Paździerzowe drony po pinc złotych - przyszłość

Absolutny! ^^

2 Likes

Nie nie, my potwierdzamy prawdę na dziś ^^

1 Like

Takim zapalnikiem jaki się tam palił obok żaden problem. Przecież tam wcześniej szalał pożar magazynu chemicznego.

wybacz moja niewiarę, żadna tam sigma ze mnie^^ …ale tak na chłopski rozum uzyskanie mieszaniny tych 2750 ton z tlenem? no chyba że ileś tam ton eksplodowało ale żeby zaraz wszystko?

1 Like

Jaki tlen?

Bilans tlenowy MW…

1 Like

Tlen jest już na pokładzie. Jakoś te bomby głębinowe wybuchały, nawet w tak prymitywnych czasach, jak I WW…

1 Like

Chemia najwidoczniej nie jest na chłopski rozum.
Gdyby tam był tlen to by się tylko spaliło.

… no chyba że był to na przykład amatol 80/20 albo inny już gotowy do porcjowania materiał wybuchowy wojskowego przeznaczenia o dodatnim bilansie tlenowym wytworzony na bazie azotanu amonu. Wtedy rozumiem polityków Libanu nie chcących wypuścić z ręki takiego skarbu.

1 Like

a nie przyszlo Wam do glowy ze NHçNO* jest higroskopijna? A gdy w celnym magazynie sie zmieszaly te tony NH4NO3 z parafina czy diesel sie rozlal w ilosci kilkuset ton…

ANFO gotowe. Choc sama NH4NO3 podgrzana eksploduje ulegajac rozkladowi … Mi to troche nie pasuje - najpierw pozar a potem duze boom. Pasowalo by raczej pod pirolize wybuchowa reszty…

Ale nie dowiemy sie raczej

1 Like

Gdyby teraz wykorzystać to jako prektest do wycofania z obrotu nawozów azotowych, to by dopiero wyszła depopulacja, a nie tam jakieś igiełki pierdółki.

2 Likes

Był taki okres w Europie w którym porywane ciężarówki wykorzystano do przeprowadzenia trzech albo i czterech zamachów. Spodziewałem się po EU że zakaże stosowania ciężarówek: wielokrotnie (Marsylia, Sztokholm, Berlin) sprawdzonej broni o empirycznie udowodnionej skuteczności.

A tu niespodzianka: ciężarówki są w UE nadal legalne.

1 Like

Nie da rady, nawet najglupszej biurwie wytlumacza chlopcy z Gazpromu ze nje nada, njet. Pajalnik w rzopu hemoroidy curat.

Wycofanie sie z nawozow azotowych to szwajcarskie ceny zywnosci w PL. Kupisz wolowinke za 150CHF/kg ?

1 Like

kto nie kupuje ten nie je^^