Podejście do maszyny losującej

Link do artykułu: Podejście do maszyny losującej – Zarobmy.se

Kolejny tekst o pociechach, tym razem jak doprowadzić do jakiegoś stanu, który to stan przypadkiem może okazać się oczekiwany, a może okazać się również korzystny dla cierpiącego wychowawcze katusze ojca. Zaznaczmy, że tradycyjny model, w którym rodzicie wiedzą lepiej jest sprawdzony i działa dla istotnej części populacji. Działa głównie dlatego…

1 Like

Moja chinka naszemu brzdącowi, jak miał już jakieś 2 lata, biegał po mieszkaniu i nieproszony odkręcał termostaty do kaloryferów, przyłożyła do takiego gorącego kaloryfera rękę…
Ode mnie zebrała oczywiście opieprz, ale mam wrażenie, że to ja muszę na początek być tym miłość dającym rodzicem, bo z chińskiego wychowania traum się może nabawić.

Zresztą, sporo łapie młody z oglądanych filmików edukacyjnych i tłumaczenia i pokazywania fizycznego co i jak. Choć ma zaledwie 3 lata.

2 Likes

Dobry tekst, dziekuje @3r3

Musi być i od żeńskich w domu nie ma co wymagać, że jakkolwiek do życia pod tym względem przygotują. Baby u mnie mówią “niech nie wchodzi na kanapę bo spadnie”, ja mówię “niech wejdzie i spadnie to się nauczy nie wchodzić albo nie spadać”. Niestety przez różnicę czasu spędzanego w domu małe będą częściej siedzieć pod kloszem, co z tym począć Rebe?

2 Likes

Wynajmę moją chinkę na kurs dla niewiast :wink:… niedrogo policze. Ona jest odwrotnością polskich trzymających pod kloszem matek. Sama jako 3latka przemierzała po kilkumilionowym mieście odcinek od mieszkania matki do babki po ichniejszych ulicach i mam wrażenie, że oczekuje tego samego od naszych brzdąców…

1 Like

Baby są niereformowalne, kursy nic nie dadzą.

5 Likes

Z postępackiego za to można od razu stracić całą rękę.

Na końcu jednak trzeba to zrobić jako aktor.

Też tak tłumaczę - musi spadać i musi boleć. Później będzie zdolny wejść wyżej więc lepiej jak nałapie doświadczenia wcześniej.

Zabierać do roboty^^

Skoro się da to należy oczekiwać.
Inaczej przyjdzie milenialstwo na interwju i będzie oczekiwać że to kolejna szkółka dla potłuczonych. A tam przecież pada tylko jedno pytanie - ile możesz dla mnie zarobić?

Dlatego postrzyżyny i spod kiedy do ojca na warsztat.

3 Likes

Po 1. ojciec sam musi się z warsztatu podszkolić, po 2. babę na warsztat? ^^

2 Likes

I doczepić sobie dodatkową parę rąk, a najlepiej żeby była, ta para, dłuższa niż na wyciągnięcie rąk^^

https://youtu.be/_y5VDyt-qYQ

3 Likes

Jak stara i nie chcesz wymieniać to koniecznie.

Ja doczepiam wyniki młodego do faktury. Wyzysk panie^^

2 Likes

Córkę miałem na myśli, same córki mi się robią na razie.

2 Likes

Sporo papieru musisz zużywać^^

1 Like

Henryk VIII Tudor też miał ten problem.

3 Likes

Będziesz miał dużo wielbłądów^^

Korpora kupuje dużo to im wystawiam na ich papierze.

3 Likes

Kurcze…
No chyba, że junior pójdzie pobawić się do kolegi, zobaczy wielkiego, włochatego pająka i zachoruje na amen.
Potem rośnie sobie taki mały ekspert od robali za którym ciężko nadążyć, a mechanik, elektryk i informatyk, którzy są w pobliżu, nie rozumieją skąd to się mu wzięło.
Z nauk przyrodniczych przynosi celujące stopnie, a jak ma odrobić zadanie z maty to od razu on jest już śpiący i w ogóle boli go brzuszek.
Cwaniaczek taki, że tylko ja jeszcze daję radę go do tego zmusić, bo dziadek już się poddał i musi go ojcem straszyć.

To trudne…
Z powodu błędów naszych przodków żyjemy w świecie w którym ojcowie mają 100% odpowiedzialności, ale 0% autorytetu i władzy jeśli kobieta tak zechce.
Swoje trzeba robić, używać logicznych argumentów, mieć cierpliwość do kobiet, kochać dzieci i spędzać z nimi jak najwięcej czasu bo rosną naprawdę szybko.

5 Likes

Gdyby wszystkie pociechy szły w ślady rodziców to do tej pory siedzielibyśmy na drzewach. O tym jest artykuł: wszczepiasz młodemu zestaw zasad działających w Twoim pokoleniu po czym wypuszczasz go w szeroki świat w którym niekoniecznie te zasady będą obowiązywać - wszak jesteśmy dziećmi otaczającego nas środowiska które to środowisko się zmienia.

Wyrządzisz mu krzywdę blokując jego zainteresowania. Podjął decyzję nawet jeśli podjął ją nieświadomie. Jeśli ma jaja to i tak postawi na swoim - Twój wpływ na niego zaniknie w ciągu najpóźniej 15 lat. Masz wybór wspierać go pchając go na przód peletonu rówieśników zarażonych podobnym zestawem zainteresowań albo opóźniając jego rozwój utrudniać mu ustawienie się w samodzielnej przyszłości.

Z wymyślania lekarstw na ten przykład można nieźle żyć. Niedługo zapewne będzie można nieźle żyć z hodowli części zamiennych bazujących na genach leczonego pacjenta albo tuningu poszczególnych części zamiennych do organizmów żywych. Nie wiesz co przyniesie przyszłość. Młody też nie wie.

Utniesz sobie palec tasakiem ? Może wyślesz próbkę krwi do Twojego syna, Twój syn wyhoduje Ci z niej nowy palec a lekarze go przyszyją. Pozwól mu taką hodowlę części zamiennych na zamówienie wymyślić a głodu nie zazna.

3 Likes

Jestem bardzo zadowolony, że znalazł sobie coś swojego.

Muszę go po prostu pilnować, żeby zaliczał przedmioty które go nudzą.
Tutaj jest bardzo podobny do mnie.
Nie jest celującym uczniem z wszystkiego, ja też ledwo maturę z polskiego zdałem.
15 lat mnie męczyli poezją, jego też będą męczyć i musi to zaliczyć.

4 Likes

Przemoc działa, potwierdzam ^^

Chciałbym się niechlubnie pochwalić że według mi dostępnych danych nikt nie doprowadził w fabryce gospodarza do bielszego szału niż ja wózkiem widłowym

Jak dobrze, że wsiadam na niego jutro ^^

2 Likes

If it doesn’t work, use more of it! ^^

1 Like

Widziałem kiedyś specjalistów którzy zaparkowali widlaczka nad ogniskiem. Na widły położyli mu ruszt po czym widlaczkiem sterowali szybkość przypiekania obiadu. Procedura zdziwiła mnie dlatego że widlaczek napędzany był gazem z butli.

2 Likes

Przemoc najlepiej działa na ludzi z wyobraźnią.

Im większa wyobraźnia tym mniej przemocy trzeba efektywnie włożyć w delikwenta stąd taniej jest pracować z ludźmi z fantazją.

Przemoc pozorna jest sumą geometryczną przemocy czynnej i biernej. Przemoc czynna to przemoc która wydziela się w postaci ciepła lub pracy mechanicznej. Przemoc bierna to przemoc, która wydziela się na elementach biernych.

3 Likes