Przeprowadzka do SE

Witam,

Prosba do gospodarza o podpowiedzenie jak zdobyc szybko numer ID w SE
i w jaki sposob wynajac tam nieruchomosc bez tego numeru.

Pozdrawiam,

2 Likes
  1. Otwieramy gazet─Ö i szukamy og┼éosze┼ä ÔÇťwynajm─ÖÔÇŽÔÇŁ
  2. Dzwonimy
  3. Umawiamy si─Ö na spotkanie
  4. Dogadujemy warunki
  5. Kasa z r─Öki do r─Öki i rozpoczynamy zamieszkiwanie
2 Likes

Siena,

gospodarzem co prawda nie jestem, ale niejakie do┼Ťwiadczenia mam.

Dosta─ç legaln─ů umow─Ö o prac─Ö od znanej, dzia┼éaj─ůcej od dawna na rynku firmy i odprowadza─ç podatki przez 3-12 miesi─Öcy, zapisa─ç si─Ö na uczelni─Ö, przedstawi─ç wyci─ůg z konta na kt├│rym widnieje kwota >10-15kE, wej┼Ť─ç w zarejestrowany zwi─ůzek (sambo ^^) z kim┼Ť kto taki numer maÔÇŽ

Moja walka^^ trwa┼éa dwa lata - skapitulowa┼éem. Niezr─Öcznie mi dowodzi─ç, ┼╝e nie jestem wielb┼é─ůdemÔÇŽ

Pytanie brzmi - na co Ci ten numer? Jeste┼Ť pewien, ┼╝e warto si─Ö kopa─ç z tym martwym koniem jakim jest svenska biurwa? Je┼Ťli w ramach rozrywki - zrozumiem, wizyty w urz─Ödach dostarczaj─ů jej wiele.

Opcji jest kilka.

1. Znajomy Janusz, co prowadzi tam budowlankę i zna Svena, który zaadaptował stodołę/chlew na pokoje pracownicze dla taniego prola z demoludów

2. Grupy na fb. Polacy w X (Skanii, Sztokholmie itp.) - z drugiej b─ůd┼║ trzeciej r─Öki, cz─Östo od Cygan├│w (no offense impeer), Arab├│w, Somalijczyk├│w itp.
    Po zapłaceniu kaucji i pierwszego czynszu można zostać wyrzuconym z mieszkania, bo przecież się tu nie mieszka ^^

3. Tak samo jak z numerem. Tylko musisz umie─ç wzbudzi─ç zaufanie, bo rynek jest od strony najmuj─ůcego tragiczny i Svenssony nawet na byle g. urz─ůdzaj─ů sobie castingi.

Dobra legenda co tu robisz, gdzie pracujesz, od jak dawna.

Wszystkie nazwy/nazwiska musz─ů by─ç do sprawdzenia w internecie - zatrudnia mnie
Lars Bengtsson Mekaniska AB zarejestrowana pod tym i tym numerem, tu jest telefon do Pana Bengtssona, zna mnie r├│wnie┼╝ Bengt Larsson, kt├│ry jest dyrektorem tu i tam, a jeszcze od Pera Anderssona o personnummerze ÔÇŽ zamieszka┼éego w Trollenby wynajmowa┼éem mieszkanie w zesz┼éym roku.

Dobre wra┼╝enie podparte referencjami od istniej─ůcych Szwed├│w.

Bardzo dobrze jest prata─ç.

Opcj─Ö 3. polecam zdecydowanie - daje szanse na znalezienie normalnego miejsca, w normalnym s─ůsiedztwie.

1. i 2. stwarzaj─ů ryzyko wyl─ůdowania w celi 3x2 w nieumeblowanej ex-stodole z s─ůsiedztwem ekipy pi─Öciu patus├│w-alkoholik├│w z wyrokami za ca┼ékiem nied┼╝entelme┼äskie przest─Öpstwa. Przerysowuj─Ö tylko troch─Ö.
2 Likes

I┼Ť─ç na etat.
W innych krajach na Sz też testowałem i też działa.

Rynek rozwi─ůza┼é wszelkie takie problemy - wystarczy zap┼éaci─ç. Banknoty maj─ů bardzo dobre numery uprawniaj─ůce do co tam klient sobie ┼╝yczy.

Tak, ale Tobie zupe┼énie wystarcza samordningsnumer i jeste┼Ť ukontentowany.
Poniewa┼╝ ma to wiele zalet^^

Przy P nie by┼éo problemu bo mu wypisali┼Ťmy etat. No ale zap┼éaci┼é jak za zbo┼╝e tych podatk├│w.
Płakałem jak płacił.

Kapelusz i kaleczenie po skońsku pomaga^^

Bardzo dobrze też nie za dobrze jak w Chinach - klasa służebna nie może być elokwentna.

A w kt├│rym miejscu? Bo ja tych ludzi akurat znam - porz─ůdni zb├│jcy.

1 Like