Nowy ład

W epoce sezonowych państw przejmujesz się sezonami urlopów?

1 Like

problemem jest to, że ja już niczym się nie przejmuje xd

2 Likes
5 Likes

Ostatnia misja, … buhahahah. Nawet go lubię za ten yo-yo-niggas show :slight_smile:

2 Likes

2 Likes
1 Like

śmiechłem

1 Like

Tak - jego miejsce pracy jest zabezpieczone.
Tymczasem w innych landach rzeszy jewropejskiej klienci wylatują za bramę, bo ośmielili się zaproponować przelew, fakturę, a gotówki nie przynieśli w zębach.

1 Like

Bolanda deflacyjne wyjście z długów. Czy to jakaś charakterystyka kolonii?

1 Like

niekoniecznie deflacyjne: stopy procentowe w górę oznaczają wzrost kosztów kredytów sub-prime przy jednoczesnym spadku popytu na nie. Co oznacza spadek wartości zakredytowanej nieruchomości przy jednoczesnym wzroście rat hipotecznych.

To z kolei może wywołać falę “margin call” czyli wezwania dłużników do zasypania dziury pomiędzy wartością księgową zastawu hipotecznego oraz wartością niespłaconego kredytu.

W takiej sytuacji tow. Glapiński będzie musiał podjąć decyzję czy pozwoli zadziałać wolnemu rynkowi w formie fali eksmisji i licytacji komorniczych przejętych nieruchomości czy też rozwiąże problem drukarką.

Deflacja na nieruchomościach może wystąpić równolegle z inflacją na żywności, energii, produkcji przemysłowej i usługach. Wtedy trzeba będzie dokonać wyboru i kogoś złożyć na ołtarzu w ofierze właścicielowi drukarek.

No ale, jak sam prezes stwierdził - “jestem właściwym prezesem na taki trudny czas”.

11 Likes

Przecież ten problem wywołała drukarka. To przez ten dodruk ganiano spoconych budowlańców po miejscach wyzyskodawania aby frajerzy niezdolni kupić domek bo nie zarabiający w niedrukowanej gospodarce prawdziwych piniendzy mogli być własnością banku.

Drukarka nabroiła i posprząta?^^

Już złożono - czekamy aż krew spłynie do naczyń ofiarnych. Na razie komornik przejmuje Ukrainę. Są jakieś ograniczone protesty, ponoć BLM przyjechało squatować bo im Dziadzio Pielucha kazał no ale jak każda hipsterska komuna dużo kosztuje i widać to na pompie.

5 Likes

stwórz problem, zaproponuj jego rozwiązanie i je zastosuj.
Po czym łaskawie pozwól żeby Cię noszono na rękach. To sprawdzony patent.

1 Like

A Pan Chińczyk ponownie się obraził i ponownie zamknął Szanghaj który otworzył cały tydzień temu.

1 Like

Oni tam na to mają bardzo proste myśli…
生不逢時,困且多憂。無有冬夏,心常悲愁。względnie 寧為太平犬,不做亂世人。 :blush:

2 Likes

Potem sobie uświadomiłem, że trzeba będzie kogoś zbankrutować (deflacyjne wyjście z długów = bankructwo, inflacyjne wyjście z długów = bankructwo).

Bolanda cała jest ofiarą. Kto wie czy tam znowu nie spalą stolicy na złość Hitlerowi.

4 Likes

chcesz mi powiedzieć ze cała stolica to weksel? i po spaleniu " nie mamy pańskiego płaszcza…^^

1 Like

Państwo to weksel. Zostało niby powołane przez mieszkańców. Więc mogą sobie powołać nowe, a terytoria starego podbić. Stare zostanie z długami, będzie zajmować jakąś “ambasadę” i tam będzie można kierować zażalenia.
CCCP tak zrobił - nie mamy z długami caratu nic wspólnego^^

2 Likes

… ale flotę cara przytulimy bo jeśli o mienie chodzi to ‘grab zagrabione’.

3 Likes
8 Likes

komentarz zawsze aktualny^^

2 Likes