Ni ma obrazu

Trytytka.

W zasadzie to nic się nie stanie, tam po drodze jest tylko stabilizatorów napięcia z kondensatorami, że się wygładzi.

Kolega mi też doradza żebym odłączył wszystko co się da, tzn. dysk, wszystkie kable od obudowy- usb, światełka itd, może mieć to jakiś wpływ?

2 Likes

jak najbardziej.
Zostaw tylko to co konieczne :slight_smile:
Zasilacz , karta graficzna, porocesor i oczywiście RAM. Wiecej nie potrzeba.
Nie widze aby ktos pisał o RAM a czasami źle zainstalowana pamiec robi problemy - odblokuj RAM , wyciag , sprawdź czy nie ma wygietych pinów w slocie pamieci - ewentualnie zmień miejscami bo masz 4 gniazda jak sadze na RAM

2 Likes

Są 4 gniazda, mam 2 kości
Próbowałem z jedną kością i tez to nie to, te gniazda też posprawdzam

1 Like

Mam nadzieję, że Kolega @klakson się nie obrazi, jeśli trochę się podebnę pod ten temat, ale skoro już mi się przypomniało… :wink: Słuchajcie, jaki może być powód, że w PC monitor nie dostaje w ogóle sygnału z karty przez DisplayPort, sprawdzane na 2 różnych kablach, a na HDMI wszystko hula bez zarzutu? Uszkodzenie gniazda, monitor, karta, jakieś sprawy w ustawieniach, gdzie szukać?

2 Likes

Może banał ale czy na monitorze przełączono źródło z HDMI na DP ?

3 Likes

sterowniki?

2 Likes

Czy głośniczek podłączony jest i wydaje jakieś dźwięki przy starcie ?
Czy po wyjęciu pamięci odgłosy głośniczkowe się zmieniają ?

1 Like

W pudełku speakera nie było więc nie mam co podłączyć, nic żadnych dzwięków nie wydaje

1 Like

Spekaer powinien być w obudowie - w każdym razie kiedyś tak było ale pewnie chinole oszczędzają jak mogą).

Przy spikerze można prosto sprawdzić. Sprawny komputer wydaje zazwyczaj jeden pisk przy starcie. Jak się wyjmie pamięć a płyta jest w miarę sprawna to zaczyna wydawać odgłosy.

Można jeszcze wyjąć pamięć, włożyć po jednej, zamienić miejscami - takie czarowanie.

1 Like

Jak windows to ustawieniach systemu szukać. Bywały takie karty co działały przy starcie tylko na jednym porcie i dopiero w windows można było ustawić gadzie ma być obraz.

2 Likes

na plycie są takie światełka i jak jest jakiś błąd CPU, VGA czy coś to świeci, jak wyjalem karte graficzna to swiecilo, przy wsadzonej nie swieci nic

1 Like

Czy karta nie wymaga dodatkowego zasilania i może zasilacz nie podłączony do karty ? Może zasilacz ma za mało mocy ?

1 Like

wepnij w górną szyne PCI, nie dolną.

dolna ne działa.

trudno, ze haczy o radiator ssd, troche może.

1 Like

zasilacz 600 W, chyba powinno starczyc, karta podłączona do zasilacza

tylko w górną wpinalem

1 Like

ten corsair co polecałem czy lecisz na “swoim” setupie?

jaka karta? Ty leciałeś to wg moich rekomendacji Geforce 210 czy cos innego?

1 Like

Nie, Evga jakiś tam 80 plus, ten Twój jest na liście do odhaczenia ^^

GTX 970 strix asus

To ten moj komp, tego do kopania nie bede skladal bo zrobie coś nie po Twojemu i bedziesz krzyczał że standaryzacja że to tamto ^^

1 Like

ma wyjscie HDMI i VGA jednoczesnie? monitor tez jedno i drugie?

bo jest cyk myk. ale musisz miec obydwa, ablochociaz VGA I DVI na moniorze

1 Like

ma dwa DVI i dwa HDMI
monitor ma wszystkie możliwe

1 Like

Podłącz mu dwa kable na raz

odpal

i potem odepnij jedno DVI w trakcie dziaałania.

1 Like