Problematyczna manna z nieba

Subkarabinki też, a o ile wygodniejsze.

2 Likes

odpowidajac na pytania.

to bardzo proste. Wahi tapes ida z chin - druk jest w chinach a design w CH.

W CH sa namualnie pakowane, ozdabiane naklejkami i eksportowane do EU i na caly swiat. Platnosci tylko paypal i karty kredytowe.

Biurwa w EU wymaga dwoch rzeczy - opisu przesylki i numerka oraz rejestracji odpadowej - wszystko trzeba im opisac co sie eksportuje,

o ile ma to sens dla zamowien powyzej 80 EUR to dla tych okolo 25 EUR jest kwas. Bo czy przesylka za 25 EUR czy za 120 biurwokracja ta sama.

Gdyby obrot byl wiekszy to software, skaner do barcodow i jedziemy . Ale na 200 do 400 przesylek w meisiacu nie ma to sensu bo wychhodzi to okolo 10-12 dziennie.

Macie jakeis pomysly? Biurwa jak chce to widzi konta firmowe i wie co skad kiedy od kogo.

2 Likes

Tutaj giwerki wrzucaliście, to powinno pasować.
Chcę sobie kupić taką zabawkę, docelowo dla hecy i być może dyskretnego kłusownictwa:

Powiedzmy z czymś takim https://www.merlinarchery.co.uk/jandao-4x32-crossbow-scope.html lub takim https://www.merlinarchery.co.uk/man-kung-crossbow-sight-rs.html

Tylko wygląda na nieco przekombinowane i jakby miało się po 100 strzałach rozlecieć. Dużo mocy w tak niewielkim rozmiarze. Ma ktoś doświadczenia z tym lub podobnymi?

2 Likes

A mi sie udało nie interesować giełda tylko robiłem pierwsze kroki z Alibaba a 80% szło w relikty. Tylko ja lat miałem 15,16.

Pierwsze dziecko rodzi się na czuja^^

Drugie na czija

3 Likes

Jeżeli superjeżowe, to niedyskretne.

2 Likes

No nazwać to sobie mogą nawet atomowym krasnalem, mi nie wadzi ;
W ogóle to jesteś najbardziej uszczypliwym smerfem w wiosce Dziurkaczu. To nie tak należy całe życie żyć. Masz jakieś doświadczenia z mini kuszami? Czymś możesz się podzielić, coś polecić?

2 Likes

Do podanych zastosowań mogę polecić pneumatyka z tłumikiem.

3 Likes

5 Likes

"Na razie na przykład dzieci milicjantów czy innych sędziów nie są porywane i zabijane. "
to jakiś znak rozpoznawczy, że już przychodzi normalność?

“Kiedy/jeśli po ulicach UE zacznie płynąć krew wtedy lepiej być gdzie indziej.”
gdzie to jest na mapie?

Co do tematu:
"Zakup działki + inwestycja w np. myjnie bezdotykową w małym mieście w spółce z kimś.
Zakup działki rolnej i oddanie pod dzierżawę.

Czego oczekuję? spojrzenia z zewnątrz czy aktualnie, któryś z pomysłów jest w miare optymalny i które według Was mają więcej plusów niż minusów."

dla ludzi mieszkających w PL proponuję rozwiązania do dystrybucji pożywienia i innych cyklicznych, sezonowych zakupów do produkcji włącznie.

Żywność może pochodzić od lokalnych dostawców, a dystrybucja może odbywać sie przez automaty, maszyny vendingowe na przyczepie/kontenerze, ewentualnie zawożone do klienta, ale człowiek może za dużo kosztowac w takim biznesie, więc to może za dekadę być niedochodowe.
W PL jest dużo nowych osiedli, rzapka nie jest konkurentem, bo chodzi o tansze i świeższe dostawy, bez vat.
To taki miś na miarę naszych możliwości, a po wszystkim wypełni sie protokół zniszczenia…

2 Likes

Wyprowadzkę.

1 Like

zaskakujesz mnie, taką litanię rozwiazań masz na obecną sytuację a tutaj propnujesz wyjazd?
Ty jesteś “wyjechany”?

BTW: specyfika Polskiego rynku jest taka, że w 2016 były przymiarki do automatów przy marketach ale nie wiem czemu zrezygnowali.
To nie znaczy, że to się nie sprawdzi, zwłaszcza tam, gdzie ludzie cenią dostępność oraz samobsługę i związane z tym niższe koszty.
To jest też opcja na wejście na rynek mniejszych lokalnych producentów.

Przeprowadziłem się bliżej PL, żeby spróbować tego rozwiązania, dlatego pisze o tym też aby znaleźć ewentualnych chętnych do współpracy.

2 Likes

Przecież na tym forum mało kto mieszka w Polin. A nawet jeśli to na jedną nóżkę tylko.
Tu jest gniazdo ekspatów i wędrowników.

4 Likes

to dla mnie zaszczyt, odpowiem słowami pewnego goja:

2 Likes

Ja w temacie automatów i żywności, temat prześliznął się obok mnie, chętnie bym jednak do tego wrócił. Nie chcę jednak zaśmiecać dyskusji, więc może wątek poprowadzimy na priv? Daj znać czy temat rzuciłeś od tak, czy może jednak coś więcej do pogadania?

3 Likes

A bo automaty są pełne blaszek lub monet z przeszłości zamiast obecnych jeszcze wartych coś? Z mojej perspektywy to nawet jewro20cent często można sprzedać za 5zł na myjni lub w podobnych automatach. Lepszego kursu nie ma.

A do tego minusy u nas.
-Jestem głodny o 4 nad ranem po imprezie.
-To chodź kupimy kanapkę w automacie.
-Nie mam kasy.
-Trudno, musimy go rozjebać i zjeść.

Wartość zabezpieczenia nie może być wyższa niż wartość chroniona. Ile kamer/recorderów/ochrony/czujek zainstalujesz na automat? Nawet na granicy starcza armatka i bus…

2 Likes

Zaminować.

1 Like

True, true, z daleka lepiej widac.
A jak jeszcze czlowiek po przyjezdzie pojdzie cos zalatwic do lokalnego urzedu i to dostanie w 5 minut z usmiechem na ustach, to wrecz mozna w syndrom sztokcholmski popasc.

czlowiek, po to pije zmrozona substancje, zeby sie oglupic i poczuc jak krol zycia, wiec nie bedzie szedl po byle zarcie dla kmiotow jak “kanapki”. On pojdzie tam gdzie chadzaja jadac wladcy tego swiata, czyli na kebaba

7 Likes

Na przykład zwrot waty?
Bo w pięć minut to możesz załatwić tylko to czego oni potrzebują.

4 Likes

Inni też chętnie pogadają na ten temat, ten wątek może być wątkiem o nowych przedsięwzięciach :slight_smile:

3 Likes

dlatego rozważam adaptację podstawy przyczepy, nie wiem jak jest z ubezpieczeniami, ale jak będzie to proste i tanie to nawet jak co jakiś czas zdarzy się incydent, będzie to rentowne.
Wiadomo bez zabezpieczeń się nie obejdzie, ale może o czymś nie wiemy i ten temat da się łatwo rozwiązać, bezgotówkowo i bez przemocy

jest kilka modeli konstrukcji, może lepiej jakby stworzyć taki temat, bo trochę trzeba się napisać…

zapraszam do kontynuowania tego tematu tutaj:

https://forum.zarobmy.se/t/osiedlowe-paczkomaty-na-zywnosc/1949

1 Like