A drugi obieg być musi.

W ogóle to jest wykres polityczny jeden i drugi, kapitalizm vs komunizm ^^ chociaż to zabawne bo PoW to marks by witał wiwatując.

2 Likes

nieruchy w Gruzji dziś = cheap
prad w Gruzji = cheap, stable (wodospady z turbinami)

Klimat gospodarczy w Gruzji = doskonały

Aktywa są tanie więc nie potanieja a na pewno nie jakoś dużo jeśli już.

Gdyby ktoś tu siedział w USA to jeszcze za pół ceny bym mógł spróbować załatwić sprzęt elektroniczny przy użyciu cygańskiej magii bo mam patent ale trzeba być na miejscu a mój aktualny kontakt jest odrobinę samolubny

Mam maszynkę do robienia 100 usd z 30 usd na elektronikę w USA :)) tylko kto wie ten wie że mnie tam nie lubią, właśnie przez takie gruszki na wierzbie, biali rasiści każdy to powie nikt nie lubi cygański człowiek

4 Likes

Skoro zrobiłeś tyle cyferek to pokaż statement^^

Statement!

Po prostu chcesz nas naciągnąć na chatę.
Pomyślimy jak wesprzeć bezdomnego narkomana^^

Ale jest niepodważalny nawet bez ustroju.

1 Like

Ja nic nie wiem. Ja nie mówię że zrobiłem 9. Było siedem ale w 2013.

Nie ma nic, przedawniło się, nie ma niczego ^^

Tak, chce Was wyeksploatować i bohatersko wrzucić nadwyżki w coś dziwnego co ma powiedzmy 20% szans zrobić 200000%.

Następnie bydleco przezrec 10% tego co wasze, 90%oddać i wpierdalac szaszłyka.

Nie wiem, nie znam się, przecież za trzy tygodnie to w ogóle nic a jutra może nie być ale chyba częściej się udaje tym co probuja coś robić co nie?

2 Likes

0 = 0

5 Likes

Sugerujesz, że banksterka jest biedna?

Ja tam uważam że walutę trzeba emitować ale po cichu żeby nie dostać gonga od antycznego Pejseusza.

Daje plusika za to, że wyraziłes kurs eth/pln jako math terror ^^

3 Likes

@impeer uważaj, to potrzask! ^^

2 Likes

Czekaj, czekaj w sumie

@3r3 chcesz dokument? :smiley:

O, @Eltor bo Ty jeszcze nie dorzuciles się do moich debilnych pomysłów :< AgroGyps ma z 8 uczestników już :smiley:

Pol forum kopie krypto cyganem czekamy na drugie pół

Gdzie znajdziesz taka druga spekulacje co ma tak wysoko dno? Dnem jest hardware i nieruch. Prądu niemnozka a cyganie mało jedzo. A jeśli osiągniemy dno to w jakim dobrym składzie!

Nie zwlekaj ^^

2 Likes

Lubię to!

Skrzyneczkę z brzdękiem możesz okazać. Ja mogę^^

3 Likes

Ja nie mogę bo nic nie miałem, nie mam i nie będę miał więc sam Pan rozumie.

2 Likes

Ja rozumiem - gruszki + wierzba!

1 Like

No taka profesja co zrobię

Blondynce wywrozylem z delikatnej dłoni, że za 3-4 lata będzie milion na koncie bez względu na to co zrobi

Ucieszyła się

Powiedziałem żeby się cieszyla już dziś bo potem może być za późno ^^

Ad krypto - śliskie ale imo BHD ma małą ale szansę wybić się na rzeczone 30000% w skali kilku lat więc xch konwertuje swoje na bhd,eth,alkohol

Kopać sensu nima.

3 Likes

@impeer

Zacznę od określenia słowa „zamienny” od ang. fungibility. Według Wikipedii, w ekonomii zamienność jest właściwością dobra lub towaru, którego poszczególne jednostki są zasadniczo wymienne, a każda z jego części jest nieodróżnialna od innej części. Zamienność to nie płynność.
O towarze mówi się, że można go łatwo wymienić na pieniądze lub inny towar. Więc towar sam w sobie jest zamienny jeśli jedna jednostka towaru jest zasadniczo równoważna innej jednostce tego samego towaru o tej samej jakości w tym samym czasie, miejscu itp. Warto w tym miejscu dodać, że pieniądze są wymienne; jeden banknot 10 USD jest wymienny z każdym innym podobnym, autentycznym banknotem. Jest również wymienny z dwiema piątkami, dziesięcioma jedynkami lub dowolną inną kombinacją banknotów i monet o wartości do 10 USD.

Złoto to złoto i tylko złoto, ponieważ złoto to podstawowa koncepcja zamienności. Oznacza to, że określona ilość złota jest równoważna tej samej ilości czystego złota, czy to w postaci monet, sztabek czy też innych form. Oczywiście że istnieją różnice w cenie złota w zależności od kształtu, ale dzieje się tak z powodów innych niż zamienność, np. monety mają wartość kolekcjonerską z powodu sentymentu a nie zamienności. Możesz sprzedać monetę w tym samym miejscu, w którym możesz sprzedać sztabki czy biżuterię ze złota. A żeby cos było pieniądzem, musi być zamienne. Popatrzmy może na istotę złota pod innym katem. Biorąc jednouncjową monetę mogę zacząć zmieniać jej kształt w sposób banalny – uderzając w nią młotkiem. Więc jeśli po skruszeniu monety zbiorę wszystkie kawałki otrzymam z niej tą samą wartość, ewentualnie zbliżoną do 31,101 gramów. Oczywiście że w ten sposób wartość kolekcjonerska zostanie utracona, ale to nie będzie miało NIC wspólnego z wartością samego złota – spadek ceny wynikać będzie z nieporęczności przedmiotu wcześniej znanego jako złota moneta i utraty samego sentymentu. Spróbuj umieścić swojego BTC w pamięci USB i uderz go młotkiem a przekonasz się w jaki sposób przechowa swoją wartość. W powyższym możemy również stwierdzić, że tak samo jest z dolarem. Spal go – straci swoją wartość? – otóż NIE. Dolar amerykański jest zabezpieczony pełną wiarą oraz kredytem podatnika USA. Wartość banknotu nie jest zawarta w samym banknocie i nie chodzi tu nawet o słowa napisane na nim. To tylko kilka cyfr i liter, które składają się na numer seryjny tego banknotu. Wszystko inne na banknocie jest tylko i wyłącznie dla wygody, ewentualnie dla zabezpieczenia przed fałszerstwem. Numery nie są nawet potrzebne, ludzie wiedzą, że Benjamin Franklin to 100 dolarów. Jeśli naprawdę chciałbyś zadać sobie trud, możesz spisać numer seryjny, spalić banknot, zadzwonić do fedu, powiedzieć im, który numer jest poza obiegiem i co się z nim stało, a oni mogą go przywrócić, drukując nowy banknot z tym numerem seryjnym. Ponieważ prawdziwy dolar nie jest tym, którego spaliłeś, jest to wpis w banku danych powiązany z numerem seryjnym na tym banknocie. Najprawdopodobniej jednak, po prostu dadzą ci nowy banknot, usuną stary numer seryjny z banku danych i dodadzą +1 do następnej partii banknotów, które wydrukują. Chcę przez to powiedzieć, że to numer seryjny czyni dolara weryfikowalnym, a władze centralne czynią go wykonalnym. Dolar jest dolarem, bo tak twierdzi Rezerwa Federalna. A numer seryjny pozwala im to potwierdzić i dotrzymać słowa. Weryfikacja i wymienialność to dwa kluczowe składniki każdej waluty (w przypadku złota są to właściwości fizyczne, takie jak waga, gęstość itp.).

Więc z czym BTC jest zamienny, jeśli nie z samym sobą? Cóż, z pojemnością przechowywania danych. Z punktu widzenia półprzewodnikowego to pojemnością są komórki pp., ew. bity magnetyczne na talerzu dysku twardego, które właśnie przechowują sekwencję jedynek i zer, które de facto składają się na BTC. Skopiuj te stany, a skopiujesz monetę. Skopiuj inne sekwencje i możesz je powielać. Dwa razy dwa ogniwa to, to samo co cztery ogniwa, oferuje tę samą wartość, tę samą ilość pamięci, tę samą… lub cóż, podobną wydajność, ale nie każda złota moneta ma też tę samą czystość. W efekcie jest zamienny z cyfrowym dolarem, ponieważ również zużywa przestrzeń dyskową - bez scentralizowanej władzy, bo o to w tym wszystkim chodzi. W związku z tym jego wartość jest taka sama jak pojemność pamięci masowej, którą zajmuje, a nie energia, którą zużywa na sekwencjonowanie w odpowiedniej kolejności w ramach tej pojemności. Gdyby tak nie było, gdyby był przywiązany do cyfrowej pamięci masowej, nigdy nie mógłby być skopiowany na inny nośnik. W efekcie, działania Kopiego-Pejsta musiałyby być same w sobie działaniami blockchain, z poprzednią kopią wymagającą ciągłego istnienia. Oznacza to, że jest on zamienny ze wszystkimi innymi mediami cyfrowymi, które również składają się z jedynek i zer, które mogą być kopiowane do tej samej przestrzeni. Więc śmiało mógłbym stwierdzić że Bitcoin nie jest wspierany energią potrzebną na jego obliczenie.

SWIFT, międzynarodowy system bankowy, przeprowadza 173,6 transakcji na sekundę. To jest tylko najwyższy poziom systemu bankowego, między krajami. Visa wykonuje 1700 na sekundę. Oba z pewnością nie zużywają do tego energii małego zamożnego kraju. Więc w porównaniu z tym, wartość użytkowa BTC jest znacznie niższa. Nawet jeśli nie jest zerowa, to na pewno nie jest to więcej niż kilka dolarów. Ponieważ prawdziwa wartość walut blockchainowych leży obecnie tylko w transakcjach, podczas gdy same monety są bezwartościowe, przynosi to kolejny problem, który lubię nazywać paradoksem następnej transakcji. To znaczy, jeśli z jakiegoś powodu nie możesz dokonać transakcji z BTC, ale sama moneta nadal istnieje, jaka jest jej zatem wartość? Zero!

2 Likes

Mam nadzieję, że zrobiła wszystko. ^^

5 Likes

Dobrze, że tylko z dłoni, bo za tę parę lat to insze problemy bys omógł ogarniać :wink:

2 Likes

Wymyśl zdecentralizowanego, niezabezpieczonego realnymi aktywami, niepowiązanego z żadnymi firmami lub osobami, uniezależnionego od regulatora stablecoina.
Tego nam trzeba.

Świat Cię ozłoci.

3 Likes

Pejs-ta ^^

Udowodniłeś coś czego nie trzeba tłumaczyć

Inherentna wartość kojna jest ujemna, i know

A jednak… Pozylem dobrze a jak allah da to jeszcze pozyje. I co mi obiektywna wartość zrobi?

A zydzi ukrzyżuja

Tak, wszytko chuj, ja wiem ale patrzę na boki i widzę zrealizowane zyski a panowi obiektywisci twardoprzemyslowcy gryzą piach.

Ja wszystko rozumiem i się zgadzam ale no…

Oprócz long term jest jeszcze short term, mid term, hedge…

2 Likes