Silnik na sprężone powietrze

Nie się zmienia - my go zmieniamy.

Kto się dał okłamać sam sobie winien.

Konkretnie którymi?

https://www.youtube.com/watch?v=oKiNeMXkGPY
Są fizycy kwantowi, którzy twierdzą, że cały wszechświat jest zbudowany z cząstek obdarzonych świadomością i wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni poprzez tę świadomość.
W Hunie istnieje pojęcie Niższego Ja (podświadomość w zachodniej cywilizacji), Średniego Ja (świadomość) i Wyższego Ja (nadświadomość) połączonego z Wyższymi Ja wszystkich ludzi na świecie i tworzącego jedno pole informacji, z której wszyscy mogą czerpać wiedzę.
Podświadomość jest jak małe dziecko - co mu powiesz to uwierzy i dlatego tak ważne jest, co mówisz i myślisz, bo w ten sposób programujesz swoje życie albo pozwalasz to robić innym, którzy ci mówią, że jesteś głupi, brzydki czy gruby, a ty im uwierzysz i wgrasz sobie taki program na całe życie.
Świadomość to postrzeganie rzeczywistości wokół siebie.Świadomość pozwala nam myśleć logicznie. Potrafi analizować i przetwarzać fakty. Posiada bardzo ważną cechę – wolną wolę. Dzięki niej człowiek może wybierać to, co uważa za słuszne. Może działać świadomie, czyli świadomie kierować energią,a energia podąża za świadomością. Dlatego ważne jest na czym się koncentrujemy. Działa tylko w chwili teraźniejszej. Można być świadomym tylko w teraźniejszości. Świadomość odbiera wiele informacji. Świat jest zapełniony milionami danych, a najczęściej jesteśmy świadomi tylko kilku z nich.Dzięki świadomości możemy się rozwijać. Prawidłowo działająca świadomość wybiera jak się przejawiać w tej rzeczywistości, dzięki temu uczy ona podświadomość jak żyć.
Nadświadomość - każdy człowiek ma swoje Wyższe Ja, czyli boską cząstkę w sobie. „Ciało jest świątynią ducha”. Wszystkie Wyższe Ja wszystkich ludzi, są ze sobą nierozerwalnie połączone i tworzą tzw. Poe Aumakua – czyli Wielkie Towarzystwo Wyższych Jaźni. To połączenie najbardziej odpowiada koncepcji Boga w chrześcijaństwie. Wyższe Ja zawsze wie co jest dla nas najlepsze. Jest to wzór idealnej rzeczywistości. Z tego poziomu możemy czerpać inspiracje najwyższej jakości. Jednak, czasem świadomość nie potrafi tego pojąć i często to odrzuca. Wyższe Ja na to pozwala, nie ingeruje, daje świadomości wolną wolę. Jednak, gdy jest poproszone o pomoc, zawsze jej udziela (jak Bóg w chrześcijaństwie).

W temacie załączonych filmików to byłem kiedyś fanem 2S7 Pion…

W ogóle temat przycichł po 2014 roku - chyba koncerny nie zarobiłyby…
O ile pamiętam to Tata i Citroen coś zmaściły ale czy weszło do produkcji?
Poza tym łatwo jest sprzęgnąć kilka takich silników dla uzyskania żądanej mocy.
Podbijanie sprawności silnika pneumatycznego polega głównie na podgrzewaniu powietrza tuż przed silnikiem (wiadomo, co się dzieje jak urwie zawór na butli…)

Ciekawostki TU

1 Like

możesz mnie oświecić w jaki sposób podświadomość wpływa na stopień sprawności silnika na sprężone powietrze ?

2 Likes

Bezpośrednio nie wpływa, ale zakładając, że wszechświat jest zbudowany z cząstek obdarzonych świadomością czyli świadomej bezkształtnej materii, z której można poprzez energię wysyłanych myśli wykreować cokolwiek ktoś sobie wyobrazi i przekaże wystarczającą ilość energii, by to stworzyć w rzeczywistości, to ma wpływ pośredni.
Jak bowiem powołujesz coś do rzeczywistości? Najpierw musisz to sobie wyobrazić, potem uwierzyć, że jest to możliwe do osiągnięcia (co jest najtrudniejsze , bo społeczeństwo i nauka w szkole zabija kreatywność i ogranicza wyobraźnię, a “nauka” głównego ścieku mówi, co jest możliwe, a co absolutnie nie), a potem włożyć w to wystarczająco dużo energii (myślenia, działania), żeby to urzeczywistnić.
Sama surowa świadomość do tego aktu nie wystarczy. Ona ma swoje ograniczenia - nie może się bezpośrednio kontaktować z Wyższym Ja (polem informacji), moze to zrobić tylko nasza podświadomość (Niższe Ja), która jest jak dziecko - uwierzy we wszystko co wymyśli Twoja świadomość i zacznie działać, żeby Ci to dać - nie ocenia, czy to mozliwe czy nie, czy zgadza się z “nauką” czy nie - po prostu podłacza sie do Wyższego Ja czyli pola informacji, a tam z tej bezkształtnej materii zostanie ukształtowane to, czego potrzebujesz i po odpowiedniej dawce energii pojawi się w realnej rzeczywistości jako nowy wynalazek.

Dlatego jestem przekonana, że ogranicza nas tylko wyobraźnia. I ktoś działa celowo, żeby zabijać ludzką kreatywność już od najmłodszych lat.
“Światem rządzi wyobraźnia” - Napoleon
“Jeśli myślisz, że coś możesz lub że czegoś nie możesz zrobić - za każdym razem masz rację” - Henry Ford

Widzę, że Absolut zmienia imię, szaty i tytulaturę, ale ist nein tott.

Aksjomatów i dogmatów się nie…

1 Like

Najpierw udowodnij to założenie a później zabierz się za budowanie na nim następnych.

2 Likes

Niemal cała współczesna nauka opiera się na teoriach, które w obliczu kolejnych odkryć naukowych się dewaluują i są zastępowane kolejnymi teoriami, a Ty mi każesz przedstawić dowód? A nie wystarczy Ci, że to działa? Czego dowodem są pojawiające się co jakiś czas wynalazki, które ktoś z nieograniczoną wyobraźnią zobaczył w swoim umyśle i uwierzył, ze można to zrobić?

Wskaż cząstkę elementarną wyposażoną w samoświadomość.

a Słowacki wielkim poetą był.

3 Likes

Na obecnym poziomie badań i sprzętu do nich używanego chyba nawet nie jest to możliwe, bo jak zbadać świadomość? Skąd się bierze? I dlaczego świadomość jednych ludzi jest większa niż innych? Czym to jest uwarunkowane? Na czym polega poszerzanie pola świadomości?

Nie zmuszam nikogo do wiary w to, co piszę. Przedstawiam swoje przekonania, a są one oparte na osobistych doświadczeniach i obserwacjach rzeczywistości. Każdy ma prawo do własnej opinii. A dyskusja zawsze jest wskazana, bo otwiera oponentów na inne opcje niż dotychczas dostrzegali.

Podpowiem Ci, że jesteś w miejscu gdzie część osób zabrnęła w wydziały fiz&astr, więc takie bajki się nie utrzymają nawet kilku postów.

Ile zarabiasz?

Tata zrobiło jakiegoś transformersa bez opancerzenia co się sam składał, rozkładał i przyczepiał do ciągnika.

Ale to dalej o kant jest.
Tak mi się tylko włączyło zastanawianie z powodu możliwości, ale już mnie otrzeźwiło w przechowywanej mocy na kilogram.

W wielkim zderzaczu gluonów wszystkie myśli wychamowują na detektorze o średnicy 25metrów. Ale na razie nie zaobserwowano w tym obszarze śladu rekombinacji takich cząstek.

Napoleon skończył w więzieniu. Mógł sobie tam wyobrażać co zechciał. Ale nie porządził.

Marzycieli zabijają praktycy w wieku późniejszym.

Każda kolejna jest bardziej szczegółowa, nie obala poprzedniej, a wyłącznie doprecyzowuje dla warunków szczególnych - najczęściej skali.

Nie udowodniłaś że to.

Na razie niczego, ale przedstaw wnioskowanie spójne.

Bardzo łatwo - pytasz gamonia czy wie że zrobił źle, i jeśli bezczelnie zwala na kogoś innego, to znaczy że jest świadomy swojej rozdzielności z hipotetycznym winnym, którego właśnie zmyślił.

Z informacji zwrotnej o wpływie na otoczenie.

Zjawisko true/false nie jest skalarne w tym przedziale.

Na zaoraniu cudzego pola.

Nie jestem co do tego przekonany. Rozważam pozbawienie.

No co by nie mówić produkcja sprężonego powietrza jest kosztowna energetycznie (mamy 4 x 132 kW to wiem ile żrą prądu) - sprężasz, musisz ciepło wypuścić na zewnątrz, rozprężasz - wypadałoby to samo ciepło z zewnątrz odebrać z powrotem, żeby energetycznie utrzymać się w ryzach…
A mimo wszystko sprężone powietrze nadal jest “mało gęste”… :slight_smile:
No i im większa prędkość silnika na sprężone powietrze tym mniejszy moment obrotowy - “samochodziarze” nie przeżyją…

2 Likes

Częsta tutaj przypadłość, jak zauważyłem. :wink:

1 Like

Jest możliwe, niestety moja dola najstraszniejsza ze wszystkich. @3r3 regularnie wymyśla mi nowe warianty łagrów i finezyjne opisy ich wewnętrznych kręgów na które wyśle mnie rychło jeśli wkrótce nie dostarczę mu tego metalu lżejszego od powietrza! O ja biedny, oj oj. Wszystkie groźby przekazuje elektronom ale nic sobie z tego nie robią. No, czasami jakiś się posłucha, może.

Chciałbym przy okazji zwrócić uwage na fakt, ze to 666 wątek na forum ^^

Jak tylko dostarczę ten metal to zbudujemy sprężarkę do metalu, wszak ogranicza nas tylko wyobraźnia, sprężymy i kosmos budziet nasz!

1 Like

Zrobimy sprężarkę do odległości - będziemy sprężać przed nami, a rozprężać za nami.
W regularnych odstępach czasu bat będzie spadał na plecy sprężających nadając tempo właściwe by kapitan galery mógł poużywać na nartach wodnych.

1 Like

Wszak odległość jest iluzją, ktoś mi tak nagadał ^^

1 Like

Tłumaczyłem Ci wtedy, że mierzenie odległości “latarką” i robienie z tego triangulacji przestrzeni to lipne założenie. Światło sobie, a tensor i tak co innego rysuje.
Grawitacja maluje inną mapę niż światło, a przecież nie podróżujemy ani na fotonach, ani na tym czego jeszcze nie przyłapaliśmy. Tymczasem mapa musi opisywać ile dni się jedzie gdzieś konno, dla Ciebie może być rowerem.

Nie no, jasne. Inna sprawa że koń i rower raczej też się o zagięcia czasoprzestrzeni nie potykają więc do klasycznych zastosowań możemy sobie rzucać jabłkami w Newtona.

Da się wszystko bez odległości opisać, ta dyskusja była dłuższa. Tzn nie pamiętam jak to się miało do problemu wymiarowości czasu w teorii pól kwantowych.

Prace nad metalem trwają ^^

1 Like

Przeprowadź eksperyment - skieruj rower w chmury nad głową i sprawdź czy się wypedałujesz z zagięcia jakie tworzy planeta.

Gdyby Newton tworzył w innym klimacie:

Pięć dni konno - koreańska miara wypoczynku.
Minus siedem metrów w minus trzy sekundy - stan umysłu.

Według fizyków kwantowych, teorie prawdziwe na temat rzeczywistości to te, wedle których nic nie jest ani absolutne, ani stałe, poza konsekwencją i stałością w świecie myśli. Dokładnie chodzi o to, że rzeczywistość zawsze jest taka, jak postrzega ją każdy z nas.

Pierwsza zasada Huny mówi:
Świat jest taki, jaki myślisz, że jest (nie brzmi tak samo? a Huna istnieje od setek lat przekazywana ustnie między kahunami)
a kolejne to:
2 - nie ma żadnych ograniczeń (ograniczenia są tylko w naszych umysłach)
3 - *energia podąża za uwagą (*to na czym skupiamy swoją uwagę rośnie i materializuje się z naszym życiu)
4 - moment mocy jest TERAZ (tylko w teraźniejszości możesz działać i zmieniać swoje życie)
5 - miłość jest po to, by przynosiła szczęście (po hawajsku ta zasada brzmi ALOHA - to bycie szczęśliwym w teraźniejszości z jakąś osobą, samym sobą, ze światem wokół, ma najpotężniejszą moc sprawczą we wszechświecie i naturę przyciągania)
6 - cała moc pochodzi z naszego wnętrza ( to w Tobie są Twoje wszystkie możliwości, talenty, marzenia, masz wszystko to, co jest potrzebne, abyś kreował życie jakiego pragniesz dla siebie, to moc Twojego ducha, autorytet wewnętrzny)
7 - rezultat jest miarą prawdy ( to jakie masz życie odzwierciedla Twoje przekonania, wszystko to, co działa jest prawdziwe)

Mam świadomość, że uważacie mnie za dziwaczkę na tym forum, ale naprawdę nie urwałam się z choinki i nie odleciałam do gwiazd. Swego czasu brałam udział w olimpiadzie z fizyki (wprawdzie nie kwantowej, ale z sukcesami chociaż mi nie zależało - po prostu nauka mi łatwo przychodziła), a wiedza techniczna nie była mi nigdy potrzebna, bo w rodzinie mam takich geniuszy, co wszystko mi od zawsze reperują - tatę i brata. Nigdy nie korzystam z usług żadnych serwisów - dzwonię do taty lub brata, że coś się zepsuło i naprawiają. Mój dziadek przed wojną był mechanikiem lotniczym na Okęciu i tez wszystko potrafił zreperować.
Czytałam kiedyś książkę “Rzeka genów”, a potem wiele różnych artykułów na ten temat i zgadzam się z teorią, że jest coś takiego jak specjalizacja genów, bo widzę to w swojej rodzinie.