Specjalna cygańska strefa ekonomiczna

zdolności odstraszania przeciwnika bronią typu “A”.

1 Like

Ale czyj jest ten punkt widzenia?
Anglika? Niemca? Polaka? Polaka w Szwajcarii? Grubego?

2 Likes

A co to ma do tego że tam powstaje prawdziwa SSE z połączeniem kolejowym do portu morskiego, miedzynarodowego?

i będzie zaróbmy.sse?

SSE to nie jest gruziński pomysł tylko pomysł developing countries na to żeby ktoś im dał know-how i zbudował coś, nawet, nawet jeśli to byłoby w EU za 10 lat jeśli EU będzie za 10 lat (na razie pierwsza pochodna wzrostu wielkosci EU z ostatnich 5 lat jest ujemna ^^) to to ma taka bezwladnosc ze zanim cokolwiek to minie 10 lat, a potem co nas to kurła obchodzi?

trzeba być zwinnym

dopóki nie ma dekretu, że na kaukazie przestaje padać deszcze przez turbine w rzece to będzie dobrze.

wiem, że SSE nie jest w batumi ale przeciez w SSE kopie sie spółki a w batumi krypto, segregujemy co nie?

prawda i stany faktyczne

1 Like

Tak.

Z wyboru żyję w uzbrojonym po zęby kraju który, jednakże, nie posiada broni masowego rażenia. W wersji oficjalnej a tej się z braku publicznie dostępnych dowodów na poparcie tezy przeciwnej trzymajmy.

1 Like

Nie, to jest pomysł developed na to, żeby niedorozwoje się im wypięły i grzecznie dały wykorzystać w tę strefę, na którą rozwinięty ma ochotę.

I to bardzo stary pomysł. W tamtym regionie SSE mieli średniowieczni Genueńczycy.

1 Like

OK, mi pasuje?

1 Like

http://www.freetradezone.ge/poti-free-industrial-zone

interesuje nas ta i razem z chata sprzetem i lewnikiem potrzebujemy 40-60k eur w zaleznosci od ambicji.

naturalnie nie wezmiemy typa z neta tylko z biura w batumi wiec staweczki ze strony to tam podzielic na dwa i dodac flaszke i chaczapuri dla cygana.

1 Like

Mówisz masz :slight_smile:

1 Like

brzdęk brzdęk

ja już się boję Twoich flaszek schowałem je za kolumne z bomb proszkowych, czesc dalem do transportu do MMX ale tez nie wszystko zostalo przyjete na jeden transport ^^

2 Likes

Znaczy tam, na tym zaoranym z krzakami?

Można sobie duty free sprowadzić kontenery i takie tam?
I rozkręcić tam dłubaninę na importowanych częściach?
A jak wyglądają koszty frachtu?
A czym tam polecę i skąd?
Gdzie jest towarzysz sekretarz co mi ogarnie te trasy z pominięciem Polin?
Znaczy LLC skręcamy?
Gotówka czy przelew?

A po ile tam metr kwadratowy placu?

2 Likes

tak

tak

teraz jak wszedzie - chyba zdajesz sobie sprawe z tego jaki burdel jest na morzach i kontenerach? dlatego chce zaczac od zwyklego nierucha z kopalnia krypto w normalnym miescie a w SSE powoli (po postawieniu gońca na planszy tych geoszachów) powoli rozkręcać, napić sie z saszą, sasza ma pole, w polu jest chujnia a bedzie san francisco takie tam, to wschód, tam trzeba sie poznać żeby co załatwić, to sasza przypilnuje jeszcze tego i owego

wlasnie skreca kopalnie w piekle, kwestia tego ze Ciebie to wyjdzie 1000 pln zamiast 200 bo akurat moja nora jest kolo lotniska co ma najtansze loty ze wszystkich chyba i to codziennie tam

tak ale inne formy “wlasnosci” tez sa ciekawe jesli bysmy mieli miec wiecej akcjonariuszy ktorzy nie czuliby sie “zbyt pewnie” czy costam

skolko ugodno, mamy wolny rynek i miejsce w plecaku i lubimy latać oraz mamy certyfikaty

takie rzeczy zalatwia sie na miejscu. trzeba cygana wyslac dac na jedzenie flaszke spanie i na miejscu zapewne taniej wyjdzie ^^

1 Like

będą chętni^^

1 Like

no warunki są takie że mozna cos tam robić naprawde ale można też ciąć w chuja bo w chuja cięcie też zajęcie.

nie wiem co się teraz najbardziej oplaca, short term papier, mid term cyferki long term pewnie stal ale czy LLC nie moze byc wielobranzowe? ^^

produkty ze stali, produkty z papieru, produkty z cyferek - wszystko na eksport

eksport wartosci z SSE zapewne moznaby ogarnac wozac tam kartofle a wywozac ziemniaki

np zagadnienie wywiezienia 100 procesorow AMD ryzen 9 robi sie w 10 wycieczkach posiadajac ryzeny 3 w ilosci 10 sztuk przy trzepaniu nawet zawsze wozi sie zlom a wywozi deluxe towar, wyglada podobnie co nie? ale to taka opcja uzbekistan, pewnie wywiezc mozna tam wszystko tak czy inaczej, z reszta clo eksportowe 4% to jest cos z czym mozna pracowac chyba bez szemrania

ciesze sie ze zaczynacie czuc to co ja czuje od 3 lat

prąd przypominam 25 groszy ^^

2 Likes

a, i 25 groszy i to EKO CERTIFIED HYDRO BIO GOOD FOR CLIMATE SAVE PLANET 25 groszy.

1 Like

i to z przesyłem :+1: :rofl:

1 Like

TAX FREE CHART

TAX POTI FIZ GEORGIA
Import 0% Up to 12%
VAT 0% 18%
Corporate Income 0% 15%
Corporate Income for service companies 15% 15%
Dividend 0% 5%
Personal Income 20% 20%
Pension 2% 2%
Property 0% 1%
Trade with Georgia 4%

nie jest 0% bo 0% to jest kopanie krypto w miescie ale chyba przyznacie, ze nie ma przesady ze zlodziejstwem co? i port jest

uzbrojenie prąd woda gaz

1 Like

Gretą będzie dumna…ekologiczny prąd zamieniony w ekonomiczne cyferki…

2 Likes

As of 2019, the Poti FIZ ownership structure is as follows:

75% belongs to China Energy Company, Ltd.;
10% belongs to the Government of Georgia;
15% belongs to Rakia Georgia.

tak zebysmy pamietali kto jest naszym panem

@nomad fiszki masz juz?

ale to miło że jest chiński klin w tym wszystkim, tam to chyba porzadek i praworzadnosc i grad nie pada, co?

1 Like

The rent prices should also be taken into consideration:

The rent of one square meter (1.2 sq. yards) of warehouse space is US$ 75 per year;

The rent of one square meter of land is US$ 7 per year. This is a good price and it allows renting land lots for an extended period of time and building the necessary constructions on them. Besides, the building company services are less expensive on the FIZ territory because, like everyone else there, the builders are VAT exempt.

tam w ogóle jest rzeka i żeby nie zalało to chyba trzebaby zrobić jakiś wał, co nie?

podejrzewam ze na normalnym wożeniu drogiej elektroniki (z płatnoscia cła 4% gruzinom zeby nie srać tam gdzie jemy) z gruzji do niczego nie spodziewajacych sie niedorzeczan (bo jak to skąd w gruzji droga elektronika to nie sprawdzamy turystow) moznaby dorobic se na frytki, a import duty widzieliscie ^^

1 Like

Ja chcę poti - w krzakach będziesz mieszkał z daleka od kasyna.
Zobacz mi za ile tam metr.

Chide!

Jakie rent?
Mówiłeś że baj.

Pojebało?
W se za wynajem z budynkiem w se płacę 10usd z metra rocznie!