Przygotowania do kryzysu

U krzyżaków 0,5 pokoja oznacza pokój mniejszy niż 10m2

1 Like

rozna interpretacja. A kuchnia to w zaleznosci od kantonu albo wliczana jako pokoj albo i nie.

1 Like

Masz na myśli sovieckie? Bo w kamienicach taki układ jak opisujesz był standardem.

Cela^^

A to nie jest tak, ze 0,5 sie liczy jesli w salonie badz w kuchni jest miejsce na stol (jadalnia)?
Ja tak od 21 lat myslalem :smiley:

2 Likes

Rodowici Helweci zaczynają jojczyć i narzekać, ze mieszkanka dla rodzin brak.

No i narzeka, ze moze wydac tylko okolo 4000 CHF miesiecznie na mieszkanie.

3 Likes

Continuing the discussion from Szto dzielac?:

Ciekawie zabrzmiało? Co to za przeprawy Waści Gospodarzu?

1 Like

Jak tylko znajdę chwilę będą historie przedsiębiorcy publikowane.
Na razie to od początku roku przekręciłem 500h roboty i mi bezpieczniki lecą.

2 Likes

bumelant.
restauratorzy robią 70 godzin tygodniowo przy 5 dniowym tygodniu pracy.

2 Likes

Ale u nich jest chociaż z czego upichcić. A ja tu muszę najpierw wyhodować kurę na rosół z zeszłego miesiąca.

1 Like

szwajcarscy kochaja rzund jak Ty biurwe ze skarbowki.
Zamkneli im lockdownem biznesy z dnia na dzien. Setki kg miesa poszlo sie…i ludziom musieli placic mimo lockdownu.

kocham szkole a co kocham to …p…dole mawiaja moi znajomi

1 Like

A płacili? Czy poszli w bankruty?

1 Like

placili. Dzis sie odkuwaja nieco, ale absmak pozostal.
Mala rodzinna firma. Nie dostali ani rappena

2 Likes

Przed wydarzeniem kulturalnym kilku MiŚiów mnie pytało co zrobić jak taki numer odwalą, kilku w dzień po stosunku.
Powiedziałem że natychmiast zawalić działalność, wypowiedzenie wszystkich umów, zobowiązań, uzasadnieniem siła wyższa. No i przeżyli, i zadowoleni byli że o tyle mniej problemów. Bo to jakoś nie potrwało dwa tygodnie.

5 Likes

tak w ogole to…
zauwazyliscie, ze na rynku smartfonow zostal w zasadzie tylko Apple i Samsung ( Huawei skillowany, ZTE w EU slabo, Motorola ledwo zipie, HMD Global to chinczyk a z Nokia ma tyle wspolnego co ja z energetyka jadrowa)…no wiec mamy wybor miedzy Apple a Samsung albo Shitomi czy inne Oppo, Realme,Tecno, Dodge, Never Settle Flagship Killery… HTC ledwo zipie, juz historia a taki byl kiedys mocny…

Ericsson zwalnia tysiace ludzi i sankcje na 5G Huawei nie pomogly…

5 Likes

Apple wygrywa intergacją pionową, która daje mu między innymi dużo lepszy czas na baterii. Np nie ma małych smartfonów z Androidem w ogóle, bo by za krótko trzymały. Z resztą podobnie jest na rynku laptopów, zwłaszcza w USA (tablety to już dawno są pozamiatane, ale to nisza). U Androida postępuje komodytyzacja (one wszystkie są takie same) a u Apple gettoizacja (jakby jej kiedykolwiek było mało).

Stąd pomysły, że Apple jest monopolistą… i jest, ale w segmencie “premium” (załóżmy dla uproszczeniea że smartfon może być premium) więc na całościowym rynku nie jest aż taki dominujący. Sprytnie to rozegrali.

4 Likes

chyba prościej jest zrobić software i hardware dla 3-5 urządzeń niż dla kilku tysięcy ?

iOS mnie wurwia tym, ze nie mam folderow indostepu jak w Androidzie.

Widzę inna przewagę . Pisze właśnie ze starego IPhone 6s Plus . Dziadek.

Mam tez S21 5G.

Każdy android po ok roku muli. Najwidoczniej komórki do zapisywania się kończą i kontroler potrzebuje więcej czasu…

Mam jeszcze stare Blackberry

Ale już mniejsza z tym ze Samsung nie robi własnego ekosystemu ze Microsoft poddał się po wrogim przejęciu Nokii.

Na androidzie niedługo już zostanie tylko Samsung i Xiaomi Shitomi Realme Oppo ZTE i inne chińszczyzny . Sony raczej pójdzie droga LG

4 Likes

Veto
Oprogramowanie syfi coraz bardziej. W każdym systemie, z każdym updatem, z każdą reklamą i appką.

Zresetuj do fabrycznego i od razu powspominać można, jak fajnie kiedyś chodził.

4 Likes

Wystarczy nie updatować wszystkich programów. Ja mam Samsunga S9, ma już 5 lat i chodzi niewiele wolniej niż na początku. Ale ja to tylko kilka kluczowych programów updatuje, a reszta w wersji fabycznej.

2 Likes

Wg mnie najlepiej jakby w podstawówce uczyli robić OS, a nie jakieś farmazony i każdy by sobie zbudował swój OS na komórkę…

4 Likes

Urzedasy wziely sie za inwestowanie, w 2021 pewnie wyplacily sobie niezle premie za 26 mld CHF zysku. A tu w 2022 strata 132 mld… Ups.

4 Likes