Ryzyko -> realizacja

Zdarza się, ale

na to na razie nikt nie wpadł. Sami porządni obywatele: fotowoltaika na dachach, hybrdy ładują się pod domami, śmieci posegregowane. Ekstremum są karteczki za wycieraczką albo oburzone posty na fejsie.

3 Likes

To jak masz widlaka^^

4 Likes

Prosto do starego pomysłu z kartkami, Towarzysze.

Tak samo jak konta w banku, ale weź się zatrudnij (to oczywiście dla większości ludzi), albo wystaw fakturę w miarę poważnej firmie, albo… no, ale dali “ułatwienie”, że w ofercie bank ma mieć konto “za darmo”.
Zaczną w pewnym momencie rozdawać “państwowe” smartfony dla “wykluczonych”.

A biurwa (prywatna przede wszystkim) mówi “ale system wymaga i bez tego nie mogę [tu wstawić co tam chcemy]” - i nawet prawdę będzie gadał.

A jak wygląda zazwyczaj sytuacja “Panie, to mi nie wchodzi na kasę”. Sprzedawca zazwyczaj to nie właściciel, on ma to gdzieś, za to ma procedury i towaru nie wyda, bo przy remanencie wyjdą braki i go pociągną za kieszeń.

3 Likes

Nie umiem używać - poproszę jeszcze asystentkę żeby mi tego używała.
Asystentkę ładną to używał będę.

Folder: “nie mój problem”.

Wtedy sobie przypominam że ja to tu przyniosłem i to przecież moje skoro nie sklepowe.

3 Likes

Slusznie. Ale dobra asystentka albo nie powinna byc ładna albo powinna być cnotliwa. Miłość platoniczna. Ja bez asystentki byłem jak dziecko we mgle. Od pewnego czasu, bedzie ze 25 lat mam tą samą. Wydajność x10. Wszystkim zyczę takich asystentek, nie jedna firma na pani Basi się opiera. Wtedy wartość dodana jest zbyt duża aby ten romans konsumować.

4 Likes

A to takie kobite łapiesz na dziecko, a asystentki masz do uciechy.
Taniej i przyjemniej.
Z wiekiem asystentki się zwolni, a kobita dalej ogarniasz generowany wokoło szit z przyzwyczajenia.

Z podręcznika optymalizacji PGR^^

1 Like

Czasem od niechcenia wspomnieć że w szafie żelazo leży jakby kto dybał na moje.
I spokój.
[/quote]

Dawno mialbys wizyte W11 i kipisz. Rodzaj materialu ludzkiego ma znaczenie. Homo niekoniecznie sapiens.

3 Likes

Przecież @dzik ma na legalu.

2 Likes

Dlatego nie obnoszę się z faktem, ale tych kilka osób o których wiem że trochę jednak sapiens, to wiedzą. Poza tym:

Otóż to.

2 Likes

na legalu dobrze mieć^^

1 Like

Dawno, dawno temu wydawało mi się, że żądza zysku jest wystarczającą motywacją, żeby postępować racjonalnie. Okazało się, że zdecydowanie nie dla każdego. Tekst o sektach pomógł.

Ale powiązań nie ma. Każdy słup wolnostojący.

Za lockmongolizmu jadałem z twórcą tych algorytmów w nielegalnej restauracji. Przecież biurwa sama tego nie pisze. Poznamy luki zanim należymisie opanują instrukcję obsługi.

Przecież sami dają zasiłki.

W podziemiu już byliśmy z głupszych powodów, fajnie było.

Skutkiem czego nie ma węgla.

Jaki procent obrotu przepłynie przez ten 1%?

3 Likes

My się w ogóle nie znamy^^
Jest co prawda firma serwisowa, ale nic nie robi bo maszyny same przestały się psuć w okolicznych firmach^^

A jak opanują to zrobimy im takiego patcha, że nie załapią którędy na górę^^

A do tego wcale nie żyjemy^^

Ostatni procent zostawimy pozostałym.

2 Likes

W budowlance szaroza idzie. Doprosic sie o kwit coraz drozej. Waty i pity liczą. A jak potrafią rachowac. Z pamieci ceny rzucają. Poczekam do wiosny.
I co taki urzednik wie. A budów tysiace.

1 Like

Ciekaw jestem jak sobie poradzą “słupy” jak “wszystko” powyżej 1 tys. PLN będzie musiało być przelewem. A wybranie gotówki w kwocie 5 tys. PLN będzie skutkowało najazdem policji, przeszukaniem (i zatrzymaniem na 48 h). Podobno w USA próba wypłaty kilku tys. US$ w gotówce skutkuje pytaniami, “po co, na co” i może zostać odrzucona przez bank.

A to chcesz żyć na takim poziomie? Nie chcesz sobie kupić mercedesa klasy S albo sprawić wycieczki do Chin? Dziwne (to po co ci forsa:)

Węgiel był, jest i będzie (po dziurki w nosie).

1 Like

Wystarczy zapłacić.

Jeśli opodatkowanie przekracza 50% to koszt zapłacenia podatku jest nieskończenie wysoki. Wszak jeśli uwzględnić go w cenie to rośnie podatek. Poniżej 50% istnieje granica, powyżej NaN.

Nie wszyscy doczekają^^

Znowu wódka będzie środkiem wymiany “przelew”?

Luzik - wybierzemy w kraju obok w innej walucie.

Trzeba umieć być niewidzialnym.
Jedna osoba na legalu, a druga we wszystkich odcieniach Szaraka^^

Oficjalnie? No Panie^^

No jakoś nie chcę.
Ale firma wyśle w delegację do Chin, kupi samochód służbowy, bo ja to nie, ja nic nie mam.

To podam gdzie możesz podrzucić bo brakuje.

2 Likes

Hmm, to jak w starym dowcipie.
Facet chciał przeczekać deszcz w lesie pod drzewem. Jak go spytano co zrobi jak drzewo zacznie przeciekać, to powiedział, że przeniesie się pod inne.

Aaa, to jednak będziesz płacił (firma) przelewem i wystawiał faktury. No to będziesz (tfu, “firma” będzie) jak na talerzu (u biurwy).

Hmm, ostatnio “brakowało” (przez 2 tygodnie:) cukru. Koło mnie węgla pod dostatkiem. Sam kupiłem 2 tony po tygodniu czekania (1850/tonę). Przyjeżdżaj do Małopolski.

3 Likes

Tylko która i pod którym drzewem?^^

2 Likes

@:“zamordyzm i węgiel”
Uprzejmie donoszę, że przy ostatnim zakupie węgla musiałem się wylegitymować. Nie tylko z powodu (czasowej) reglamentacji ale także z powodu podatku nałożonego przez UE na węgiel. Zrobione sprytnie, bo podatek płacą tylko przedsiębiorcy. Gospodarstwa domowe (na razie?) mogą kupić węgiel taniej więc nie ma grymaszenia na nowy “haracz”. Zastanawiałem się z kumplem czy te dane o klientach “czarnego złota”, to przesyłane są do Warszawy, gminy, czy też “dla picu” leżą na komputerze w tym składzie opału. Ja dlatego tak alarmuję (wilk, wilk) w sprawie domykającego się systemu, bo jakby mi ktoś 40 lat temu powiedział, że uprawa maku czy tytoniu będzie wymagała pozwoleń (wojna narkotykowa), kupno “kilku worków” nawozu sztucznego będzie dozwolone tylko dla rolników czy ogrodników (materiały wybuchowe) a wysłanie dziecka po piwo czy papierosy do sklepu będzie groziło szykanami w stosunku do sprzedawców i rodziców to bym się zdziwił. Owszem, systemy nadzoru dalej mają dziury ale o wiele mniejsze. Za kilkanaście lat w markecie będziemy mrugać do kasjerki, tfu kasy (płacąc skanowaniem siatkówki) a lista zakupów wyląduje na serwerze u biurwy. Wtedy wyjdzie, że nadużywam alkoholu i moje dane zostaną przesłane do pracodawcy (obcięcie premii), sąsiadów (menel w okolicy) i do ubezpieczyciela (większa składka na NFZ). Powinny jeszcze wylądować w ZUSie, gdzie powinni mi uczciwie obniżyć składkę emerytalną (bo nie dożyję) ale kto by się doprosił sprawiedliwości od władzy.

3 Likes

W Hamburgu w jednym ze sklepów komplet kamer obserwuje każdy ruch klientów. Po włożeniu towaru do koszyka towar ten ląduje na rachunku klienta. Po wyjęciu towaru z koszyka i odłożeniu na półkę rachunek jest zmniejszany.

Przy wyjściu ze sklepu kwota rachunku ściągana jest z karty kredytowej klienta.

2 Likes

Ale nie tylko w Hamburgu. Na terenie Tesla w Grüneheide jest nawet zabka mobile gdzie placisz tylko w ten sposob.

Wszystko fajnie ale jak potrzebuje czegos z sortymentu jak dzis ze spodnie chce rozmiar.mi pasuje ale.inny kolor to kasjer mi zamawia i na drugi dzien jest

1 Like