Ryzyko -> realizacja

Chyba pamiętam. Niektórzy mieli w dowód wklepaną taką czerwoną pieczątkę, że im wolno wyjeżdżać do innych demoludów. Leżą u mnie dowody z takimi pieczątkami również z 82.

Coś tam się rozglądałem. Dla biznesu nie widziałem granic.

Jednego dnia ma, drugiego nie ma, a obrót kręcił się niezależnie od tego jak było.
Im bardziej obozy są ogrodzone tym trudniej jest ścigać omijanie wewnętrznych przeszkód. Gdyż im wyższe są zasieki tym większy interes ma aparat by współpracować z tym kto dowiezie.

Rozumiem zapewnienia o 80% dziewictwie samej zainteresowanej. Skromnie pozostanę w mniejszości - dziękuję za wycinanie konkurencji^^

A czytałeś raporty z innych krajów dotyczące tej samej luki u nich? Okólniki? Analizy wewnętrzne na potrzeby minfinów?
Te luki w małym ułamku wynikały z wałów (skromnie pozostaję w mniejszości), większość to były niedoszacowania rzeczywistych kosztów prowadzenia przedsiębiorstw. JPK służy właśnie temu doszacowaniu. Wpływy nie wzrosły, po prostu zredukowano kwotę “nie wiemy” za kwotę równie wysoką. Zauważ jak mało osób zostało skazanych za tę lukę. Ktokolwiek za miliardzik?

Też margines.
A o wywozie prądu na ujemnych rozliczeniach z Polin nie wspominasz? A kto wtedy kupił spółki energetyczne po “błędzie pilota”?
A rozliczenia wejścia/wyjścia praw intelektualnych i marki do Polin jak leciały?

Podtrzymujmy oficjalnie tę wersję. Nie mogę być wielbłądem, gdyż wielbłądy zostały ostatecznie pokonane.

Skoro ci lokalni, mniejsi stanowią całość produkcji korpory, która sprowadza się do działów finansowych i lewnych (tam naprawdę nic więcej nie ma, biuro projektowego jest outsourcingiem do kraju tanich inżynierów) to wyobrażasz sobie że to tak z przetargu? Że się nie znają? Że nie ma obiegu z boku? Brałeś/bierzesz w czymś takim udział?

Stłamszony. Rozwalono normalne firmy robiące drobne oszczędności, ale zapewniam, że odwrotnych co czasem coś rzucą do michy Kapitana to nie dotknęło.

A to służę radą z ostatnich lat 80% dziewictwa.
Oraz wydarzeń aktualnych.

Nie. Te regulacje rozpirzają normalnie funkcjonujące przedsiębiorstwa. Dlatego jak ktoś chce przetrwać to robi to na rympał i kolczugą
https://en.wikipedia.org/wiki/Kolchuga_passive_sensor

Gdy szczelność osiągnie 100% na półkach będzie odwrotność.

Dlatego trzeba z nimi grać per procura innych jurysdykcji. Dokładnie tak jak to opisałem w ostatnich tekstach. Kiedy zaczynają ryć muszą pisać o pomoc prawną i wszystko grzęźnie.

Jako tarmoszony przez te krzyżówki zwrócę uwagę, że tarmoszą bezboleśnie i bez kosztowo.

1 Like

Parafrazując nieodżałowanego Józefa “ilość jest złożonością samą w sobie”. Bo przecież jak sobie wydłubałem sklep internetowy w tydzień, to co to za problem zbudować drugiego Amazona?

Tego typu rozwiązania są już od dawna w bankowości. Oczywiście bankierzy to grupa ciesząca się zaufaniem społecznym i z pewnością do nadużyć nie dochodzi, ale pieniędzy na to nie postawię. Podpowiem, że w każdym systemie bankowym, w jakim miałem okazję umoczyć palce, możliwosć korekty ręcznej jest wymaganiem w wersji 1.0.

Swego czasu w Niedorzeczu organizowano system wyłapujący nadużycia w transakcjach i nawet coś tam się udało wyprodukować. Następnie przyszedł pan co z niejednego pieca wygartywał, i wyłączył z analizy przepływy podatku VAT. No tak akurat się złożyło.

A kto mówi inaczej ten wróg Systemu, albo wariat.

2 Likes

Powyższe wymaganie dotyczy każdego systemu który stawiany jest dla biurwy. Po wrzuceniu danych i wyrzuceniu wyników zarówno dane na wejściu jak i wyniki na wyjściu są edytowalne albo klient nie zapłaci za soft.

2 Likes

Poprzez wysadzanie kopalń.

1 Like

System obrotu jest tak szczelny, że nie ma z czego klecić instalacji w normalnym terminie^^

Przecież, to o czym piszę nie dotyczyło polskich kopalń. Mówię o nielegalnym imporcie na dużą skalę.

Ładny mi margines, jak po doszczelnieniu systemu taki Orlen miał 3x większe zyski. Przedtem sprowadzanie hurtowe paliw (poza systemem podatkowym) z Ukrainy czy Rosji to było kilkanaście % rynku.

2 Likes

9 Likes

Nie wspomniałeś o nielegalnym zdelegalizowaniu?

Shell w innych krajach bez doszczelnienia też.

I dalej jest.

//========
@impeer to mi się podoba^^
Gdyby mnie przesłuchiwali wspomnieć kto robił ciuchcię ze kacapską flagą i zachwalał mi wszelkie zalety tamtej krainy?^^
Oczywiście w czasach gdy jeszcze miłowano pokój bez kuchni.

2 Likes

Jak my się nie rozumiemy (i muszę kawa na ławę:). Piszę, że nastąpił 3x SKOK zysków w ciągu ~3 lat. I wynikał nie ze skoku cen ale “nagłego” zwiększenia wolumenu sprzedaży. Przy z grubsza niezmiennym poziomie podaży/popytu na paliwa w Polsce (podobna ilość stacji benzynowych, podobna ilość środków transportu, …). Po prostu obcięto przemyt.

1 Like

https://www.cdc24.pl/srednie-ceny-detaliczne

LPG nie wystrzelil a chyba musi to zrobic? Rynek LPG nie jest regulowany… na razie. A gdyby był to no właśnie.

To wygląda na oczywista okazje.

Pytanie - jak kupić w **** LPG? Kontrakty na dostawy cysterna w styczniu/lutym z podaniem adresu dostawy pozniej?

2 Likes

Ponieważ miałem wtedy i później dostęp do paliwa spoza oficjalnego obiegu (w kilku krajach) to uprzejmie zawiadamiam, że w omawianym okresie ceny na stacjach spadły do poziomu, w którym nie chciało mi się fatygować po 25eurocentów żeby lać z własnej beczki.
Nie tylko w kraju omawianym, ale też w innych, które z niczym nie walczyły.
Pan rozumie, że w takiej se odbyło się to bez nakładu na ściganie?
Po prostu było wystarczająco tanio, że arbitraż nie był wystarczająco korzystny?

Urojenia. W se nie obcięto żadnego paliwa, a mi się nie chciało pompy włączać aby lewe przetaczać.

Olbrzymim kosztem zlikwidowano nieistniejący ówcześnie problem. Brawo urzędactwo!
Kiedy ten problem jest istotny to nad rynkiem nie zapanujesz. Wydaje się Panu Szanownemu, że teraz obrotu z ru nie ma bo ktoś groźnie kiwa palcem w bucie?

Składowanie lpg jest drogie (może zimą nie aż tak).

W kontrakcie będzie już zdyskontowana cena z przyszłości.

1 Like

Jak dalej się nie rozumiemy:). Ja opisuję co system zrobił w POLSCE. Przecież z poprzednich komentarzy chyba jasno wynika, że mieszkam w Polsce i opisuję do czego to zmierza “u nas”. Może w SE (i na Karaibach:) jest inaczej. W Polsce po dojściu do władzy PiS (2015) nastąpiło wyraźne domykanie systemu. Wtedy zaczęto wdrażać elektroniczne rozliczenia i różne takie “nowinki” (np. mechanizm podzielonej płatności dla faktur VAT).

1 Like

No wlasnie pytanie jak bardzo. Problemem moze byc wynik studium wykonalnosci pierdolniecia sobie (legalnie or otherwise) 40 takich na tych paru hektarach ktorych nie mam za zywoplotem ktory nic nie zaslania

https://sklep.instal-house.com.pl/oferta/108-427-zbiornik-na-gaz-naziemny.html

przy cenie zakupu 3k pln/m3 zbiornik powiedzmy kosztuje 12k a zawartosc 27k, przy spodziewanej (wartosc pochodzi z instytutu danych z dupy) aprecjacji ceny z 3pln na 4.50 co uwazam za - w marcu - konserwatywna estymate wartosc gazu wzrosnie o 125% wartosci zbiornika.

czyli jak widac opracowalem swietny plan na to zeby zarobic 40 zbiornikow po 10m3 i piec zlotych do kieszeni

pomysl jak wiekszosc moich - konczymy z stowka, flaszka i osmioma tonami stali z ktora nie ma co zrobic

ale gdyby faktycznie kupic gaz ktory juz jest w zbiorniku np. z jakas premia zeby sprzedawca chcial to sprzedac?

w kazdej razie to jest okazja na spekułe.

https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-rynek-paliw/wiadomosci/news-waza-sie-losy-wlascicieli-aut-na-lpg-od-stycznia-moze-zabrak,nId,6297229

pytanie - jak?

@tadek Ty nie masz jakiejs opcji wjazdu na TGE?

mozna kupic 20 tirow butli po te 20kg czy ile tego jest ale no nie tedy chyba droga…

3 Likes

Niewiele. Niezarejestrowany mechanik. Garaż przy domu. Kolejki spore. Od nastu lat. Przyjmuje przelewy normalnie, nawet gotówkę! Tylko nie za części czy robociznę. Wystarczy napis w tytule przelewu ‘składka na wakacje w Meksyku, na biwak i ochlaj, do zobaczenia, oddaję za kino i zakupy’ i takie tam… Szczelne jak uszczelka w oplu…

5 Likes

A ja mieszkam w Europie i orientuję się co w różnych prowincjach opowiadają za banialuki.
To jest wspólny obszar gospodarczy. Pies z kulawą nogą nie pyta co jest wożone wewnątrz. O ile umiesz wozić w dobrą stronę.

Jeśli w SE czy CZ jest inaczej to w Polin jest to samo. Najwidoczniej ktoś się nie obciął że granice są tylko dla osób fizycznych. Ale takiej ilości wymiany towarowej nikt nie sprawdzi.

Werbalne.

A my już mieliśmy wdrożone przeciwdziałanie.

Ale pilnowanie gazu, żeby przy zmianach temperatury nie ewakuował się ze zbiornika kosztuje zasilanie.

Można i na faktury, a nawet przyjmować płatności kartą. Jest na to przynajmniej kilka obejść.

1 Like

@hes ja naprawdę cierpię. Przedstawiam Ci, że mamy takich wiaderek zwanymi państwami bez liku. Większość okolicznych ma taką samą watę, w zasadzie te same przepisy, reguluje to wszystko ta sama komisja z tej samej Brukselki. Jedyna różnica to wdrożeni lokalne.
Przeprowadzono eksperyment, w którym wzrosły dochody ze sprzedaży jawnej paliw w okresie kiedy było one tanie. Wzrosły zarówno w krainach gdzie dodano czczą gadaninę jak i jej nie dodano. Z grzeczności zakładam że gadanina rządzących oraz działanie urzędów ma żaden wpływ na wyniki przeprowadzonego eksperymentu, gdyż niezależnie od gadaniny i działań wszędzie był dokładnie taki sam rezultat.

Harwardzko-soviecka komisja od nauki Orlenów latania.

2 Likes

A tutaj kolejny przykład tego o czym piszę (domykania systemu):

Oczywiście na początku to będzie dobrowolne ale podejrzewam, że po roku testów i dopracowania oprogramowania wprowadzą to jako rozwiązanie obligatoryjne. A to, że jakieś 1% populacji (“podziemie”) będzie umiało to ominąć, to nieważne (Amisze funkcjonują i dzisiaj:).

3 Likes
  • zainstaluj apkę na smartfonie
  • nie istnieje ustawowy obowiązek posiadania smartfona
  • podaj numer komórki
  • nie istnieje ustawowy obowiązek posiadania komórki,
  • podaj e-mail
  • nie istnieje ustawowy obowiązek posiadanie adresu e-mail.

W tym momencie dialogu sprzedawcy z kupującym obligatoryjność rozwiązania ‘e-paragon’ idzie się walić.

Sprzedawca może zażądać dowodu osobistego klienta aby go zeskanować ale w odpowiedzi może usłyszeć
“nie istnieje obowiązek legitymowania się klienta podczas zakupów” oraz “wyjątkiem jest potwierdzenie pełnoletności klienta podczas zakupu alkoholu, papierosów lub usługi hazardu”.

W tym drugim momencie dialogu sprzedawcy z kupującym obligatoryjność rozwiązania “e-paragon” idzie się ponownie walić, no chyba że sprzedawca pójdzie na całość stwierdzając “anonimowych terrorystów nie obsługujemy”.

Bohatersko rezygnując tym czynem z okazji powiększenia własnych obrotów, że o utracie klienta nie wspomnę.

3 Likes

To będzie. Takie “przeszkody”, to władza bierze w 3 dni (mamy w Polsce przykłady ekspresowych ustaw).

2 Likes

no to wtedy podyskutujemy inaczej.

a to się jeszcze okaże.

Smartfonu nie da się wyprodukować ustawą, podobnie jak ustawą nie da się wykopać ani jednego kilograma węgla ani wydobyć ani jednego metra sześciennego gazu. Przypomnij mi bo zapomniałem: ile smartfonów produkowanych jest rocznie w Polsce ? Bo tylko produkcję krajową, na miejscu da się lokalnymi pałami w miarę bezboleśnie zarekwirować.

4 Likes