Silnik na sprężone powietrze

W airliquid dali się pobawić samochodem na sprężone powietrze, a przypadkiem mam booster żeby wbijać do 320bar w butle (ale przy 150 butla robi się na tyle ciepła, że mam podejrzenia co do temperatury gazu wewnątrz). Ktoś jest zorientowany gdzie można kupić godziwie sprawny silnik na sprężone powietrze (powiedzmy kilka-kilkanaście kucy) i ile pożera?

Chcesz powiedzieć, że istnieje coś takiego jak silnik na sprężone powietrze? To przecież rewelacja rynkowa - jeździsz za darmo, bo powietrza nie brakuje

1 Like

Poważnie to tutaj piszesz?
Jak tu trafiłaś przez filtry?
A na sprężony dwutlenek węgla jeszcze lepsze by było? Bo wiesz - na razie to tym boosterem sprężamy głównie argon i mieszanki argonu z co2 - no takie techniczne gazy do spawania.
Ale energię do działania boostera i sprężarki to mamy z elektrowni.

1 Like

Ale gdyby samochody i inne maszyny jeździły na sprężone powietrze to więcej ropy byłoby na inne cele dopóki nie odkryjemy innych źródeł energii lub nie udoskonalimy istniejących, nie sądzisz?
A trafiłam tu zwyczajnie, z sieci prosto na forum przygotowania do kryzysu

1 Like

A czym sprężamy powietrze?

Ile czasu trwa od odkrycia do wdrożenia?

Znaczy co mamy udoskonalić? Ropę żeby przenosiła więcej energii, czy rozpad uranu, żeby emisja była większa?

Nie sądzę.

A wiesz co to za miejsce i co tu za ludzie?
Bo zaraz zaczną po Tobie jeździć z racji deficytów wiedzy technicznej. I praktyki. A później przejdą do zasobów.

Jestem wieczną optymistką i wierzę w ludzką kreatywność i zdolność przetrwania oraz przystosowania do zmieniających się okoliczności. Zawsze mam nadzieję na szczęśliwe zakończenie, a żyjemy w niesamowitych czasach i żaden z naszych przodków nie doświadczył takich wspaniałości jak ludzie współcześni. Przykłady ludzkiej kreatywności

1 Like

Leczymy z tego^^
Pani się położy na ko0zetkę i zaraz poprawimy.
Tutaj sami realiści, albo gorzej.

https://www.youtube.com/watch?v=wnd3IYH7x1o

https://www.youtube.com/watch?v=G4ma8pUTnEI

https://www.youtube.com/watch?v=-rB-nZj6sTs

https://www.youtube.com/watch?v=pfbhcqrKtno

1 Like

Nie ma sytuacji bez wyjścia, zawsze są jakieś opcje. Skoro kończą nam się zapasy energii ze źródeł dotąd znanych, a ludzkość potrzebuje jej więcej, to wszechświat odkryje przed nami inne możliwości rozwoju. Są wśród nas wynalazcy i odkrywcy, którzy jakimś cudem potrafią się podłączyć do pola informacji i ściągnąć potrzebną wiedzę. Ogranicza nas tylko wyobraźnia - jednych bardziej niż innych. Dlatego:
“Jeśli uważasz, że coś jest niemożliwe do zrobienia, znajdź kogoś kto o tym nie wie. I on to zrobi”

1 Like

Istotnie, wszechświat niczym innym się nie zajmuje, tylko tym aby o nas dbać.
O których z nas to już nawet wiemy - o tych co się sami o siebie zatroszczą zdobywając przewagę techniczną & intelektualną nad pozostałymi.

Nie wśród. Cała reszta jest tylko tylko peryferyjnie do technicznych podłączona żeby im parzyć kawę i zapewniać rozrywkę.

1 Like

Moim zdaniem światem rządzą idee - a tym samym ci, którzy te idee wykorzystują (bo wymyślają je filozofowie). Czy nacja wybrana jest techniczna czy tylko sprytnie wykorzystuje tych technicznych do realizacji ich kolejnych idei - w rewolucji francuskiej hasła “wolność, równość i braterstwo”, w rosyjskiej komunizm, potem socjalizm, demokracja, liberalizm, LGBT itd.
A celem jest władza i bogactwo

Chciałbym tylko uprzejmie powiedzieć, że BARDZO szanuję dyskusję która sie tutaj wywiązała, zrobiła mi wieczór : D

2 Likes

To weź od @Ewita granta na ten silnik na sprężone powietrze (odwróć cykl w bloku kompresora) i ruszamy z produkcją^^

@Ewita bardzo prosze, bo ja tutaj sie o kazdy grant musze o pejsy szarpać - z grzeności nie będę znowu biadolił @3r3 jak to ostatnio głodem przymieram bo wszystko wydałem na ołów i krzem (ups, wydało sie), to może na tlen i azot kto mnie chce dofinansować w tym miesiącu ^^

1 Like

A któryś projekt się dokończył?
Trafisz do obozu gdzie będziesz musiał zjadać własnoręcznie zarżnięte krówki - same weganki!

A panie drogi kochany, żeby to było takie proste ;< Ale już z wykrywaczem drutów oporowych w żarówkach i w rzodkiewkatorach - stopień zaawansowania wysoki (zobaczymy jutro)!

Ale nadzieja zawsze jaka, że uda sie na jaki azot coś wysępić. Bo te interfejsy to tylko w dupe gryzą, czas zjadają. Niby samo się nie spręży, z jednej strony, ale z drugiej :

1 Like

Dobra, pejsate żarty o grantach aside -

Masz tutaj 6.5 bar ~= 500m.

Wychodzi Ci około 30km. Ja myśle, że to fair enough.

2 Likes

no chyba że jednak nie.

Wtedy pozostanie nam socjalistycznym doświadczeniem zacząć w imię humanizmu zmniejszać swoje porcje w imię lepszego jutra albo zmniejszyć ilość chętnych na zmniejszające się zasoby kapitalistycznym zwyczajem usuwając konkurentów w jedyny znany, sprawdzony i działający sposób.

Socjalizm znam z doświadczenia i wiem że z głodem nie ma szans.

2 Likes

Ja też wychowałam się w socjalizmie, ale widzę jak świat wokół mnie się zmienia i jak świadomość ludzi co do tego, jak jesteśmy manipulowani i okłamywani, rośnie. Czytam komentarze pod różnymi artykułami,filmami, na forach i jestem pozytywnie zaskoczona skalą, która mam wrażenie rośnie już wykładniczo. Co byłoby zgodne z zasadami fizyki kwantowej. I tego nie da się powstrzymać i chyba dlatego tak przyspieszają swoje działania, bo niedługo wahadło się przechyli.

1 Like

Nic podobnego.

To pojutrze apogeum.

XD

Któ

Po to jest wahadło

1 Like

wychyl nosa z getta. Poza gettem Gierek daje więc Gierek jest dobry.

2 Likes