Przeprowadzka do SE

Witam,

Prosba do gospodarza o podpowiedzenie jak zdobyc szybko numer ID w SE
i w jaki sposob wynajac tam nieruchomosc bez tego numeru.

Pozdrawiam,

2 Likes
  1. Otwieramy gazetę i szukamy ogłoszeń “wynajmę…”
  2. Dzwonimy
  3. Umawiamy się na spotkanie
  4. Dogadujemy warunki
  5. Kasa z ręki do ręki i rozpoczynamy zamieszkiwanie
3 Likes

Siena,

gospodarzem co prawda nie jestem, ale niejakie doświadczenia mam.

Dostać legalną umowę o pracę od znanej, działającej od dawna na rynku firmy i odprowadzać podatki przez 3-12 miesięcy, zapisać się na uczelnię, przedstawić wyciąg z konta na którym widnieje kwota >10-15kE, wejść w zarejestrowany związek (sambo ^^) z kimś kto taki numer ma…

Moja walka^^ trwała dwa lata - skapitulowałem. Niezręcznie mi dowodzić, że nie jestem wielbłądem…

Pytanie brzmi - na co Ci ten numer? Jesteś pewien, że warto się kopać z tym martwym koniem jakim jest svenska biurwa? Jeśli w ramach rozrywki - zrozumiem, wizyty w urzędach dostarczają jej wiele.

Opcji jest kilka.

  1. Znajomy Janusz, co prowadzi tam budowlankę i zna Svena, który zaadaptował stodołę/chlew na pokoje pracownicze dla taniego prola z demoludów

  2. Grupy na fb. Polacy w X (Skanii, Sztokholmie itp.) - z drugiej bądź trzeciej ręki, często od Cyganów (no offense impeer), Arabów, Somalijczyków itp.
    Po zapłaceniu kaucji i pierwszego czynszu można zostać wyrzuconym z mieszkania, bo przecież się tu nie mieszka ^^

  3. Tak samo jak z numerem. Tylko musisz umieć wzbudzić zaufanie, bo rynek jest od strony najmującego tragiczny i Svenssony nawet na byle g. urządzają sobie castingi.

Dobra legenda co tu robisz, gdzie pracujesz, od jak dawna.

Wszystkie nazwy/nazwiska muszą być do sprawdzenia w internecie - zatrudnia mnie
Lars Bengtsson Mekaniska AB zarejestrowana pod tym i tym numerem, tu jest telefon do Pana Bengtssona, zna mnie również Bengt Larsson, który jest dyrektorem tu i tam, a jeszcze od Pera Anderssona o personnummerze … zamieszkałego w Trollenby wynajmowałem mieszkanie w zeszłym roku.

Dobre wrażenie podparte referencjami od istniejących Szwedów.

Bardzo dobrze jest pratać.

Opcję 3. polecam zdecydowanie - daje szanse na znalezienie normalnego miejsca, w normalnym sąsiedztwie.

  1. i 2. stwarzają ryzyko wylądowania w celi 3x2 w nieumeblowanej ex-stodole z sąsiedztwem ekipy pięciu patusów-alkoholików z wyrokami za całkiem niedżentelmeńskie przestępstwa. Przerysowuję tylko trochę.
2 Likes

Iść na etat.
W innych krajach na Sz też testowałem i też działa.

Rynek rozwiązał wszelkie takie problemy - wystarczy zapłacić. Banknoty mają bardzo dobre numery uprawniające do co tam klient sobie życzy.

Tak, ale Tobie zupełnie wystarcza samordningsnumer i jesteś ukontentowany.
Ponieważ ma to wiele zalet^^

Przy P nie było problemu bo mu wypisaliśmy etat. No ale zapłacił jak za zboże tych podatków.
Płakałem jak płacił.

Kapelusz i kaleczenie po skońsku pomaga^^

Bardzo dobrze też nie za dobrze jak w Chinach - klasa służebna nie może być elokwentna.

A w którym miejscu? Bo ja tych ludzi akurat znam - porządni zbójcy.

1 Like