Piniondzory & cytaty

taką stronę o piniondzorach znalazłem

W ramach rozważań o specjalizacji Medyka takie coś (żydowskie, oczywiście) pasuje:

Jeżeli problem można rozwiązać za pomocą pieniędzy, to nie jest to problem, tylko koszt.

4 Likes

a ja lubię to:

“Decyzja o jednym groszu, jest decyzją o stu groszach”

1 Like

Lepszy kiepski handel niż dobra praca. (żydowskie)
lub
Pracą zarobisz na życie, a na handlu się wzbogacisz. (fińskie)

@3r3 ponoć podesłałeś ustawę do Polin restrukturyzującą kopalnie na śląsku, by mieć kim i czym handlować.

1 Like

a no co 3r3 taki gowniany wungiel? Biurwy i specsluzby wraz z mafia zwiazkowa tam siedza

2 Likes

Mnie specjaliści od maszyn potrzebni, a tam czas marnują na kopanie.
Dlatego kazali rozgonić kopalnie. Biura projektowe uwolnione - specjalista na rynku, brać wybierać.

tak troche humorystycznie

mnie kiedys wpadlo w oczy cos takiego jak kodeks ferengi (takie sci-fi) czyli rasy inteligentnej zyjacej z szeroko rozumianego handlu. wkleje kilka pierwszych

  1. Kiedy wejdziesz w posiadanie cudzych pieniędzy - nie oddawaj ich.
  2. Nigdy nie inwestuj więcej niż to konieczne.
  3. Nie pozwól rodzinie stawać na drodze do zysku.
  4. Miej uszy otwarte.
  5. Okazja plus instynkt równa się zysk.
  6. Chciwość jest wieczna.
  7. Układ to układ… do czasu gdy trafi się lepszy.

  1. Wojna sprzyja interesom.
  2. Pokój sprzyja interesom.

jak widac wojna bardziej sprzyja interesom niz pokoj wg ichniego kodeksu ;]

1 Like

Zadluzyc i sprzedać za złotówkę to już nie te czasy. Teraz trzeba Zadluzyc i oddać z dopłatą jakiemuś Niemcowi.

Cudze chwalicie swego nie znacie.

Takie to tam fachowcy, młode Łeby nacpane feta ze ślunska co od ceprow wszystkich wzywają jo?

1 Like

wegiel w PL jest gowniany. Jedyny ktory jest warty uwagi to ten w Zaglebiu walbrzyskim. Antracyt, z powodow nieznanych oficjalnie skreslony z zasobow geologicznych PL.

1 Like

Złoża mają tam kilkadziesiąt centrymetrów grubości, górnicy za komuny wyrywali ten węgiel ręcznie. Może kiedyś nauczymy maszyny autonomicznie podążać za złożem takiej grubości a może praca górnika stanie się na tyle tania że Wałbrzych zacznie się ponownie opłacać …

5 Likes

“Jeśli jakiegoś pproblemu nie możesz rozwiązać pieniędzmi to rozwiąż go większymi pieniędzmi.” Dadan Karambolo z filmu “Czarny kot, biały kot”1599d2451497329b1ec6538dd444a5ef

2 Likes

Akurat to nie wiem ale się wypowiem. Jak palę polskim ekogroszkiem kupionym z taurona spólka jaworzno czyli z polskich kopalń to nawet ładnie się spala, jest popiół ale bez przesady za to jak jest ekogroszek zmieszany z róznych źródeł czyli polski z ukraińskim i czeskim to masz albo spieki bo to węgiel koksujący nie pasujący do spalania w tego typu piecach albo czeski co daje dużo popiołu bo ma mniej węgla w węglu no i ma też.dużą domieazkę kamienia czyli czegoś co nie jest wogóle węglem. A antracyt z wałbrzycha aż pieknie wygląda, czarny czarniutki aż miło popatrzeć, no i czasem trafi się odbity jakiś złoty liść paproci. Tak więc ten ze śląska jest całkiem całkiem jeśli chodzi o palenie.

1 Like

Pozatym słyszalem od wujasa ze nasz polski jest okej, ze niemcy go skupują i topią w jeziorach aby go magazynować bo węgiel na haldzie ulega utlenianiu a zatopiony w wodzie już nie, więc mozna go potem ponownie wydobyć z jeziora, wysuszyć i spalić. Nasz magazynują a do nas przychodzi ze wschodu gorszy ot i cały sekret.

3 Likes

Nie tylko ze wschodu, nawet z afryki. Największe gówno pchają tylko żeby zarobić a nasz eksportu ja na zachód

2 Likes

taak. Do ktorego doplaca tak bogata persona jakim jest polski podatnik.

Ja bym kopidolom odstapil te kopalnie i niech te czarne zloto sobie jedza. Tyle ze bez doplat oni sa jak pkp.-

1 Like

Ale wiesz, wegiel na kopalni jest tani. Odbiorca placi sporo wiecej. Dokladnie nie wiem ile ale jak tona ekogroszku kosztuje 1000zl to kopalnia ma z tego połowe albo mniej, reszta to pośrednicy. Zresztą specjalistą od tego czy to sie opłaca czy nie jest 3r3, komu sie opłaca temu się opłaca. Na pewno jakościowo jest lepszy. Pewnie sie nie oplaca bo wielu jest pod to podwieszonych i doi doi doi. Zresztą w te zasoby geologiczne nie ma co do konca wierzyc. Znajomy dziadek opowiadał mi że na tej kopalni co był sztygarem fedrowali urobek nie ten o największym procencie zaqartoaci rudy a wlasnie ten słabszy, a lepszy zostawiali na potem jak będą gorsze czasy i mowił mi ze to bylo bez sensu. Tych najlepszych pokladow do dzis wogole nie wydobyli.

1 Like

No wlasciwie to polski podatnik bic nie doklada bo jest dziadem. To chyba jakoś inaczej się kręci, to są jakieś księzycowe rozliczenia. O ile polski podatnij z 20, 10 lat temu moze dokladal to tych malych biznesow juz prawie nie ma. Więc z kogo oni trzepią te kase?

1 Like

cena wegla w PL nie ma znaczenia. Jest niczym cena leczenia w lazarecie na obszarze EU.

Nie ma znaczenia bo kopalnie, wodociagi, lazarety musza dzialac. Podatnik doplaci.

I nie, nie mam na mysli ze Ci na przodku nie pracuja ciezko w warunkach uwazanych za niebezpieczne.

Nikogo to jednak nie obchodzi.

1 Like

A widzisz, znajac realia lazaretu poszedlbys na kopalnie i miałbyś ten sam znajomy już burdel spierdolenia co nie?

1 Like

bo kopalnia jest z nazwy kopalnia. Jak lazarety staja sie z nazwy miejscami gdzie leczy sie ludzi.

lazaret: miejsce zatrudniania biurw wzglednie korpobiurw, w ktorym dzialalnoscia wiodaca jest papierologia, rozliczanie wzrostow, planowanie centralne w mikroskali ( szpitalny mikropunkt centralnego planowania) plus dzialy korespondencji Halinki z lazaretu z Grazynka z Urzedu Ds. Kontroli Zdrowia oraz Kasi z NFZ oraz Basi z Urzedu Wojewodzkiego. Dzieki lazaretowi Kasia Basia Halinka Grazynka maja prace, bezrobocia brak, wszyscy sa szczesliwi.

kopalnia: miejsc ezatrudnienia sztygarow, nadsztygarow, dzialu planowania geologicznego, planuz wydobycia, ekspertow od wydobycia, energetyki, planowania srodowiskowego, geodezji, pozarnictwa etc. etc. Mafii zwiazkowej etc. Mafii biurwowej.

Wszyscy szczesliwi, pensja na czas wplywa. Podobnie jak w lazarecie gdyby nie Ci cholerni pacjenci, cholerni odbiorcy…

Czyzby matematyka nie klamala?

1 Like

Na tym właśnie polega MOLOCH, widmo molocha. Być moze to nie jest byt jako taki ale zestaw aparatow biurokratycznych, przepisów, norm, certyfikatów, przeglądów, plus systemy kamer, telefonow, spietych teleinformatycznie, taki matriks jak z filmu matrix ale troche inaczej zbudowany choć tak samo działający. To samo w nowej szacie. Mali zapierdalają i dostarczają energii na kołoqrotku, kazdy ma tak samo pod górke, na jaki szczebel się nie wdrapiesz ciagle masz dwie funkcje przełożonego i jednocześnie podwładnego. Tu cie rozliczają z gory a ty sam naciskasz na tych niżej. Normalnie wydaje się to wszystko bezalternatywne, skrzyzowanje rzeźni z burdelem. Jedyna ucieczka to w dragi i subkultury albo swiat religii. I co byś nie wybrał ciągle jesteś w dzungli. Walka o przetrwanie na róznych poziomach wiedzy o świecie. Wszedzie pułapki i pola minowe. Swiat religii jest rownie niebezpieczny jak dragi, wybierzesz źle i też można zapakować się na minę. W kazdym razie ciągle czuć oddech MOLOCHA na karku. :)) ogladaleś już na yt METROPOLIS?? Sf z lat 30 niemieckiej produkcjii??

2 Likes